Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KATI ATIK BERTARAF TESİSİ NE OLDU?

Orman ve Su işleri

katı attık 2

Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu 31 Ocak 2010 yılında Karabük’te yaptığı açıklamada “Bizim bu sene Karabük’teki katı atık bertaraf tesisini halletmemiz lazım ” demişti.

Eroğlu,Karabük’e geldiği son ziyarette “Bilindiği üzere Karabük’te en büyük problem katı atık bertaraf tesisi idi. Ancak Danıştay düzenli depolama alanı için orman alanından yer verilemez diye karar aldı. Hukuki açıdan bir sıkıntıya düştük. Ancak biz katı atık tesisini katı atık bertaraf tesisi olarak düzenledik ve Karabük’e gelirken de bakan olarak ben onayı verdim. Bu sebeple Karabük de katı atık birliğine dahil edildi. Gerekli yazıyı da yanımda getirdim. Şu anda katı atık bertaraf tesisi ile ilgili bir sıkıntı yok. Bir an önce ihalesi yapılacak. İhale için biz gerekli olan parayı gönderdik, gerekirse daha da göndereceğiz.” Şeklinde açıklamalarda bulunmuştu.

Bakan Eroğlu o dönemde “ Şu anda burada bulunan konunun yetkililerine açıkça talimat veriyorum: Bizim bu sene Karabük’teki katı atık bertaraf tesisini halletmemiz lazım. “ diyerek de Karabük’ün yaşadığı sıkıntılara parmak basmasına karşın katı atık bertaraf tesislerinde bir ilerleme kaydedilmemesi dikkatleri çekiyor.

Konuya yakın kaynaklara göre yer etütlerinin zamanında iyi yapılamayışından kaynaklandığı, coğrafik özellikleri nedeni ile toprak kaymalarının yaşandığı iddiaları yanı sıra yüklenici firmadan kaynaklanan sıkıntılar olduğu iddiaları yapılmakta.

Web Tasarım & SEO: Best4SEO