Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KARDEMİR İFTARDA MEDYA İLE BULUŞTU

    KARDEMİR A.Ş

 

 

KARDEMİR A.Ş Yönetimi tarafından her yıl olduğu gibi bu yılda kentte görev yapan gazetecilerle iftar yemeğinde bir araya geldi.

 

 

 

KARDEMİR İFTARDA MEDYA İLE BULUŞTU

 

IMG_4586IMG_4545 IMG_4600

KARDEMİR A.Ş  Medya ile İftarda buluştu.  Yönetim Kurulu Başkanı Mutullah Yolbulan, Başkanvekili Kamil Güleç ve Genel Müdür Fadıl Demirel ile Genel Müdür yardımcılarının da katıldığı iftara Karabük ün dışında Zonguldaklı  gazetecilerde katıldı .

İftarda kısa bir açıklama yapacağını vurgulayan  Kardemir  Genel Müdürü Fadıl Demirel,  1.9 milyon tonu yakaladıklarını  ve 1.2 milyon ton kapasiteli 5. Nolu Yüksek fırının devreye girmesiyle arzuladıkları  3 milyon ton hedefini de  geçeceklerini söyledi.

İftar yemeği sonrası bir konuşma yapan Kardemir Genel Müdürü Fadıl Demirel, fabrikanın büyümesi ve gelişmesinde gerçek ve doğru haberleri yaparak halka ve kamuoyuna hizmet ettiklerinden dolayı gazetecilerinde Kardemir çalışanından farkı olmadığını , aynı gemide olduklarını ve katkılarından dolayı herkese  teşekkür etti.

KARDEMİR artık 3 milyon tonluk bir şirket olduğunu da anlatan Demirel,”Geçtiğimiz hafta Kok fabrikası bitti ve ısıtmaya alındı. İnşallah 74 gün sonra ilk ürünü alacağız. Enerji santralini devreye almıştık daha önce. 3 milyon ton’da sadece 5.’nci yeni yüksek fırın kaldı. Onunda büyük bir kısmı bitti detayları kaldı. Şuanda fiilen Kardemir 1.9 milyon ton düzeyinde gidiyor. Bu ayki üretim hızımız 160 bin ton çelik gerçekleşti. Bunu 12 ile çarptığınızda 1.9 milyon ton’un üretimini geçtiğimizi görürsünüz. “ dedi.

Şu an  kapasitenin  fiilen 2 milyon’a çıktığını ancak  halen buna  uygun hammadde olarak limanımız  yok diyen Demirel   “ Biz  Zonguldak , Eren Holding limanı ve Bartın limanlarını  kullanarak büyük zorluklar içersinde 2 milyon ton’u lojistik olarak sağlıyoruz. Şuan hedefimizde 1 milyon ton kaldı ve yüksek fırın bittiğinde bunu da başarmış olacağız. Sadece yüksek fırın 1.2 milyon ton’u tek başına yağıyor. Lojistikte de ulaşabilir duruma geldik ve bunu üçte bir oranında da arttıracağız. Bu iş artık gerçekleşmiştir. Biz bu işleri konuşmaya başladığımızda 3 senedir 3 milyon ton’u konuşuyorduk. Kardemir Yönetimimizi 3 milyon tonu realize etti. Kardemir artık öyle kimsenin oynayamayacağı, tekerine kolay taş koyamayacağı büyük bir ekonomi haline geldi. Bu ay aylık ciromuz inşallah 170 milyon TL’yi geçecek ve bunu 12 ile çarptığınızda 2 milyar’ TL’yi geçtiğimizi göreceksiniz. 2010 yılında en büyük ciromuz 1.4 milyar TL idi. Daha şuandaki tempoda bu. Dolayısıyla böyle büyük ekonomik çarkı çeviren fabrika bazı cücelerin uğraşamayacağı kadar artık büyük ve çaplı dünya şirketi olmuştur” dedi.

 

 

Web Tasarım & SEO: Best4SEO