Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KBÜ OFF ROAD HEYECANI

Karabük Üniversitesi ve Kardoff

Karabük Üniversitesi ve Kardoff Karabük Off-Road Kulübü işbirliğinde Demir Çelik Kampüsünde Merkezi Derslik Binası yanındaki çamurlu ve engebeli arazide gerçekleştirilen Off-Road yarışları, izleyenlere heyecan dolu anlar yaşattı.

MANSETT


 

Off-Road yarışlarına; Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Genel Sekreter Av. Yaşar Alpay, Üniversitenin Akademik ve İdari personeli ile Kardoff Karabük Off-Road Kulübü Üyeleri, Karabük halkı ve öğrenciler katıldı.
Yaklaşık 3500 metrelik parkurda toplam 17 aracın yer aldığı S-1, S-2 ve S-3 olmak üzere 3 kategoride düzenlenen 10 kapının bulunduğu, 3 etaptan oluşan yarışta özel modifiyelerle desteklenmiş 4*4 yarış araçlarının zorlu parkurda vermiş oldukları mücadele izleyenlerin yüreklerini ağzına getirdi.

Yarışlar başlamadan Off-Road yarışları ile ilgili düşüncelerini dile getiren Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal; “Karabük Üniversitesi bütün spor müsabakalarında Off-Road yarışlarında da yerini almaktadır. Demir Çelik Kampüsü olarak bu yarışları gerçekleştirmek için çok müsait bir alana sahibiz. Kardoff Karabük Off-Road Kulübü ile Üniversitemiz iş birliği içerisinde değerli hemşerilerimizin ve bizlerin güzel bir hafta sonu geçirmesi için bu etkinliği düzenledik. Çok fazla yarışmacı arkadaşımız katılıyor ben kendilerine başarılar diliyorum aynı zamanda da seyirci olarak gelen ve bizleri yalnız bırakmayan hemşerilerimizin şükranlarımı arz ediyorum. Bu el ele ve gönül gönüle verilerek yapılmış bir organizasyondur. Bir gün sürecek yarışlarımızda yarışların sonunda kazananlar belirlenerek kendilerine madalyalarını takdim edeceğiz. Zaten Karabük Şehri kendini Off-Road yarışlarında ispatlamış bir şehirdir. Karabük halkı Off-Road yarışlarını, doğayı ve teknolojiyi çok seviyor. Ben katılımlarınız için hepinize teşekkür ederek yarışmacı arkadaşlara başarılar diliyorum.” dedi.

İlk kez Karabük Üniversitesi içerisindeki bir parkurda yarış yapılacağını belirten Kardoff Karabük Off-Road Kulübü Genel Sekreteri Rüstem Kılıç; “Kardoff, Karabük ve Safranbolu Arama Kurtarma Doğa ve Motor Sporları Kulübü olarak biz Türkiye’de organizasyon yapabilen sayılı kulüplerdeniz.2013 yılı içerisinde Ulusal Yarışlarımızı gerçekleştirdik Karabük ilinden 2 adet aracımız yarışmaya katılmıştır ve hala Türkiye şampiyonası için koşturmaktadırlar ve bu yarışlara da sembolik olarak katılacaklardır. Karabük Üniversitesi’nin Kardoff Karabük Off-Road Kulübü ile iş birliği içerisinde neler yapabileceğini ve Karabük Üniversitesi öğrencilerinin bu spora ilgi duyması amaçlanarak bugün burada güzel bir organizasyon gerçekleştiriyoruz. Üniversitemizin parkuru çok zor bir parkur olmamakla beraber, görselliği çok yüksek olan bir parkurdur. İnşallah yarışlarımızı kazasız ve sorunsuz bir şekilde tamamlarız.” dedi.

Yarış öncesi Rektör Prof.Dr. Burhanettin Uysal sıfır araç ile parkuru gezerek test yaptı ve ardından verdiği start ile Off-Road yarışları başladı.

Etkinliğin gerçekleştirilmesine verilen katkılardan dolayı Kardoff Karabük Off-Road Kulübü Başkanı Ahmet Demir Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal’a plaketini takdim ederken, Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal ise Kardoff Karabük Off-Road Kulübü Başkanı Ahmet Demir’e plaketini takdim etti.
S-1 Kategorisinin; 1.leri Volkan Cömert ve Hüseyin Erol, 2. leri Mehmet Yıldırım ve Şinasi Demirtaş, 3. leri ise Şehmuz Oğuz ve Gökalp Oğuz olurken kupalarını Kardoff Karabük Offroad Kulübü Başkanı Ahmet Demir takdim etti.
S-2 Kategorisinin; 1. leri Mustafa Çötüroğlu ve Anıl Yıldırım, 2, leri ise Coşkun Şen ve Cenk Şen olurken kupalarını Karabük Kent Konseyi Başkanı Özcan Büyükgenç verdi.

S-3 Kategorisinin; 1. Leri Fahri Orhan ve Mustafa Özkan, 2. leri Hasan Yurt ve Recep Uludağ, 3. leri ise Hasan Çetin ve Hakan Çetin olurken kupalarını Rekrör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Kadı takdim etti.
Off-Road yarışlarının genel klasman 1. leri Hasan Yurt ve Recep Uludağ, 2. leri Volkan Cömert ve Hüseyin Erol, 3. leri ise Fahri Orhan ve Mustafa Özkan oldu. Hasan Yurt ve Recep Uludağ aynı zamanda calıng 1.leri olurken kupalarını Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal takdim etti.

Web Tasarım & SEO: Best4SEO