Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KBÜ Rektörü Kırışık’tan İşitme Engelli Kadın Milli Futbol Takımına Ziyaret 

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof.

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık’tan İşitme Engelli Kadın Milli Futbol Takımına Ziyaret 

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, 20 Eylül-8 Ekim tarihlerinde Malezya’da düzenlenecek 4. İşitme Engelliler Dünya Şampiyonasına Karabük Üniversitesi ev sahipliğinde hazırlanan İşitme Engelli Kadın Milli Futbol Takımını ziyaret etti. 

İşitme Engelli Kadın Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü, Aksaray Üniversitesi Öğretim Görevlisi Rıfat Demir yönetiminde 21 kişiden oluşan İşitme Engelli Kadın Milli Futbol Takımı, Karabük Üniversitesi Prof. Dr. Burhanettin Uysal Ay Yıldızlı Stadyumunda antrenörler eşliğinde ısınma, pas, kondisyon ve çift kale maç çalışmaları yaparak yoğun bir kamp dönemi gerçekleştiriyor. 

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, kamp döneminde Karabük’te antrenman yaparak şampiyonada Türkiye’yi temsil edecek kadın sporcuları, Karabük Üniversitesi Prof. Dr. Burhanettin Uysal Ay Yıldızlı Stadyumunda ziyaret etti. 

Aksaray Üniversitesi Öğretim Görevlisi Teknik Direktör Rıfat Demir ve futbolcular tarafından memnuniyet ile karşılanan Rektör Prof. Dr. Fatih Kırışık, takım hakkında bilgi aldı. 

Bir süre antrenmanı takip eden Rektör Prof. Dr. Fatih Kırışık, daha sonra işaret dili tercümanı aracılığıyla futbolcular ile sohbet etti. 

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Karabük Üniversitesinin futbol takımına bütün imkanlarıyla seferber olduğunu dile getirerek, “Yakında bir Dünya Şampiyonası var. Bu Dünya Şampiyonasına hazırlanıyorlar. Kendilerinden bayrağımızı dalgalandırmalarını bekliyoruz, ciddi başarılar bekliyoruz. Bugün olduğu gibi bugünden sonra da bu takımımıza her türlü desteği vermeye hazırız. Yeniden buraya gelecekler, yeni bir kampımız daha olacak. Hazırlıklarına her türlü katkıyı desteği vermeye hazırız. Bugün olduğu gibi bugünden sonra da bu desteği sürdürmeye kararlıyız. Hepsine teşekkür ediyorum. Çok çalışıyorlar, çok emek veriyorlar. Emeklerinin karşılığını en güzel şekilde almalarını bekliyoruz. Futbolcularımızın hepsine, hocalarımıza, burada Yüksekokuldaki destek veren hocalarımıza çok teşekkür ediyorum. Maçlarında üstün başarılar diliyorum” dedi. 

Rektör Prof. Dr. Fatih Kırışık, daha sonra futbolculara tatlı ikram etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi. 

İşitme Engelli Kadın Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Rıfat Demir, İşitme Engelli Kadın Milli Futbol Takımını kurarak başlangıç yaptıklarını, önümüzdeki yıllarda ulusal işitme engelliler futbol kadın liglerini kurmayı hedeflediklerini belirterek, “Malezya’da bir buçuk ay sonra Dünya Kupamız var, Dünya Kupasına gideceğiz. Burada bu beşinci kampımız. Dünya Kupasındaki grubumuzda son olimpiyat şampiyonu Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Nepal ve Japonya var. Amacımız ilk üç dereceyi elde etmek. Bunun için çalışmalarımıza devam ediyoruz” ifadelerini kullandı. Milli Takımın daha önceki kamplarını Kayseri, Manavgat ve Afyon’da gerçekleştirdiğini belirten Teknik Direktör Demir, “İki hafta önce de Karabük’teydik. Biz burada o kadar güzel ağırlanıyoruz ki tekrar Karabük’ü tercih ettik, 13 günlük bir kampımız var. Bir sabah bir akşam günde çift idmanımız oluyor. İki gün çift bir gün tek antrenman yapıyoruz. 13’üne kadar da böyle devam edecek” dedi. 

