Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KARDEMİR-KARABÜK YETİŞTİRİYOR MARKA FİRMALAR ONLARI KAPIYOR.

KARDEMİR-KARABÜK YETİŞTİRİYOR MARKA FİRMALAR

KARDEMİR-KARABÜK YETİŞTİRİYOR

MARKA FİRMALAR ONLARI KAPIYOR..

 

IMG_0506 ATT

Karabük Demir Çelik işletmeleri ürün almaya başladığı yıllardan bugüne kadar yetiştirdiği kalifiye elamanları ile ülke ve dünya çapında boy gösteriyor.

1995 özelleşmesi ile KARDEMİR adını alan işletmeler in bir üniversite gibi hizmet verdiği , yetişen elamanlarının yurt içinde veya dünya çapında bir çok şirketlerde üst seviye görevler alması Karabük’ünde ufkunu açıyor.

Demir çelik sektöründe özellikle mühendislik kariyerleri döneminde KARDEMİR AŞ içinde önemli katkılar sunan elamanların birer birer Karabük’ten ayrılması tenkitlere neden olsa da , önemli şirketlere giden Mühendislerin ve idarecilerin başarılı çıkışları kentte memnuniyet yaratıyor.

2011 yılında Kardemir den ayrılan , Makine mühendisi olan aynı zamanda işletme masteri yapan üçüncü nesil olarak çalışma hayatına Haddehaneler Müdürlüğünde başlayan yine bu süreçte bakım mühendisi Kalibrasyon (Teknoloji) Baş Mühendisliği görevleri olmak üzere çeşitli görevlerde bulunan Atilla Gökkaya ; Dünyanın yakından tanıdığı ve konusunda dünya liderleri olan Alman SMS MEER firmasına , Teknoloji müdürü olarak transfer olmuştu.

Kardemir de ki 13 yıl süreli Çalışma döneminde teknolojik gelişmeleri yakından takip ederken ray profil haddesinde ki yapım ve üretimlerinde başarılı bir süreç geçiren Gökkaya, 2011 yılında İngiltere de bulunduktan sonra, Çeşitli ülkelerde Ray Profil Tesisi (100 mt Hızlı tren Ray üretimi ve Hadde Optimizasyonu), ile Ağır Profil Tesislerinde (H900*300 mm – Ağır Profil Üretimi ve Hadde Optimizasyonunda ) uzmanlaşarak dikkatleri üzerine çekmişti.

Halen SMS MEER firmasının mevcut projeleri için tasarım ve saha çalışmaları devam eden Gökkaya Karabük’ünde gururu olmaya devam ediyor.

Kardemir de son zamanlar da başarılı mühendislik hizmetleri veren ve yurt içinde marka firmalara giden Hakan Uludağ , Mustafa Sarıoğlu ve Ferhat Örs ‘ de bu isimlerden bazıları olarak gösteriliyor.