KARDEMİR, ÇEVRE YATIRIMLARI İLE DİKKAT ÇEKİYOR

Son Güncelleme : 20 Nisan 2019 - 14:37

Kardemir,Çevre Yatırımlarında Hız Kesmiyor

KARDEMİR, 2018 yılında Çevreve Şehircilik Bakanlığı ile Karabük Belediyesine bildirmiş olduğu program kapsamındaki 2. Etap Çevre Yatırımlarını büyük oranda tamamladı.

Kardemir’den yapılan açıklamada Mayıs ayında tamamlanacak olan Yüksek Fırın bölgesinde ki tozsuzlaştırma sistemi ile birlikte taahhüt edilmiş olan tüm çevre yatırımlarının tamamlanmış olacağı bildirildi.

Yapılan açıklamada şunlara yer verildi;

“Gerek Çevre ve ŞehircilikBakanlığı’na gerekse Karabük Belediyesine bildirilen çevre yatırımlarından

  • Merkezi Atık Su Arıtma Tesisi Online İstasyonunun Yenilenmesi,
  • Sinter Makinaları Elektro Filtrelerin Bakımları,
  • Kireç Fabrikası Tozsuzlaştırma Sistemleri,
  • Kömür Kırıcı Dairesi Toz Bastırma Sistemleri,
  • Torpido Boşaltma Çukurları Toz Toplama Sistemleri,
  • Sinter Bölgesi Tozsuzlaştırma Sistemleri,
  • Sinter Tesisi 1, 2 ve 3. Emisyon Makinaları Desülfirizasyon Sistemleri,
  • 1 ve 2. Kırma Eleme Tesisleri Toz Bastırma Sistemleri,

ve yolların betonlanması yatırımlarının tamamlandı”

Kardemir Genel Müdürü Dr. Hüseyin Soykan, program dâhilinde yer alan Yüksek Fırın Tozsuzlaştırma Sistemlerindeki yatırım çalışmalarında ise tamamlanma oranının % 70’e ulaştığını, tüm makine ve ekipmanları sahada olan yatırımda montaj çalışmalarının Mayıs 2019 sonuna kadar tamamlanarak tesisin devreye alınacağını açıkladı.

Bu yatırımların haricind tozumayı önlemeye yönelik yolların betonlanması, yeşillendirme ve görsel iyileştirme yatırımlarının da aralıksız sürdüğünü belirten Kardemir Genel Müdürü Dr. Hüseyin Soykan, Kardemir’de 2018 yılı sonuna kadar 267.000 m²’likalanda betonlama, 81.000 m²’lik alanda asfaltlama yapıldığını, 2.940 adediağaç, 38.406 adedi çalı olmak üzere 41.346 adet bitki dikimi gerçekleştirildiğini kaydetti.

Son 3 aylık dönem içerisinde gerçekleştirilen görsel iyileştirme ve yeşillendirme çalışmaları hakkında da bilgi veren Genel Müdür Soykan “ Çuruf Tumba Tesisimizin şehir cephesini yenibir konseptle Karabük’lülerin beğenisine sunduk. Karabük Mahallesine cephe 247 metrelik alanda ise 15.000 ton toprak serimi gerçekleştirdik ve ve bu alana 275 adet leylandi ağacı diktik. Halen sulama tesisatının yapımı süren 8.500 m²’lik bu alanda çim ekimlerine de önümüzdeki günlerde başlanacağız. Yine aynı bölgedetoprak serim işlemleri devam eden 3.500m² alanda da ağaç dikimi ile çim ekimi gerçekleştirilecek ve böylelikle Karabük ve Kayabaşı Bölgesine cephe alanlarımızda yemyeşil bir Kardemir görüntüsü oluşacaktır ”dedi.

Ankara yolu üzerindekiyeşillendirme çalışmalarının da devam ettiğini ve bu bölgeye de şimdiye kadar 551 adet leyhandi ağacı dikildiğini beliren Kardemir Genel Müdürü Dr. Hüseyin Soykan, fabrika içi ve çevresine 58 adet, Yenişehir Bölgesinde ise kuruyanağaçların yerine 150 adet yeni ağaç dikimi gerçekleştirildi”

KARDEMİR AŞ açıklamasında ayrıca, “Mayıs ayında tamamlanacakolan Yüksek Fırın bölgesindeki tozsuzlaştırma sistemleri ile birlikte taahhüt edilmiş olan 2. Etap çevre yatırımlarının tamamlamış olacağını belirten Genel Müdür Soykan, Kardemir’in faaliyetlerini gerçekleştirirken, tüm paydaşlarının memnun olacağı sürdürülebilir büyüme anlayışı ile hareket ettiğine dikkat çekerek “biliyorum ki, Karabük’lülerin de bizlerden en önemli beklentisi çevre yatırımlarımızın tamamlanması.  Gelecek ay bu beklentiyi de karşılamış olacağız. Bundan sonra da daha çevreci, daha yeşil bir Kardemir, Karabük’ün ve ülkemizin hizmetinde olacak” dedi.  

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.