KARDEMİR Sahip Çıkmalı…

Son Güncelleme : 25 Ağustos 2018 - 18:08

Halen 180 milyon dolayında borcu bulunan, Karabükspor 29 Ağustos 2018 de olağanüstü kongresini Vali Nafız Kayalı Gençlik Merkezinde yapacak.

Borç bilançosunu bugün yarın açıklaması beklenen Karabükspor da Çarşamba günü kim aday olacak ? tartışması da yerini yeniden karamsarlığa bıraktı.

Resmi olmayan kaynaklardan alınan bilgilere göre Karabükspor sadece faktoring firmalarına 48 milyon dolayında, eski TD (Popoviç,Erkan Sözeri gibi ) 21 milyon, yine vergi borcu ve kredi borçlarına 15 milyon 2017 den kalan ve kenti terk edip giderken  TFF müracaat eden futbolculardan 18 Milyon, ardından Ziya Ünsal Yönetiminden giden oyunculara 15 milyon yanı sıra piyasa ve çeşitli şirketlerden alınan borçlar ile yaklaşık 180 milyon dolayında borç olduğu iddia edildi.

Kulüp Başkanı Mehmet Aytekin ise “Kimse kongre salonuna gelip liste sunmazsa biz görevimizin başındayız” derken Karabük’te tüm gözler KARDEMİR Yönetim kuruluna çevrildi…

KARDEMİR’SİZ OLMAZ..!

KAYNAK B.İPEK Kentin Valisi, Belediye Başkanı ve STK ları yanı sıra önde gelen spor otoritelerinin ortak kanaati ise bu kulübün gerçek sahibinin KARDEMİR Olduğu yönünde.

Karabükspor için KARDEMİR’İN adeta bir çocuğudur diyen konuya yakın kaynaklar, “KARDEMİR için Yolbulan ve Güleç aileleri büyük fedakarlıklar yapmış bugün hakim hissedarlar olarak da söz sahipleridir, Kimse bu ailelere KARDEMİR sizin değil diyebilir mi? bu konuda Karabük ortak bir görüşe sahiptir, Karabük spor da Kardemir AŞ nin adeta bir çocuğu gibidir. Dernek tüzüğü ile sabitlendiği gibi kulübün üzerinde görünen mal / demirbaş Vb gibi bir çok emtia adeta KARDEMİR’İNDİR. Karabükspor KARDEMİR’İN yan bir kurumu, Çocuğu gibidir. Dolayısı ile Çocuk sokağa bırakılamaz, sahiplenmek KARDEMİR’E düşer. Karabükspor en kötü günün de Kardemir için savaşmıştır, şimdi bu zor günde görev Kardemir’indir, Üstelik kentin Kardemir ile bütünleşme aracıdır” görüşlerine yer veriyorlar.

 

METİN TÜRKER’İN VASİYETİ UNUTULMAMALI

TDÇİ Kapanması ve KARDEMİR olarak üretime devam etmesi konusunda dönemin sendika lideri Metin Türker’in vasiyetinin de unutulmaması adına telkinlerde bulunan spor otoriteleri “ Merhum Başkan Türker için her sene mevlitler okutuluyor ve vasiyetlerinin bekçisiyiz açıklamaları yapılıyor, rahmetli başkan ‘KARABÜKSPOR size emanetimdir, sahip çıkın’ diyerek ABD tedavi için gitmiş dönememiştir. O zaman vasiyetine sahip çıkmak Kardemir ve Sendikanın üzerine düşen bir görevdir, Kardemir öncülüğünde karma bir yönetim yapılarak her kesimin desteği alınıp geçmişten dersler çıkartılarak bu sene takımı ligde tutabilirler, kimse bu sorumluluktan kaçmamalı özellikle KARDEMİR üzerinde hakim hisseleri bulunan ve yönetimi oluşturan Yücel, Yolbulan ve Güleç aileleri ortak çözüm bulmalıdırlar” görüşlerine yer veriyorlar.

 

SON GÜNE BIRAKILMASIN…!

Karabükspor kongrelerinin hep son günlere bırakıldığı ve sonradan istifaların yada uyuşmazlıkların yaşandığına dikkat çekenler ise Pazartesi günü Vali beyin başkanlığında Belediye Başkanı ve Kardemir Yönetim kurulu Başkanı Ömer Faruk Öz ‘ün bir araya gelerek çözüm üretmeleri gereği üzerinde duruyorlar.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.