Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KBÜ REKTÖRÜ HİMAYESİNDE “TEMİZ ERİŞEBİLİR GÜVENLİ ENERJİ” TOPLANTISI

KBÜ Rektörü Prof. Dr.

KBÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık Enerji Alanında Çalışma Yürüten Akademisyenler İle Temiz, Erişilebilir ve Güvenli Enerji Toplantısı Gerçekleştirdi

 

Karabük Üniversitesi bünyesinde enerji alanında yapılan çalışmaları değerlendirmek ve gelecek projeleri planlamak amacıyla “Temiz, Erişilebilir ve Güvenli Enerji Toplantısı” düzenlendi. Karabük Üniversitesi Senato Toplantı odasında düzenlenen toplantıya Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Rakıp Karaş,Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhammet Kayfeci ile birlikte enerji alanında çalışma yapan akademisyenler katıldı.

Toplantı, üniversitenin enerji alanında yürüttüğü çalışmaları değerlendirmek, güncel gelişmeleri ele almak ve gelecek projeleri planlamak amacıyla gerçekleştirildi. Toplantıda, enerji verimliliği, yenilenebilir enerji kaynakları, enerji politikaları ve çevre dostu enerji uygulamaları gibi konularda fikir alışverişinde bulunuldu.

Enerji alanındaki araştırmaların üniversite için büyük önem taşıdığını vurgulayan KBÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Karabük Üniversitesinin enerji alanında ulusal ve uluslararası düzeyde daha da etkin bir rol oynamayı hedeflediğini belirtti.

Farklı disiplinlerden bir araya gelen akademisyenlerin yeni fikirlerin ortaya çıkmasına ve iş birliklerinin gelişmesine olanak sağladığını dile getiren Rektör Kırışık, Karabük Üniversitesinin enerji alanında yapılan çalışmalara ivme kazandırmayı amaçladıklarını dile getirdi.

Web Tasarım & SEO: Best4SEO