Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KBÜ’de “Yaratıcı Hareket ve Dans” adlı seminer düzenlendi

KBÜ’de “Yaratıcı Hareket ve

KBÜ’de “Yaratıcı Hareket ve Dans” adlı seminer düzenlendi

Karabük Üniversitesi Gelişen Çocuk Kulübü tarafından 15 Temmuz Şehitler Konferans Salonunda düzenlenen “Yaratıcı Hareket ve Dans” etkinliğine konuşmacı olarak katılan Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmihan Artan, çocuk gelişimcilere tavsiyelerde bulunarak yaratıcı dans ve hareket hakkında bilgiler verdi.

Karabük Üniversitesi Gelişen Çocuk Kulübü tarafından “ Yaratıcı Hareket ve Dans” adlı seminer düzenlendi. 15 Temmuz Şehitler Konferans Salonunda gerçekleşen seminere Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmihan Artan konuşmacı olarak katıldı. Artan konuşmasında okul öncesinde dans ve hareketin çocukların gelişimi için çok önemli olduğunu söyledi.

“Yaratıcı hareket ve dansın amacı çocukların kendisini ifade etmesini sağlamak”

Seminerde okul öncesi eğitimde yaratıcı dans ve hareketin çocukların gelişimi için önemli olduğunu vurgulayan Artan, “Hareket ederken daha iyi öğreniyoruz. Hareket ederken daha kalıcı ve etkili öğrenmeler yapıyoruz. Yaratıcı hareketin ve dansın amacı çocukların kendisini ifade etmesini ve çocukların özgürce, yaratıcı bir şekilde hareket üretmelerini sağlamaktır.”  şeklinde konuştu

Ayrıca seminerde Prof. Dr. İsmihan Artan tarafından müzik eşliğinde katılımcılarla birlikte gerçekleştirilen farklı figür ve oyunlar, renkli görüntülere sahne oldu.