Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KARABÜK GÜNDEM YAZDI ÖĞÜT MECLİSE TAŞIDI

    KARABÜK GÜNDEMİN

 

 

KARABÜK GÜNDEMİN HABERLEŞTİRDİĞİ  DSİ ÇALIŞMALARINDA Kİ GECİKME VE TRAFİK KEŞMEKEŞİNİ İSTANBUL MİLLETVEKİLİ KADİR GÖKMEN ÖĞÜT TBMM GÜNDEMİNE TAŞIDI.

KARABÜK GÜNDEM HABER WEB SİTEMİZİN GÜNDEME TAŞIDIĞI TRAFİK KEŞMEKEŞİ VE DSİ’NİN YAPTIĞI DERE ISLAH ÇALIŞMALARINDA Kİ GECİKMEYİ SORU ÖNERGESİ YAPARAK GÜNDEME TAŞIYAN KADİR GÖKMEN ÖĞÜT YİNE BİR KARABÜK MİLLETVEKİLİ GİBİ ÇALIŞTI.

 

 

KARABÜK’ÜN KEŞMEKEŞİ

MECLİS GÜNDEMİNDE

 

 

Karabük’ün her gün artan trafik çilesi bir kez daha Meclis gündemine taşındı. Geçtiğimiz Nisan ayında da kentimizin sorunlu yolları için önerge veren CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, Karabük’te motorlu araç sayısının her geçen gün artmasına karşın yollarda yeterli ve gerekli iyileştirmelerin yapılmadığı dolayısıyla trafik sorununun artarak devam ettiği yönündeki şikayetleri yine hazırladığı bir önergeyle İçişleri Bakanı Muammer Güler’e sordu.

Karabük  Üniversitesi Eğitim ve Araştırma  Hastanesi önünde süren DSİ çalışmaları sebebiyle yaklaşık  40 gün sonra açılan bölünmüş yolun ortasındaki çukurun tehlike saçtığına da dikkat çeken Öğüt, önergesinde şu soruları yöneltti:

1) Kentte özellikle 16:30 – 18:00 saatleri arasında trafik sıkışıklığı yaşandığı, özellikle eski Atatürk anıtının kaldırıldığı dönel kavşakta yolun kitlendiği göz önünde bulundurulduğunda bu sorunun çözümü için nxe tür bir çalışma yapılması planlanmaktadır?

 

DSCF9728

 

 

2) Her geçen gün artan araç sayısına rağmen özellikle ana arterlerde önlem alınmadığı ve yol genişletme çalışmalarının yapılmadığı doğru mudur; doğru ise gerekçesi nedir?

 

 

3) Şirinevler Mahallesi’nde yapımı süren hastanenin hemen yanında DSİ tarafından dere ıslah çalışmaları yapılmaktadır. Çalışmalar sebebiyle bir ayı aşkın süre sonra bölünmüş yolun bir kısmı trafiğe açılmıştır. Trafiğe açılan yolda hiç bir güvenlik tedbiri alınmadığı doğru mudur; doğru ise sürücülerin tehlikeye atan mevcut durumla ilgili ne zaman önlem alınması planlanmaktadır?

DSCF9691

4)  Söz konusu yolun yanı başındaki çukurun sürücülere tehlike arz ettiği bilgisi ışığında neden emniyet şeridi konulmamıştır? sürücülere tehlike arz ettiği bilgisi ışığında neden emniyet şeridi konulmamıştır?

 

CHP Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt’ün TBMM önergesinden sonra DSİ ve Belediye ekiplerinin yol güvenlik şeridi çektikleri ancak yol alt yapısı dere ıslah çalışmalarının durduğu gözlenirken  Karabük’ün sorunlarını bir Karabük Milletvekili gibi TBMM ne taşıması vatandaşlarca olumlu karşılandı.

 

Web Tasarım & SEO: Best4SEO