Kamp döneminde Karabük ve çevre illerde bulunan kadın futbol takımları ile hazırlık maçı yapmayı planladıklarını söyleyen Teknik Direktör Demir, “Karabük’te kadın futbol takımı var. Onlar da iyi bir yapılanma içerisindeler. Onlarla hazırlık maçı yapıyoruz ki bizim için çok önemli. Sağ olsunlar, Karabük ilinin yetiştirdiği değerler bize burada çok fayda sağlıyor. Cumartesi günü bir hazırlık maçı yapacağız. Karabük kadın takımıyla Ereğli ile Kastamonu ile yani yakın illerdeki kadın futbol takımlarıyla da hazırlık maçları yapmayı düşünüyoruz” diye konuştu. 

Karabük’teki sıcak ve samimi ortamı federasyona ilettiklerini ve erkek takımının da Karabük’e gelebileceğini söyleyen Teknik Direktör Demir, sözlerini şu şekilde sürdürdü: 

“Belki bundan sonraki kampımız da Karabük’te olacak. Şu anda erkek takımımız Afyon’da. Teknik Sorumlumuz Ali Metin hoca orada. Onlarla da görüşme içerisindeyiz. Biz buradaki duygu ve düşüncelerimizi Federasyonumuza iletiyoruz onlar da bizim onlara verdiğimiz bilgilerden dolayı sonraki kampta erkek takımını da buraya getirmek istediler. Bu anlamda size tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Hem Üniversitemize hem Karabük’e çok teşekkür ediyorum. Burada yardımcı antrenörlüğü yapan Gökhan Hocam var, Karabüklü kendisi ona çok teşekkür ediyorum. Bu imkanları bize sağladığı için Rektörümüze çok teşekkür ediyorum. Hasan Doğan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürümüze çok teşekkür ediyorum. Buraya geldik, çok sıcak bir misafirperverlik gösterdiler ve hala devam ediyor. Bütün tesislerini bize açtılar ve bu anlamda hem Federasyonumuz adına hem de sporcularımız adına tekrar tekrar teşekkür ediyorum.” 

Hasan Doğan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mustafa Şakir Akgül, Karabük Üniversitesi ve Karabük Üniversitesi Hasan Doğan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu olarak milli takımlara ev sahipliği yapmaya devam ettiklerine işaret ederek, “Şu an İşitme Engelliler Kadın Milli Takımı, Üniversitemizde kamp yapıyor. Tesislerimizde onlara destek olmaya çalışıyoruz. Biz hem fiziki anlamda hem de işin antrenman boyutuyla ilgili hocalarımızla görüşmeler yaptık. Onları hem sahamızda hem kondisyon sahamızda hem de laboratuvarımızda desteklemeye çalışacağız. Malezya’da Eylül ayında yapılacak Dünya Şampiyonası var, ona hazırlanıyorlar biz de Milli Takımımıza bu anlamda elimizden gelen tüm desteği vermeye çalışıyoruz, kendilerine başarılar diliyorum ve bundan sonraki süreçlerde de yine çok mutlu bir şekilde ev sahipliği yapmak istediğimizi dile getirmek istiyorum” diye konuştu. 

Hedeflerinin şampiyonluk olduğunu söyleyen Takım Kaptanı Ayşenur Çankaya, “Kampımız için Karabük’e geldik. Öncelikle bu sahayı bize tahsis ettiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyoruz. Hedefimiz şampiyonluk. Allah’ın izni ile elimizden gelenin fazlasını yaparak Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek için mücadele vereceğiz. Hedefimiz kupa ile dönmek” dedi.