Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KBÜ HAZIR ANCAK KARABÜK ?

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KBÜ GELECEK  ARTI 10 BİN ÖĞRENCİYE   HAZIR

BEKLİYOR AMA YA KARABÜK ;

 

    H A Z I R   M I ..?

 

 

Karabük ün parlayan yıldızı Karabük Üniversitesi bu sezon 30 bin öğrenciye ulaşıyor. Bünyesinde bulunan 4 Enstitü , 12 fakülte, 4 yüksek okul ve 7 meslek yüksek okul yanı sıra idari birimleri ile Karabük’ün ufkunu açan Karabük Üniversitesine bu sene katılacak yeni 10 bin öğrenci için  KBÜ yerleşkesinin hazır olduğu ve öğrencilerini beklediği öğrenildi.

KBÜ 10 bin daha gelecek yeni öğrencilerini yerleşkesinde kabul ederken Karabük bu sene eğitim öğrenim için kentine gelecek 10 bin öğrencinin alt yapısı için hazır mı?

Ulaşım, Konaklama ve sosyal bir çok konuda geçtiğimiz yıllarda açıklar veren ve sorunlar yaşayan  kentin hazır olmadığını vurgulayan konuya yakın kaynaklar , bu senede kayıt dondurup dönen öğrenci olayı yaşanırsa bu Karabük’ün büyük ayıbı olur diyorlar.

 

ULAŞIM SORUNLARI BİTMEDİ

Üniversitenin  kentle  ulaşımını dolmuşlar ve şehir içi otobüslerle sağlıyor ancak belli noktalara sağlanan ulaşım ve ücretler konusunda sıkıntılar olduğunu ifade eden öğrencilerin ulaşım sorunları halen çözülememiş görünüyor.

 

KONAKLAMA PANSİYON ve YURTLAR

Devlet yurtlarının yetersiz kalması ve halen Karabük ve Safranbolu da Yurt yapımında keşmekeşlerin yaşanması  dikkat çekerken gelen öğrencilerin büyük bir bölümü pansiyonları tercih etmek zorunda kalıyor. Öte yandan Üniversite mahallesinde ki ev kiralarınında uçuk rakamlara ulaşması dikkatleri çekiyor.

 

SOSYAL ALANLAR

30 bine uşan öğrenci sayısı ile  Karabük ve çevresine ekonomik katkı sağlayan Karabük Üniversitesi yerleşkesi içinde ki sosyal alanlar dışında Safranbolu da bulunan cafe,dinlenme çay kahvehane  yada kütüphane,internet cafeler bulunmakla beraber buralarda da ücret dengesizliğine dikkat çeken öğrenciler Karabük halkı bizi yürüyen cüzdan olarak görmesin diyorlar.