Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KARIN GERME AMELİYATI İLE KALICI GENÇLİK ETKİSİ

Karın Germe her ne

Karın Germe her ne kadar son yılların en popüler estetik ameliyatlarından biri olsa da sadece estetik amaçla yapılan bir ameliyat değildir. Karın germe ameliyatının sağladığı faydaların en önemlisi kişinin görsel olarak formda, ince bir görünüm elde etmesinin yanı sıra sağlıklı, zinde bir vücuda kavuşmasıdır.

Kişinin eğer fazla kilosu varsa ameliyat öncesinde ideal kiloya ulaşması istenir. Ameliyat sonrasında ideal karın görünümünün kalıcı olabilmesi için sağlıklı beslenmesi, spor yapması gerekir. Karın germe operasyonu ile ameliyat öncesindeki kötü beslenme alışkanlığı, hareketsizlik kaybolur. Kişi hareketli ve zinde bir yaşama geçiş yapar. Çünkü ameliyat etkisini ilelebet korumanın yolu sağlıklı yaşam düzenini sürekli olarak korumaktan geçer. Ameliyattan sonra kişi sarkmış, bombeli, buruşuk, yağlı karın görüntüsünden kurtulur.

İlk gençlik yıllarındaki karın-bel görüntüsünü yeniden elde eder. Karın Germe ameliyatı ile karın düzleşir, bel oyuntulu hale gelir. Cilt pürüzsüz ve sıkı bir görünüm alır. Karın Germe ameliyatı kolay uygulanan bir operasyondur. Güvenilir ve tecrübeli bir hekim tarafından yapıldığında risksiz ve zararsızdır.

Karın Germe Ameliyatının Amacı Nedir?

Karın Germe ameliyatı (Abdominoplasti) karın bölgesindeki deformasyonları gidermeyi amaçlar. Sarkma, bombeli görünüm, yağlanma, çökme, çatlama gibi etkiler karın deformasyonu kapsamındadır. Kimi kişilerde genetik nedenlerle oluşan bu deformasyonlar çoğunlukla sağlıksız beslenme, hareketsizlik, hamilelikte aşırı kilo alma, obezlikten normal kiloya inme gibi durumlarda görülür. Karın Germe ameliyatı sonrasında karın görünümü düz, pürüzsüz bir görünüme kavuşur. Cilt kalitesi artar. Karın Germe ile ideal karın görüntüsünü yakalamanın yanı sıra kişinin moral durumu ve özgüveni de yükselir. 

Karın Germe Yaptırmanız Gerektiği Nasıl Anlaşılır?

Karın Germe ameliyatına karar verecek kişi elbette deneyimli bir plastik cerrahtır. Fakat kişinin kendi kendine bu ameliyatı olmaya ihtiyacı olup olmadığını anlaması için bazı ipuçları vardır:

* Karın bölgesinde şişkinlik, kat kat bir görünüm olması

* Bel oyuntusunun kaybolması

* Karın derisinin sarkması, ciltte çatlama, dalgalı görünüm

* Karnın sarkıklığından genital bölgenin görünmemesi

* Korse gibi malzemelerle ya da bol giyinerek karnı kamufle etme ihtiyacı

* Karındaki kötü görünümün elbise giyildiğinde dışarıdan da belli olması

* Deniz, havuz gibi yerlerde mayo ile dış görünümden rahatsızlık duyma

Karın Germe Ameliyatına Hazırlık

Karın Germe ameliyatı olmak için belirli şartlar gerekir. Karın görünümünü beğenmemek ameliyat olmak için yeterli değildir. Karındaki deformasyonlar başlangıç ve orta seviyede ise ameliyatsız yöntemlerle çözüm sağlanabilir. Abdominoplasti ileri seviyedeki deformasyonlar için yapılır. Karın Germe yaptırmak için 18 yaşını doldurmuş olmak, hamile ya da emzirme döneminde olmamak, obez olmamak gerekir. Kişi kilo vermeyi düşünüyorsa ideal kiloya geldikten sonra ameliyat olabilir.

Karın Germe ameliyatına hazırlık aşamasında yapılması gereken diğer durumlar şunlardır:

* Kan sulandırıcı ilaç almamak

* Vitamin, ağrı kesici gibi ilaçlar kullanmamak

* Sigara ve alkol kullanmamak

* Kabızlığa yol açabilecek gıdalardan uzak durmak

* Bitkisel çay içmemek

* Güneş altında kalmamak

Karın Germe Ameliyatı Zor Mudur? 

Karın Germe ameliyatı 2 çeşittir: karnın tamamına yapılan tam karın germe ve sadece alt karın bölgesine yapılan mini karın germe.

Mini karın germe genellikle doğum sonrası oluşan deformasyonu gidermeye yönelik yapılır. Karındaki sarkma, çatlama, bombeli görünüm sadece göbek deliğinin alt alanında ise mini karın germe ile çözüm sağlanır. 2-3 saat süren operasyonda alt karındaki yağlar Vaser Liposuction ile alınır. Ayrılan karın kasları onarılır ve fazlalık deri çıkartılır. Mini karın germe hem uygulanma hem de iyileşme açısından tam karın germeye göre daha kolay bir işlemdir. Sıklıkla annelik estetiği (genital estetik, meme estetiği), Liposuction, yağ enjeksiyonu gibi işlemlerle kombineli yapılır.

