Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KARDEMİR Kongresi Öncesi..

      KARDEMİR

 

 

 

KARDEMİR A.Ş’NİN YÖNETİMİNDE KARABÜK TSO İLE ÇELİK İŞ SENDİKASI TEMSİLCİLERİNİN DE YER ALINMASI İSTENİLİYOR SEKTÖR UZMANLARI KARDEMİR YÖNETİMİN DEMİR ÇELİK SEKTÖRÜNDE PROFESYONEL ÜYELERİN OLMASINA İŞARET EDİYOR..

KARDEMİR A.Ş’nin geçtiğimiz günlerde ertelenen ve önümüzdeki yakın bir tarihte yapılması beklenilen seçimli genel kurulunda Yönetim Kurulunda kimlerin yer alacağı merakla bekleniyor.

Karabük yerelinde, özellikle Ticaret ve Sanayi Odası ile Çelik İş Sendikasından birer temsilcinin KARDEMİR A.Ş yönetiminde yer alması beklentileri var..Kamuoyunda, Karabük TSO ile Çelik İş Sendikasından birer temsilcinin KARDEMİR A.Ş yönetiminde yer alması yönünde beklentiler oluşturulurken, Demir Çelik sektörü uzmanları ise, yönetimin sektörde uzman kişiler tarafından oluşturulmasından yana fikirlerini beyan ediyorlar.

Bu arada, Çelik İş Sendikası üst yöneticileri KARDEMİR Yönetiminde yer alma konusuna sıcak bakmadıklarını ifade ediyor ve daha önceki yıllarda yaşanan sıkıntılı süreçleri örnek gösterirlerken, “Sendika masanın her iki tarafında olmaması gerekir. İşveren, işverenliğini, sendika ise sendikacılığını yapması gerekir. Masanın bir tarafında işveren, diğer tarafında ise işçi temsilcisi olunmaz.” görüşünü net olarak beyan eden Çelik İş Sendikası yöneticileri, kamuoyundaki tartışmalarda kendileri ile ilgili kısmını bu şekilde noktalıyorlar.

Zaman zaman Karabük TSO’dan bir temsilcinin KARDEMİR A.Ş Yönetiminde yer alması yönündeki beklentiler yine canlanmaya başladı. Gerek Sivil Toplum Kuruluşları nezdinde, gerekse siyasi çevrelerde bu görüşü güçlendirmeye çalışan fikir çalışmaları mevcut.

 

KARDEMİR A.Ş YÖNETİMİ SEKTÖRDEKİ

UZMANLARDAN OLUŞMALI

 

KARDEMİR A.Ş Yönetiminde bu tür yerel beklentiler kamuoyunda yer alırken, Demir Çelik sektörü ise Kardemir A.Ş Yönetiminin sektörde uzman kişilerden oluşması gerektiğinin altını çiziyorlar.

Bağımsız yönetim kurulu üyelerinin finansman, pazarlama-satış, hukuk, şirket organizasyonları, insan kaynakları, endüstri yatırım mühendisliği gibi Kardemir’in şiddetle ihtiyaç duyduğu alanlarda ülke ve dünya çapında tanınırlığı olan, vizyon sahibi, şirkete fiilen katkıda bulunacak insanların yer alması gerektiğinin kaçınılmaz görüşü genel kabul görüyor.

“Yoksa siyasal, yerel dengeleri korumak adına yönetimde işe yaramayan, katkıda bulunamayacak, dolgu malzemesi isimler olursa, hem şirket geri götürülür, hem de yönetim kurulu içerisindeki dengeler bir gurup lehine bozulur.” Fikrini taşıyan Demir Çelik sektörü temsilcileri, bu şekilde endişelerini dile getiriyorlar.

Hükümet tarafından atanması beklenen bağımsız yönetim kurulu üyelerin, hakim hissedarların etkisi ile hareket edecek kişilerden değil, KARDEMİR için doğru ne ise onu yapacak kişilerin yer almaları gerektiği görüşü ise hissedarlar tarafından şiddetle savunuluyor.

 

Web Tasarım & SEO: Best4SEO