Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kelimenin Tek Anlamıyla “YAZIK”

Karabük’ün sosyal alanda merkezi

Karabük’ün sosyal alanda merkezi olan Yenişehir’de ki Kulüplerin, Sinema ve diğer sosyal alanların bir bir harabe hale dönmesi görenleri üzüyor.


Yenişehir (Mühendisler) Kulübü, Memurlar kulübü olarak bilinen sosyal alanların hizmet dışı kalması, ardından Yazlık-Kışlık sinemanın hizmet dışı bırakılması Karabük’te bir çok kesimden tepkilere neden olmasına karşın halen bir çalışma yapılmaması dikkatler çekiyor.


Yenişehir ‘de şu an Kardemir’e ait ve yıllardır Karabük sağlık alanında önemli hizmetler veren ve TDÇİ nin Memur hastanesi olarak hizmete alınması ile 1995 de özelleşmeyle birlikte Universal Grup adına Vatan Hastaneleri zincirine katılan binaların tam bir harabe haline dönüşmüş olması görenleri üzmekten öte dünya yatırım boşa gitmiş yazık günah dedirtiyor..

Üniversal Grup Hastaneleri el değiştirmesi ardından satışa çıkartılan hastane bir dönem Karabük’lü bir iş adamına satıldı denmesine karşın hastane üzerinde bulunan ipotek ve mahkeme süreçleri yanı sıra demirbaşların bulunamayışı yüzünden satış gerçekleştirilememiş, çalışanlar mağdur edilerek iş akitleri feshedilmişti.


Yaşanan süreç içinde Hastaneyi KBÜ Araştırma ve Eğitim Hastanesi ile Karabük Üniversitesi ayrı ayrı talep yapmasına karşın Kardemir ve Üniversal Grup arasında ki sözleşmeler gereği bu işlemler de gerçekleştirilemedi.


Yenişehir mahallesinin göbeğinde bulunan binanın tamamen harabe dönüşmesi ve yıkılacak pozisyon alması ise tam bir kaos olarak nitelendirilirken, Kardemir’in bu alanı neden sğlık birimi olarak kullanmadığı, yada Özel Medikar hastanesine devir ederek hizmete almasının Karabük lehine olacağının altını çizen konuya yakın kaynaklar, Yenişehir de ki sosyal tesislerin bir bir elden çıktığını belirtiyorlar..

İşte Vatan Hastanesinin Son Durumu