Karadağ; “Unutturmayacağız”

Son Güncelleme : 10 Kasım 2014 - 11:26

 Mustafa Kemal - Atatürk Resimleri - www.resimboard.com 4

CHP KARABÜK İl Başkanı   Bayram Karadağ 10 Kasım

gerekçesi ile yazılı bir açıklama yaparak şöyle dedi;

 

 

“Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 76. yılında sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz.

 

IMG_5680 Mustafa Kemal Atatürk, önemi, değeri her geçen yıl daha iyi anlaşılan çok özel, çok sıra dışı, çok önemli bir devlet adamıdır. O’nun ortaya koyduğu Türkiye modeli, vatandaşlık anlayışı, inançlara saygı ama, devleti, siyaseti inançların dışında düzenleme kararlılığı dünün gerçeği, bugünümüzün de güvencesidir.Bu nedenle, Türkiye’ye yönelik hesapları olanların ilk seçtikleri hedef her zaman Mustafa Kemal Atatürk olmuştur ve bu hiç şaşırtıcı değildir. Çünkü o Cumhuriyeti kurmuştur.Mustafa Kemal Atatürk’ün en önemli iki eserinden biri olan Türkiye Cumhuriyeti’nin kimliğini, niteliğini, çizgisini, maruz kaldığı bütün tehlikelere ve tehditlere rağmen koruması, kendisine karşı çıkanların bile gün gelip O’nun önünde saygıyla eğilmesi, hiç şüphe yok ki,Atatürk’ün hem neden hedef haline getirildiğinin, hem de büyüklüğünün, gücünün bir göstergesidir

Böyle bir evladı yetiştirmiş bu millete mensup olmaktan hepimiz büyük bir onur duyuyoruz, kıvanç duyuyoruz.Mustafa Kemal Atatürk, hepimizin toplum olarak sahip çıkması gereken bir temel ulusal simgedir. O’nu anlamak, değerini bilmek ve O’nu sahiplenmek bizim bundan sonra da kararlılıkla sürdürmemiz gereken temel bir konudur.Mustafa Kemal bu milletin çocuğudur, bu millet Mustafa Kemal’i yaratmıştır, Mustafa Kemal’in anısını da bu millet yaşatmaya devam edecektir. Ulus olarak biliyoruz ki, bu 10 Kasım’da Atatürk’ü anmak,  ilke ve devrimlerini sahiplenmek çok daha anlamlı ve önemlidir.

Çünkü AKP İktidarı döneminde Atatürk Türkiye’sinin olmazsa olmazları olan  toprak bütünlüğümüze ve ulusal birliğimize yönelik tehdit ve tehlikeler çok daha belirgin bir şekilde ortaya çıkmıştır.Yüce Atatürk’ün Milletimize Armağan ettiği Cumhuriyet Bayramının sevincinin bile paylaşılamadığı son günlerde artan terör olaylarına  karşı toplumumuzun her kesimi giderek büyüyen bir tepki vermesine rağmen bu tehdit ve tehlikelerin farkına varmayanları gördükçe , Halkımız Atatürk’ü daha kararlılıkla sahiplenmeye, savunmaya başlamıştır.Atatürk’ün yaptığı çalışmalar, ortaya koyduğu eserler, sadece yaşadığı dönemde değil, aradan 76 yıl yakın geçmesine rağmen günümüzde de öneminden hiçbir şey kaybetmemiş, tam tersine her gün daha fazla değer kazanmıştır. 10 Kasımlar, bu kazanımları sahiplenme, koruma, güçlendirme ve geleceğe taşıma günüdür.

O nedenle, Cumhuriyet Halk Partililer olarak dün Mustafa Kemal ile çıktığımız yolda, bugün O’nun ilke ve devrimlerinin ışığında kararlılıkla yürüyor, Ulusal Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı ve Laik Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz.”

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.