KBÜ Tıp Öğrencilerinin Farklı Başarısı

EĞİTİM, KARABÜK ÜNİVERSİTESİ' NDEN

Karabük’ün Sağlık Sorunları Aşılıyor

Bu haber 06 Şubat 2018 - 20:40 'de eklendi ve 1253 kez görüntülendi.

Karabük İl Sağlık Müdürü Dr Ahmet Sarı, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Op.Dr İsmail Kara, Sağlık Hizmetleri Başkanı Uz.Dr sedat Özdemir,  KBÜ Eğitim Araştırma Hastanesi, Safranbolu Devlet Hastanesi, Yenice Devlet Hastanesi Başhekimleri, ve İl Sağlık Müdürlüğü Yöneticileri ile birlikte düzenlediği basın toplantısında Karabük’ün sağlık sektöründe geldiği yeri slaytlar eşliğinde anlatarak bilgi verdi.

 

 

İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı,  basın bilgilendirme toplantısında  ilk olarak Karabük’ün Sağlık Teşkilatı yapısı hakkında slayt eşliğinde açıklamalarda bulundu.

 Halkımızın sağlık ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak, ilimizin sağlık sorunlarını çözmek için ekibimizle birlikte mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmaktayız diyen  Sarı; “Sağlık Teşkilatı İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde birleştirildi. Kamu Hastaneleri Birliği eski Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kara, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığı görevine getirilirken, Başkan Yardımcılıklarına da Mustafa Mızrak, Turhan Sarıcı getirtildi. Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığına; KBÜ Eğitim Araştırma Hastanesi , Safranbolu Devlet Hastanesi, Yenice Devlet Hastanesi, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, İzleme, Değerlendirme ve Raporlama Birimi, İdari Hizmetler Birimi, Mali Hizmetler Birimi, Hastane Hizmetleri Birimi, Hasta ve Çalışan Hakları Birimi, Özellikli Sağlık Hizmetleri Birimi, Tıbbi Cihaz ve İlaç Birimi, Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri Birimi bağlandı. Sağlık Hizmetleri Başkanı ise Uzman Dr. Sedat Özdemir oldu. Hakkı Yıldız da Başkan Yardımcılığına getirildi. Sağlık Hizmetleri Başkanlına da; İl Ambulans Servisi, Eskipazar Devlet Hastanesi, Eflani Devlet Hastanesi, Halk Sağlığı Hizmetleri, İlaç ve Tıbbi Cihaz Hizm. Sağlık Hizmetleri, Acil Sağlık Hizmetleri, Personel Hizmetleri ve Destek Hizmetleri bağlandı” dedi.

Sarı, KETEM (Kanser Erken Tanı ve Tedavi Merkezi),TSM (Toplum Sağlığı Merkezi),Verem Savaş Dispanseri, Halk Sağlığı Laboratuarının da aynı binaya taşınarak burada hizmet vermeye devam ettiğini de bildirdi.

İlimizde 15 tane Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu 6 tane Toplum Sağlığı Merkezi, 30 tane Aile Sağlığı Merkezi, 78 tane Aile Hekimliği Birimi, 15 tane Sağlık Evi, 1 tane Halk Sağlığı Laboratuarı, 1 tane KETEM, 1 tane Verem Savaş Dispanseri, 2 tane İlçe Entegre Devlet Hastanesi, 2 tane Devlet Hastanesi, 1 tane Eğitim Araştırma Hastanesi, 1 tane Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ve 1 tane de Özel Hastane bulunduğunu belirten Dr Sarı, ” Hastanelerin Poliklinik sayıları arttı,  yatak sayılarımızın yıllık ortalama doluluk oranı %80 lerin üstünde , yoğun bakım ünütelerimiz, acil birimlerimiz tam teşekküllü çalışıyor” ifadelerinde bulundu

Karabük İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı, Eğitim Araştırma Hastanesine ek olarak yapılacak olan 150 yataklı hastanenin de çalışmaları kapsamında 2018 yatırım programına alınacağını vurgulayarak, tüm protokollerin tamamlandığını ve proje ihalesi aşamasına getirildiğini söyledi

 

KARABÜK UYGULAMA DIŞINDA 

Türkiye genelinde uygulamaya alınan yeni Acil birimlerinde ki uzman doktor bulundurma kapsamına KBÜ Eğitim Araştırma hastanesinin 1000 hasta poliklinik hizmeti olmadığı için girmediğini belirten Sarı; bu konuda hastanemiz Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Erkan Doğan bilgi versin dedi.

Doğan; ” Hastanemiz Acil birimleri 750-800 bandında poliklinik hizmeti veriyor, Türkiye de 63 hastane bu kapsamda hizmete başladı, ancak biz bu kapsama girmedik, yine de acil birimlerimizde müdahale edecek düzeyde uzman doktorlarımız belirli zamanlarda görev yapmakta, ” dedi.

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
işçi9 Şubat 2018 / 19:22Cevapla

Hastanede taşeronda çalışıyorum. Okullar açıldı. Ayın 9 u oldu hala maaş alamadık. Kimse bir açıklamada yapmıyor. Kredimizi ödeyemiyoruz.