Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KBÜ’DE ‘GELENEKSEL VE DİJİTAL MEDYA HABERCİLİĞİ’ EĞİTİMİ TAMAMLANDI

Karabük Üniversitesi Sürekli Eğitim

Karabük Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (KABÜSEM) tarafından, Karabük’te yerel medya çalışanlarına yönelik düzenlenen ‘Geleneksel ve Dijital Medya Haberciliği’ eğitiminin ardından başarılı olan 11 medya mensubuna Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık tarafından sertifikaları verildi.

Karabük Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (KABÜSEM) bünyesinde, Karabük’te yerel medya çalışanlarına yönelik, ‘Geleneksel ve Dijital Medya Haberciliği’ konulu sertifikalı eğitim programı düzenlendi.

KABÜSEM Safranbolu Tarihi Taş Bina’da 25-27 Haziran tarihleri arasında düzenlenen ve toplamda 18 saat süren eğitime, yerel medyada çeşitli kademelerde görev yapan 11 medya mensubu yanı sıra AGSYD Yönetim Kurulu Başkanı Semih Gulen katılım yaptı

Yerel medyada daha sağlıklı ve daha nitelikli içerikler oluşturulmasını sağlamayı amaçlayan kursta Karabük Üniversitesi Türker İnanoğlu İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Rektör Danışmanı Doç. Dr. Mustafa İnce, Doç. Dr. Mevlüt Can Koçak, Dr. Öğr. Üyesi Musa Ak ve Dr. Öğr. Üyesi Burak Türten tarafından kursiyerlere, haber yazma, medya etiği, çekim teknikleri, haber kurgusu ve temel drone kullanımı konularında eğitimler verildi.