Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KASTAMONU HAVA ULAŞIMINA KAVUŞTU

Kastamonu Havaalanı 5 Temmuz

Kastamonu Havaalanı 5 Temmuz 2013 günü  açılarak hizmet vermeye başladı.

Aynı gün saat 10.30’da İstanbul Atatürk Hava Limanından  hareket eden Airbus 321 tipi THY yolcu uçağı saat 11.30’da Kastamonu Havaalanına iniş yaparak İstanbul-Kastamonu arası uçak seferleri başladı.

 

Yine aynı gün Kastamonu’dan saat 16.30’da hareket eden yolcu uçağı saat 17.30’da İstanbul Hava Limanına iniş yaptı. 19 Temmuz 2013 Cuma günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Kastamonu’ya gelerek Havaalanının  resmi açılışını yapacak.

 

KASTAMONU HAVA ULAŞIMINA KAVUŞTU

Zonguldak Çaycuma havalimanı ardından bölgede 2.havalimanı Kastamonu’da açılıyor.

 

 İlk seferini 5 Temmuz 2013 de vermeye başlayan havalimanın resmi açılışı ise 19 Temmuz 2013 Cuma günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Kastamonu’ya gelerek Havaalanının  resmi olarak hizmete açması ile gerçekleşecek.

 

İl seferi İstanbul Atatürk Hava Limanından10.30 hareket eden yolcu uçağı saat 11.30’da Kastamonu Havaalanına iniş yaparak gerçekleşirken bölgede özellikle Antalya-İzmir -Erzurum yolcularının şimdiden aktarmalı seferleri takip ettikleri ve hava yolu ulaşımını tercih edecekleri belirtiliyor.

2007_A321_THY_1

 

KARABÜK’TE YILLARDIR KONUŞUYOR

 

Yıllardır Karabük havalimanı olması için konuşa Karabük halen  konuşmaya devam ederken Zonguldak sonrası, Kastamonu havalimanına kavuşuyor.

 

KBÜ HAVACILIK YÜKSEK OKULUNU KURACAK

 

Karabük Üniversitesinin (KBÜ)  her konuda olduğu gibi Hava ulaşımı konusunda da büyük bir projesi var. Önümüzde ki günlerde resmi olarak da açıklanacak olan Hava limanı projesi için son çalışmalarını tamamlayan KBÜ havacılık yüksek okulu ile birlikte ünüversite yerleşkesi içinde yapacağı  uçak havalanma pisti ile Karabük’e bir konuda daha hizmet getirmiş olacak.