Karadağ ” CHP, Cumhuriyetin Teminatıdır” Dedi

Son Güncelleme : 09 Eylül 2014 - 15:14

 CHP Karabük İl Başkanı Bayram KARADAĞ “Cumhuriyet Halk Partisi bir destanın adıdır,CHP Ulusal kurtuluş ve Bağımsızlık savaşının ete kemiğe bürünmesidir.CHP Türk gençliğine Atatürk’ün bıraktığı bir ışıktır. Bu Işığı söndürtmeyeceğiz ! Türkiye’mizi çağdaş Dünyaya biz taşıyacağız.”  diyerek partisinin kuruluş yıl dönümünde basına açıklama yaptı.

20140909_090312

Karadağ açıklamasında şöyle dedi ;  “Cumhuriyetimizi, demokrasimizi, ulusal bütünlüğümüzü sahiplenip savunma görevimiz, her geçen gün daha da önem kazanmaya devam ediyor. Türkiyemizin barışının, kalkınmasının güvencesi olarak güçlendirip geliştirmek temel görevimizdir.

Bu görevimizi devletimizin sağlam temellerinden, önemi ve değeri bütün dünyada her geçen gün daha iyi anlaşılan Atatürk ilke ve devrimlerinden ve vatandaşlarımızın sağduyu, bilinç ve vatanseverliğinden güç alarak yerine getiriyoruz.

Cumhuriyete karşı dışarıdan, yöneltilen saldırılar karşısında hep birlikte dirençle durarak bunları etkisiz kılmaya çalışıyoruz.

Bugün yeni bir dönemin içindeyiz.

Cumhuriyetimiz içeriden kaynaklanan saldırılara, kuşatmalara karşı da savunulmak durumundadır.
Yozlaşmış, içeriği boşaltılmış, biçimsel bir kalıba dönüştürülmüş bir demokrasi anlayışıyla Cumhuriyetimiz ve ulusal birliğimiz tehdit altındadır.

Kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün Birinci büyük eseri olan Cumhuriyeti, savunmak daima Cumhuriyet Halk Partisi’nin temel görevi olmuştur. Biz Cumhuriyet Halk Partililer milletimiz söz konusu olduğunda hiçbir zaman gaflet, delalet ve ihanet içinde olmadık. Cumhuriyetimizi ve milli birliğimizi hiçbir zaman sahipsiz bırakmadık, bırakmayacağız.

Bugün komşuları ile sıfır sorun yaşayan bir ülkeden hep sorunlu bir ülke haline gelmiş bulunuyoruz,BOP Projesinin eşbaşkanı olacağım diye tüm komşularımızla sorun yaşayan bir ülke haline geldik,Emperyalist ülkelerin petrol savaşlarına alet olmadan komşularımızla tekrar yurtta sulh cihanda sulh ilkesini ülkemizde ve dünyada egemen kılmalıyız.Bugün buradan SAVAŞA HAYIR diye haykırıyoruz.

Cumhuriyete sahip çıkan milyonlarca insanımız adına bir kez daha Cumhuriyetimizin ve partimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e sevgilerimizi saygılarımızı ve derin bağlılıklarımızı sunuyoruz.”

Görevimizi biliyoruz, Cumhuriyet Halk Partisi görevinin başındadır. Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar yaşatacağız.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.