Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KBÜ TERCİH SIÇRAMASI YAPTI

2013 Öğrenci Seçme ve

KBU_2968

2013 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) merkezi yerleştirme ve ek yerleştirmede adayların tercihlerine göre; Karabük Üniversitesi’ni 2012 ÖSYS yerleştirmelerinde ilk üçte tercih eden aday sayısı 35 bin 320 iken, 2013 ÖSYS’de 38 bin 920’ye yükseldi.

 

2012 ÖSYS’de ilk üç tercihine yerleşen sayısı 2 bin 754 iken, 2013 ÖSYS’de bu sayı 4 bin 064’e yükselirken,  2012 ÖSYS’de Karabük Üniversitesi’ni tercih eden 236 bin 163 adaydan 8 bin 688’i yerleşirken, 2013 ÖSYS’de Karabük Üniversitesi’ni tercih eden 322 bin 922 adaydan 12 bin 248’i yerleştiği belirtildi.

322 bin 922 tercih sayısı ile Karabük Üniversitesi, Devlet Üniversitelerine yapılan tercihlerin%19,3’ünü almaktadır. Bu veriler ışığında Karabük Üniversitesi tercih edilen bir üniversitedir diyen Rektörü Prof. Dr. Burhanettin UYSAL: “Daima daha iyiye ve güzele ulaşmayı hedefleyen, çalışanı ve öğrencisi olmaktan onur duyulan üniversitemizin, her yıl yükselen tercih grafiği, farkını ortaya koymakta ve bu da bize önemli bir sorumluluklar yüklemektedir. Karabük Üniversitesi’nin başarı grafiğine paralel olarak tercih grafiği de yükselmektedir. 2013 yılı Karabük Üniversitesi için tam bir atılım yılı olmuştur. Bunu da yıl içerisinde aldığımız ödüllerden görmekteyiz. 2013 ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu verilerine göre üniversiteler arasında en fazla Lisans Programları kontenjanı olan sıralamasında 8.sırada yer alan Karabük Üniversitesi, Türkiye’de en fazla hazırlık eğitimini vermekte ve aynı zamanda bilgisayar destekli eğitimde de Türkiye’de ilk sırada yer almaktadır. Biz, genç ve dinamik yapısıyla üniversite olarak asla bilinenleri tekrarlamıyor, ilkleri başarıyoruz. Türkiye’nin eksikliklerini fark ederek ülkemizle birlikte dünyanın da ihtiyaçları ve gereksinimleri doğrultusunda geleceğe ve gerçek ihtiyaçlara yönelik, disiplinler arası çalışmanın teşvik edildiği bölümleri üniversitemiz bünyesine katıyoruz. Tercih edilme oranlarımız da doğru yolda olduğumuzu göstermektedir. Gençlerimiz, Karabük Üniversitesi’ni hayalleri ve idealleri doğrultusunda attıkları sağlam bir adım olarak kabul ediyorlar. Bizlerde onların güvenini boşa çıkarmamak için var gücümüz ile çalışıyoruz. Bugün gelinen noktada ise takip eden değil, takip edilen üniversiteyiz.” dedi