Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KENT MEYDANI ATATÜRK ANITINI BEKLİYOR

       

 

 

29Ekim2013-6

ANITTTTTT

 

 

Karabük Belediyesince Kent Meydanı’na toplam 200 ağacın yapraklı ağaçlardan Ihlamur, çınar, manolya, süs eriği, gülübişim, akçaağaç, kırmızı yapraklı ağaç türlerinde boyları 6 ile 10 metre arasında yetişmiş ağaçlar dikilmeye başladı.

Türkiye’nin yayalaştırılmış en büyük meydanlarından biri olan proje “Yer altı Otoparkları, Kongre ve Nikah Salonu gibi ünitelerin yanı sıra üst kullanım alanında sosyal yaşam alanları ve tören alanı olan, teknik olarak toplam 48 bin 800 metrekarelik alan üzerine yapılan Kent Meydanı Projesinde 4 bin 500 metrekare tören alanı, 11 bin metrekare aktif yeşil alan, 5 bin 400 metrekare aktivite alanı ve bin kişilik Amfi Tiyatro bulunmakta.

Öte yandan ; Karabük Belediyesinin, vatandaşların ulaşmakta güçlük çektiği hastane ile 5 mahalle arasında bulunan derenin üzerine yaptığı köprünün ayakları koyuldu.Esentepe, Kurtuluş ve Kapullu Mahalleleri ile Şirinevler, 200 Evler bölgesi ve Hastaneyi birbirine bağlayacak olan yaya köprüsü çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Esentepe ve 200 Evler arasına yapılan köprünün çelik konstrüksiyondan özel yapım bir köprü, 3 m. genişliğinde ve 134 m. uzunluğunda yaya köprüsü ve montajının 12. ayda bitmesi hedefleniyor.

MEYDAN ATATÜRK ANITINI BEKLİYOR

Kent meydanı şimdi ATATÜRK anıtını bekliyor. Daha önce Kardemir Kavşağı Valilik karşısında bulunan devasa ATATÜRK heykeli battı çıktı yol çalışmaları bahane edilerek yerinden kaldırılmış Karabük Üniversitesi ANITA sahip çıkmıştı.

Ardından Kent Meydanına yapılacağı belirtilen anıt için proje çalışmaları devam ediliyor denmiş ve halen anıt meydanı olarak kullanılan alanın  kaldırılacağı,  kentin tek toplanma,miting alanları olarak  kullanılacak olan  KENT MEYDANINA ATATÜRK anıtı yapılacağı Belediye Başkanlığınca belirtilmişti.

Vatandaşlar , KENT MEYDANI yeşilleniyor, ağır ağır yeni yüzü ile ortaya çıkıyor böylesi bir meydana devasa bir ATATÜRK anıtı yakışır , Karabük Cumhuriyet kenti , emeğin başkenti ve ATATÜRK anıtı ile bu meydan daha da güzel olur diyerek anıtın yeni projesini merak ediyoruz ancak başkan Vergili buraya güzel bir anıt yapar inanıyoruz diyorlar.

 

Web Tasarım & SEO: Best4SEO