Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kılıçdaroğlu”Halka Vereceğiz,İktidar Olacağız”

“500bin vatandaşımı hapisten kurtaracağım”  

“500bin vatandaşımı hapisten kurtaracağım”

 kılıçdaroğlu chp

 

 CHP Genel Başkanı Seçim Vaatlerini Bir Bir Sıraladı.. 

Kılıçdaroğlu bugün yaptığı konuşmada bakın hangi sözlerini tekrarladı;

– “Bizim projelerimizin maliyetini söyleyeyim, milli gelirin yüzde 2,9’u. Eğer ben, eğer Cumhuriyet Halk Partisi milli gelirin yüzde 2,9’unu bu ülkenin insanına refahı yaymak için veremiyorsa, beceremiyorsa niye iktidar olsun? Yapacağız, becereceğiz, halka vereceğiz ve iktidar olacağız”

-“Türkiye’de 800 bin taşeron işçisi var. Onlara sesleniyorum. “Adalet istiyorsanız, iş güvencesi istiyorsanız, kadro istiyorsanız adres belli. Neresi? Mustafa Kemal’in partisi, Kuvayımilliye’nin partisi, altı okun altı. Geleceksin mührü basacaksın, CHP iktidar olacak, kadronu alacaksın”

-“2002 yılında Türkiye nüfusunun yüzde biri Türkiye’nin toplam servetinin yüzde 39’una sahipti. 2014’te ise Türkiye nüfusunun yüzde biri toplam servetin yüzde 54,3’üne sahip Diyorlar ki ‘Kaynağı nereden bulacaksın?’. Antalya meydanından söylüyorum. O 54’lük oranı yüzde 39’a indireceğim, alacağım parayı köylüye, işçiye, memura, çiftçiye dağıtacağım”

89-“Türkiye’nin en temel sorunlarından birisi de, kredi kartı ve tüketici kredisinden borç batağındaki insanlardır, Türkiye’de 1 milyon 220 bin kişi borcunu zamanında ödeyeceği yönünde taahhütte bulundu ama çoğu ödeyemedi. 550 bin kişi yargılandı ve mahkum oldu. 3 ay süreyle hapse girecek. Adı taahhüdü ihlal cezası. Taahhütte bulunmuş, yerine getirmediği için hapse girecek. 89 bin vatandaş hapse girdi ve çıktı. Şimdi 500 bine yakın vatandaş hapis için sıra bekliyor. Polis de aramıyor zaten çünkü 500 bini alacak hapishane henüz Türkiye’de yok. Gerçi yeni hapishaneler yapıyorlar ama 500 bini alacak durumda değil. Biz ne diyoruz? 500 bin vatandaşımı hapisten kurtaracağım, 500 bin vatandaşımın kredi kartı, tüketici kredisinden kaynaklanan faizlerinin en az yüzde 80’ini sileceğim ve kurtaracağım onları borç batağından. Diyorlar ki ‘Bu da kamuya yük getiriyor’. Hayır arkadaşlar, bunun yükü sıfır. Bakın neden. Bankalar 19 milyar liralık alacaklarını, 2 milyar 800 milyon liraya varlık yönetim şirketlerine satıyor. 19 milyar liralık alacağı, yaklaşık 3 milyar liraya satıyor. Biz ne diyoruz? Diyeceğiz ki varlık yönetim şirketine, ‘Arkadaş sen bekle, 19 milyar lira alacağın mı var madem 2 milyar liraya satıyorsun sen bu alacağını, o zaman gel masaya, sil bakalım vatandaşın borcunu, silecek ve kalan borcu ne kadar? 2 milyar lira. Kardeşim onu da 5 yıl içinde taksitle ödeyecek’. Bitti. Mesele bu kadar basit. Efendim, ‘Bu olamaz’. Bu olur arkadaşlar, bal gibi olur.”

– “Aile sigortasını getireceğiz, hiçbir ailenin aylık geliri 720 liranın altında olmayacak, parayı kadının banka hesabına yatıracağız ve bunları dillendirmeyeceğiz, bankadan çekecek, harcayacak, kimse bilmeyecek.”

-“Türkiye’ye birinci sınıf demokrasiyi getireceğiz. Hiçbir kimsenin inancı, kimliği, yaşam tarzı siyaset konusu olmayacak”

-“Geçmişte hangi partiye oy verdiyseniz başımın üstüne. Yeni bir başlangıç yapalım, güzel bir Türkiye için, yaşanabilecek bir Türkiye için, huzurlu bir Türkiye için, açlığın, yoksulluğun olmadığı bir Türkiye için, çiftçinin mutlu olduğu, emeklinin mutlu olduğu, işsizliğin olmadığı, taşeron işçiliğin olmadığı, iş güvencesinin olduğu, insanların düşüncelerini özgürce dile getirdikleri, mutlu bir Türkiye istiyoruz. Ortadoğu’nun çatışan, kavga eden ülkesi değil, Batı’nın barış içinde yaşayan uygar bir ülkesi olmak istiyoruz. Yani bize miras bırakılan Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiyesi olmak istiyoruz, yani yurtta barış, dünyada barış olsun istiyoruz.”