Tam karın germe karnın tamamındaki deformasyonları gidermeye yönelik yapılır. Karındaki sarkma, bombeli görünüm, gevşeme, çatlama gibi etkiler göbek deliğinin hem altında hem üstünde yer alan kişiler için uygun bir ameliyattır. 4-5 saat süren operasyonda Vaser Liposuctionla fazla yağlar alınır, karın kaslarındaki ayrıklık giderilir, fazla karın derisi alınır. Göbek deliğinin yeri yeniden belirlenir. Fıtık ameliyatı, yağ enjeksiyonu, Liposuction, genital estetik gibi işlemlerle kombineli olarak yapılabilir.

Karın Germe ameliyatı zor bir ameliyat değildir. Gelişen teknolojik cihazlar, kişiye özel uygulanan teknikler, doktor deneyimi gibi nedenlerle Quartz Clinique’de Karın Germe ameliyatlarının tamamı kolay ve konforlu şekilde yapılır.

Ameliyat sonrasında 1-2 gece hastanede kalınır. Maksimum 1,5 aylık sürede iyileşme sağlanmaktadır.

Karın Germe Sonrası Değişim

Karın Germe sonrası fiziksel olarak şu değişimler görülür:

* Sıkı ve ince bir karın

* Düz, gergin, fit bir karın

* İdeal bel oyuntusu

* Pürüzsüz, lekesiz bir cilt

Ameliyat sonrası hızlı ve etkili şekilde ideal karın görüntüsüne ulaşmak için şu durumlara mutlaka dikkat edilmelidir:

* Karın bölgesi darbeden, güneşten, dış etkenlerden korunmalıdır. Üzerine yatılmamalıdır.

* 1 hafta sıcak banyo yapılmamalıdır. Yoğun buharlı ortamlarda durulmamalıdır.

* Mutlaka düzenli olarak karın korsesi takılmalıdır.

* Yorucu aktiviteler yapılmamalıdır.

* İlk 5 gün ayaktayken eğik durulmalıdır. Yatarken bacaklar düz uzatılmamalı, hafifçe karna çekilmelidir.  

Karın Germe ameliyatı ile Karın Germe sonrası yaşanan değişim ideal karın görüntüsüyle sınırlı değildir. Kişi ruhsal olarak da değişir. Kendine güveni gelir. Vücuduyla barışır. Buna bağlı olarak sosyal ilişkileri gelişir. Görsel işlerde çalışan kişiler ayrıcalık ve avantaj elde ederler.

Karın Germe Kalıcı Etki Sağlar Mı?

Karın Germe ameliyatının kalıcı olması ameliyat sonrasındaki yaşam alışkanlıklarına bağlıdır. Dengeli beslenen, spor yapan, kilosunu koruyan kişilerin karınları ameliyat sonrasındaki halini ömür boyu korur. Karın Germe sonrasında hamile kalmak kişinin karın bölgesinde eskisi kadar olmasa da yeniden deformasyona yol açar. Bu nedenle hamilelik planı varsa doğum sonrasında Karın Germe yaptırmak gerekir.

Karın Germe Nerede Yaptırılmalıdır?

Karın Germe ameliyatı sonrasında enfeksiyon, kanama, pıhtı atma gibi çeşitli riskler söz konusudur. Bu riskler kişinin bünyesi ve yaşam alışkanlıklarına göre herkes için farklı oranlardadır. Kişi plastik cerrah tarafından muayene edildiğinde sağlık geçmişi, kullandığı ilaçlar, yaşam alışkanlıkları hakkında bilgi alınır. Gerekli test ve tahliller yapılarak kişinin değerleri incelenir. Tüm bunların amacı kişi için oluşabilecek risklerin öngörülmesi ve bunun için önlem alınmasıdır. Quartz Clinique’de yapılan tüm işlemler ilgili uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilir. Yapılan ameliyatlı ve ameliyatsız tüm işlemler sağlık güvenliği içinde tamamlanır. Kullanılan cihazlar FDA onaylıdır. Kaliteli malzeme kullanımına ve steril koşulların sağlanmasına dikkat edilir. Karın Germe gibi ameliyatlarda kişinin kendini rahat ve konforlu hissetmesi oldukça önemlidir. Yapılacak işlemle ilgili detaylı bilgi alabilmesi, doktora güven duyması gerekir. Karın Germe sonrasında sağlık sorunları yaşamamak ve görsel açıdan istenen sonuca ulaşmak hem doktor deneyimi hem hizmet alınan kurumun resmi bir işyeri olması koşullarının sağlanmasına bağlıdır.

Karın Germe İle Yeniden Başlamak Mümkün

Karın Germe ameliyatı ile yenilenmek, eski gençlik formuna ulaşmak çok kolay. Karnınızın ideal forma kavuşmasıyla kendinizi iyi hissedeceğiniz, yenileneceğiniz bir hayata kısa sürede kavuşabilirsiniz. Kliniğimize gelerek Abdominoplasti olanların deneyimlerini inceleyebilir, işlemler hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. İzsiz, ağrısız, risksiz, kalıcı bir ameliyat etkisi için tek yapmanız gereken Quartz Clinique’e ulaşmak.

Özel Quartz Poliklinik

Web Site: https://www.quartzclinique.com/

TEL: +90 212 241 46 24

Facebook:@quartzclinique

Instagram :@quartzclinique

YouTube: Quartz Clinique