Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KESO BAŞKANI YILDIRIM “SORUNLARIMIZ BÜYÜYOR, ESNAF ÖLÜYOR..”

Başkan Yıldırım; ”  Devlet Eli İle Ticaret Hızlandı.  Okullarda Kermes Adı Altında Her gün Etkinlik. Bitmeyen Kermesler yapılıyor”

Başkan Yıldırım; "  Devlet

Karabük Esnaf Odaları Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Yıldırım açıklama yaparak, ”  Nereye El Atsan Elinde Kalıyor. Sorunlar büyüyor, Esnaf Ölüyor, Polis, Polis Evinde Çalışıyor, Esnaf Kefalet Kredileri Her Geçen Gün Zorlaşıyor, Bankalar Esnafın Şu An Resmen Kar Ortağı.” gibi Esnaf Üyeleri için önemli sorunları dile getirdi.

Başkan Yıldırım; ”  Devlet Eli İle Ticaret Hızlandı.  Okullarda Kermes Adı Altında Hergün Etkinlik. Bitmeyen Kermesler. Kantinci Esnafının Sattığı Herşeye Sınırlama Getiriliyor. Ama Okullarda Kermes Adı Altında Herşey Serbest.   Peki Evde Kermes Hazırlığı Yapan Bir Aile Yaptığı Ürünlere Çocuklara Zarar Verici Bir Madde Koydu. Kim Verecek Bunun Hesabını. Tabiki Ateş Düştüğü Yeri Yakacak. Eskiden Sadece Yerli Malı Haftası Vardı. Ama Şu An Okullarda Eğitim Hariç Herşey Yapılıyor.” açıklaması ile dikkat çekti.

 

İşte  Başkan Yıldırım’ın o açıklaması  ” Polis Evi Altında  Lokantacılık – Otelcilik – Düğün Salonu Faaliyetleri Yapılıyor. Belediyeler Ekmek Fırını, Otobüs İşletmeciliği, Yapıyor. Yöresel Ürün Üretimi Satımı Adı Altında  Bakkal İşletiyor.  Yine Öğretmen Evi Adı Altında Lokantacılık, Otelcilik Faaliyetleri Yapılıyor.  Bazı Memurlar Hiç Vergi Kaydı Olmadan  Kurumlarında Yöresel Ürün Adı Altında Ticaret Yapıyor.   Çok Kişi Hiçbir Kayıt Yapmadan Araç Alım Satımı Yapıyor. Emlakçı Olmayan Kişi Kar Amaçlı Ev Alım Satımı Yapıyor.  Zincir Marketler Bakkal Ruhsatı İle Gemi, Beyaz Eşta, Hırdavat, Milli Piyango Bileti, Tuhafiye Malzemesi, Sağlık Ve Güzellik Malzemeleri, İnşaat Malzemeleri, Spor Malzemeleri, Ve Benzeri Herşey Satıyor. Kurban Bayramında Kurban Satıyor. Sanırım Yakında Kuyumculuk Faaliyetleri Ve Döviz Alım Satımınada Başlarlar. Hatta Yakın Gelecekte Kredi Verebileceklerini Ve Bankacılık Faaliyetlerinide Yapacaklarını Düşünüyorum.

Okulda Derseler Boş Geçiyor. Öğretmen  Öğretmenevinde Görevli. Polis Açığı Var. Polis, Polis Evinde Çalışıyor.

Bankalar Esnafın Şu An Resmen Kar Ortağı. Herşeyin Kredi Kartı İle Ödendiği Şu Dönemde Pos Komisyon Oranları % 5 Leri Geçmiş Durumda.  Kredilere Zaten Yanaşılmıyor. Erken Kredi Ödeme Cezası, Geç Ödeme Cezası Ayrı Faaizi Ayrı.  Para Gönderme Eft Masrafı Her Bankada Ayrı Telden.  Çek Masrafı, Kart Aidatı, Limit Aşım Ücreti Nerdeyse  Bankalardaki Masraf Çeşidi Bakkallarda Mal Çeşidi Kadar Oldu.

Esnaf Kefalet Kredileri Her Geçen Gün Zorlaşıyor. Vade Düşürüldü. Faizleri Artırıldı. Finasmanlar Kesildi. Nace Koduna Göre Limit Çıktı. Esnaf Sigortalı İse Verilmez Oldu. 6 Ay Şartı Aranmaya Başladı.

Esnafın Emeklilik Şartları Bile Eşit Değil. Sen Sigortalı İse 5000 Günle Eyt Den Emkli Ol. Sen Esnafsan 9000 Gün.  7200 E Düşecek Denildi. Halen Bekliyoruz.

Nereye El Atsan Elinde Kalıyor. Esnaf Her Geçen Gün  Ölüyor. Yok Oluyor.

Ülkemizde 2,5 Milyon Esnaf Var. Esnaf Kesiminin Devlete Hiçbir Yükü Yok. Olmadığı Gibi Devletin Yükünüde Karşılıyor. İşçi Çalıştırarak İstihdama Vergi Vererek Ekonomiye Katkı Sağlıyor.

Esnaf Aranıyor…

*Sermayesini Bankaya Yatırıp Geçinmek Varken Üretim Ve Satış Yapacağım Diyerek Yer Kiralayıp Mülk Sahiplerini Zengin Edecek

*Kazanmadığı Halde Vergi Ödeyecek

*Kira Öder Gibi Haksızca ! Abartılmış Elektrik Ve Su Faturası Ödeyebilecek

*Maliyetine Sattığı Malı Alırken Mağazayıda Alıyormuş Gibi Kapris Yapan Müşteriye Hala Güler Yüz Gösterecek

*Tl Olarak Sattığı Malı Dolar Olarak Geri Alacak

*Ödeyemedigi Vergi Ssk Gibi Borclarını Faizle Ödeyecek

*Bu Kadar Çabadan Sonra Kazanamadığını Gördügünde Yatırımını Yetersiz Bulup Büyütmek İçin Bankaların Veya Tefecilerin Kucagınına Düştügünde Sesi Çıkmayacak

*1000 Tl İki Ay Önce Aldıgı Malı 1100 Tl Sattığında Bu Günde Siftah Ettim Diye Sevinecek Aynı Malı 1400 Tl Ye Alarak Nasrettin Hocayı Bile Kıskandıracak Bir Ticaret Yaparak Dostlarının Nazarlarını Üzerine Cekecek

*Eve Gittiğinde Ertesi Günkü Ödemeleri Düşünürken Karısının Ve Çocuklarının İstekleri Sinirlenmeden Olur Diyebilecek

*Bunca Tercübeden Ders Almadan Hala Cocuklarına İyi Bir Eğitim Vermeye Çalışarak Ülkenin Kurtuluşunun Yine Üretimde Oldugunu Empoze Etmeye Çalışarak Vatana Millete Yararlı Evlatlar Yetiştirmeye Devam Edecek

*Hic Bir Sosyal Güvencesi Olmadığı İçin Geleceğini Kurtaramadığı Anda Sefalet İcinde Ölmekten Korkmayacak

*Yaş Haddi Sebebiyle İş Değiştiremeyeceğinden Sermayesinin Son Damlasına Kadar Savaşacak Esnaf Aranıyor..”

Web Tasarım & SEO: Best4SEO