KARDEMİR,KELTEPE,SAFRANBOLU BELEDİYESİ, KARABÜKSPOR

Son Güncelleme : 07 Aralık 2019 - 12:38
Semih Gülen
Semih Gülen[email protected]
Karabük Gündem Haber Sitesi ve Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni - Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Karabük Başkanı

KARDEMİR DEKİ OLMAYAN TERMİK SANTRALİ

Her kafadan ayrı bir ses çıktı

KARABÜK’TE Kİ Termik Santral zehir saçıyor..

Ülke yaygın basını gündemine aldı.

Çatalağzı Termik Santralleri Karabük’te deseler daha inandırıcı olacaktı ama öğle bir haber kamuoyuna pompalandı ki  KARABÜK KARDEMİR TERMİK SANTRALİ..?

Kardemir AŞ den konu hakkında bir açıklama gelecek mi, sosyal medya da bilen bilmeyen herkesin uzman yorumları ile dolu derken o açıklama geldi..

KARDEMİR TERMİK SANTRALİ var , yok derken açıklama net bir şekilde haberlerde ki yerini aldı

Kardemir’den, adı Termik santrali diye geçen tesisler için  “Atık gazların elektrik enerjisine çevrildiği bir tesis olup, kömür kullanımı söz konusu olmayan bir santraldir. 2013 yılında hizmete alınan 50 MW’lık enerji santralimiz ise atık gazların elektrik enerjisine çevrildiği bir tesis olup, kömür kullanımı söz konusu olmayan bir santraldir.Şirketimizin, bahse konu haberlerde geçen termik santralle bir ilgisi bulunmamaktadır.” dendi

Olay şimdi anlaşıldı sanırım…

SAFRANBOLU BELEDİYESİ İŞÇİ ÇIKARTMALARI

Son bir aydır Safranbolu Belediyesi çalışmaları içinde olur olmaz bilinir, bilinmez astı astarı olmayan, İŞÇİ ÇIKARTMALARI BAŞLADI şeklinde kamuoyu tetiklenmek isteniyor sanki

Biz açık ve net şu tavrımızı koyalım, kimsenin ekmeğinden, kimsenin işinden aşından olmasına sıcak bakmayız, ilkelerimiz ve inançlarımız gereği de bu anlayışa tersiz.

Ancak bizde bir işletme çalıştırıyoruz, bizde etrafımızda ki tüm sektörlerde ki elemanların çalışma esaslarını, iş güvenliğinden sosyal haklarına kadar, verimlilik düzeyinden, iş yeri disiplinine kadar hak hukuk adalet çerçevelerini biliyoruz

Tüm bunların ötesinde çalışan kişinin iş yerine sorumluluk anlayışının da ne olması gerektiğine inanıyoruz.

Bu çalışan yada işverenin, karşılıklı kurması gereken ilişkilerdir.. Yani karşılıklı anlayış kavramı içinde olunması, sahiplenilmesi gerekenlerdir..

Sonra Gelelim Safranbolu Belediyesinde son günlerde yok 20 kişi işten çıkartılacak, ardından bir 20 kişilik liste daha hazırlanıyor yaygarasına..

Ne amaçla çıkartılıyor biz bilemiyoruz ancak o konuda da Safranbolu belediye Başkanı Elif Köse bize net bir açıklama yaptı..

Sayın Köse “Belediyeler, kamu hizmeti sunduğu için, belediye personelinin de kamu hizmetini aksatmaması gerekir. Liyakatli ve gayretli bir şekilde çalışan arkadaşlarımız, herhangi bir endişe duymadan en yüksek verimle çalışmaya devam etsinler. Geçmişte, bir günde 65 kişinin işten çıkarıldığı belediyemizde herkesle çalışmaya açığım. Ancak belediyenin her kuruşuna sahip çıkmak bana vatandaşlarımızın yüklediği en önemli görevdir. Ayrıca kamu hizmetlerinin daha iyi yürümesi için her türlü önlemi almak da halkımıza borcumdur. Bu nedenle çıkan asılsız haberlere ve paylaşımlara itibar edilmemelidir.” Dedi

Noktayı koydu

KELTEPE KAYAK MERKEZİ

Zaman zaman tevazu göstermeden övünmek de hakkımız olsa gerek

Keltepe Kayak Merkezi için (Arşivlerde vardır) BK Ekspres gazetesinde yazılarımızı yazarken konuyu işlemiş, hatta manşete de taşıyarak gündeme taşımıştık. (1989)

O yıllarda bize hayal kuruyorsunuz diyenlere inat 90 lı yılların sonuna doğru İlçe Spor Müdürü Şafak Arar,  bir çalışma başlattı. Gazeteye yanımıza geldiğinde heyecanla “bu yazınız hayal olmayacak göreceksiniz” diyordu

Ruhu şad olsun bugün biz dünya gözü ile gördük, Keltepe Kayak tesisleri ortaya çıktı

Ancak geçmiş zamanlarda da çok kaleme aldık, oraya 2 butik otel, 2 çok amaçlı spor sahası 2 futbol sahası yapın bakın nasıl cazibe merkezi olacak diye..

Karabük Basını stadyum yıkılıp yapılması döneminde yine Olimpik yüzme havuzunun yapım döneminde ve Keltepe Kayak merkezinin kazanımları için sürekli yazmış, sürekli takip etmiştir

İşte bu noktada Karabük Basının da hakkını teslim etmek gerek.

Keltepe Kayak Merkezi (KKM) için acil kar ezme makinası yanı sıra acil cazibe merkezi olabilmesi için butik otel teşvik projelerini gündeme almak gerek..

Yoksa sıradan bir ölü tesis olur…Yazık olur…

KARABÜKSPOR VE YARINLAR

Hassasiyetimizi bilenler sık sık sosyal medyadan yada telefonlardan soruyorlar “Ne oldu bir gelişme var mı? Dizdar kabul etti mi? Falanca mı geliyor, Kardemir ne dedi, Sendika ne diyor,?”

Karabükspor için bir gelişme yok.

Olması da muhtemel dışı..

Olamaz da.

Aslında olur da olmaz…

Kafamız öyle karışık ki… İnanın neyin doğru neyin yanlış olduğunu görmek için 2 adım geri çekildik bizde

Hakem bakışı yapıyoruz.

Olayı çıkartanlar yok ortada, olaya karışanlar ile sakinleştirmek isteyenler bir arada ama olay nereden patlak verdi de bu noktaya geldi o önemli…

Biz elimizi kırmızı kartımıza attık

Yakından çıkartıp göstereceğiz..

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

2 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Emre 7 Aralık 2019 / 12:55 Cevapla

Yani? Kardemirin açıklamasından ne anlamamız gerekiyor? Kömürke çalışmaması zehir saçmadığı anlamına gelmez ki. Kardemir konuyu saptırmış bu açıklama ile.

yasin 7 Aralık 2019 / 13:23 Cevapla

kardemir sanayi kuruluşu tabiki çevreye zararı olacak ama maksimum olmalı termik santrali olayı abartıydı zaten ancak Karabükspor konusunda Ömer Faruk Öz beyle M.Ali Şahin bey görüşmüş sanırım bir düzenleme olacak inşallah