Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KBÜ resim Sergisi

Karabük Üniversitesi Fethi Toker

catsKarabük Üniversitesi Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Resim Bölümü tarafından ‘Cluj- Napaca Sanat ve Tasarım Üniversitesi Resim Sergisi’ düzenlendi.

Cluj- Napaca Sanat ve Tasarım Üniversitesi’nden Cristian Opris, Ovidiu Torta ve Razvan Anton tarafından yapılan resimler Üniversite Merkezi Derslik Binası Cam Galeri’de sergilendi.Sergi açılışı öncesi Cristian Opris, Ovidiu Torta ve Razvan Anton Üniversitemiz Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Öğr. Gör. Oya Önalan eşliğinde Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal’ı makamında ziyaret ettiler.

Karabük Üniversitesi’nde resimlerini sergileme fırsatını kendilerini verdiği için Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal’a teşekkür eden yabancı misafirlerimiz; “Karabük Üniversitesi çok modern ve büyük bir kampüs alanına sahip. Kampüse baktığınız zaman buranın yaşayan bir yer olduğunu anlayabiliyorsunuz. Üniversite hakkında edindiğimiz bilgilere göre 2007 yılında kurulan bir üniversite olarak çok büyük bir başarıya imza atılmış.” dediler.

Nazik ziyaretlerinden dolayı yabancı misafirlerine teşekkür eden Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal; “Sizin gibi sanatçı insanların ağzından kampüsümüz ile ilgi bu güzel cümleleri duymak beni gerçekten çok mutlu etti. Kampüsümüzü elimizden geldiği kadar canlı, yaşanabilir ve öğrencilerimizin sosyal, kültürel, sportif alanlarda da aktif olarak kullanabileceği bir yaşam merkezi haline getirdik. Ben tekrardan Üniversitemize hoş geldiniz diyerek serginizin başarılı geçmesini temenni ederim.” dedi.

Makam ziyaretinin ardından serginin yapılacağı Cam Galeri’ye geçildi.

‘Cluj- Napaca Sanat ve Tasarım Üniversitesi Resim Sergisi’ne; Rektör Yardımcısı  Prof. Dr. İbrahim Kadı, Üniversitemiz Akademik Personeli ile öğrencilerimiz katıldı.Serginin açılış kurdelesini kesmeden önce kısa bir konuşma gerçekleştiren Rektör Yardımcısı  Prof. Dr. İbrahim Kadı; “Kıtaları ve ülkeleri kaynaştıran sanattır ve her bir kültürün farklılıkları vardır aslında kültürleri zengin yapan da bu farklılıklardır. Bugün burada bulunarak bu farklılıkları bir arada topluyoruz. Rektörümüz ve ben Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi’ sinin üniversitemizin en prestijli fakültesi olduğunu düşünüyoruz. Fakültemizde bulunan bölümlerimizle gerçekleşen projelerle bölümlerimizden en iyi şekilde verim almak ve faydalanmak temel amacımız olmalıdır. Bu nu sağlayabildiğimiz oranda sürekli gelişebiliriz. ‘Cluj- Napaca Sanat ve Tasarım Üniversitesi Resim Sergisi’nin öğrencilerimiz için güzel bir deneyim olacağını ve kendilerini alanlarında bir adım daha ileriye taşıyacağına inanıyorum. Bu sergiyi düzenleyen Üniversitemiz Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Resim Bölümü’ne çok teşekkür ediyorum.” diyerek Cristian Opris, Ovidiu Torta ve Razvan Anton’a çiçeklerini takdim etti.

KBÜ lü olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Razvan Anton; “Bugün çok güzel bir etkinlikte bir aradayız. Aslında ‘Cluj- Napaca Sanat ve Tasarım Üniversitesi Resim Sergisi’ bizim için de güzel bir deneyim olacak. Karabük Üniversitesi’ne geldiğimiz zaman oldukça sıcak bir karşılama ile karşılandık. Oldukça gelişmiş ve modern bir üniversite ve burada var olan içten insanlarla birlikteyiz. Ben burada bulunmamızı sağlayan herkese teşekkür ediyorum.” diyerek Rektör Yardımcısı  ile birlikte açılış kurdelesini kestiler.

Sanatseverlerin dikkatini çekerek yoğun bir katılımın olduğu sergi, Cam Galeri’de verilen kokteyl ile sona erdi.

 

 

Web Tasarım & SEO: Best4SEO