Kılınç” Konuları Yakın Takip Etmekteyiz”

Son Güncelleme : 09 Eylül 2014 - 0:20

Karabük Gündem Yazarı Osman GÜLDEMİR’İN Bugün yayımladığı “KENT KONSEYİ VE KARABÜK” yazısı sonrası Karabük Kent Konseyi Başkanı Yalçın KILINÇ cevap hakkını kullandı.

y kılınç

İşte Yalçın Kılınç’ın, Yazarımız Osman Güldemir nezdinde kamuoyuna yaptığı açıklama

 

 

Sevgili Osman Güldemir’in “ Kent Konseyi ve Karabük” başlıklı yazısına  cevap vermekten ziyade kamuoyunu ve sizleri bilgilendirme arzusuyla merhaba demek istiyorum.

Sizlerin de bildiği gibi 25 Haziran 2014 tarihinde yapılan olağan genel kurul toplantısında Kent Konseyi Başkanlığına aday gösterilerek, genel kurul üyelerinin teveccühü ile yeni dönemde Kent Konseyi Başkanlığına seçildim. Benden önce bu görevi yerine getiren sayın Özcan Büyükgenç’in neden aday olmadığı yada aday gösterilmediğini bilmediğim gibi, siyasetin kirli çarkları denilirken ne anlatılmak istendiğini inanın bilmiyorum.

18072014_ziyaret_1
Zira, hiçbir zaman Sayın Özcan Büyükgenc’ i rakip yada hasım  olarak görmedim.

Tam tersine başkan olarak seçildikten sonra yaptığım teşekkür konuşmasının ardından ilk olarak kendisinin elini sıktım ve yürütme kurulundaki arkadaşlarımın büyük katılımı ile ilk nezaket ziyeretimizi kendisine yaparak verdiği hizmetlere teşekkür ettim. Kendisine Devlet ve Cemiyet hayatında hizmette devamlılık ilkesine inandığımı, bu sebeple yarım kalmış bir projesi varsa tamamlamayı görev sayacağımı tüm samimiyetimle belirttim. Ayrıca onun dönemini yok saymamak ve devamlılık ilkesine uymak amacıyla kendisinin döneminde tutulan karar defteri, tutanak, proje ve yazışmalarından oluşan arşivi istedim. Yeni bir yazışma yapmak içinde devlet terbiyem gereği bunların bana ulaşmasını bekliyorum. Bu sebeple bundan sonrasında butür polemiklere girmeyeceğim gibi bunu hoş bulmuyorum.

Göreve geldikten hemen sonra , bizim için “Kent Konseyi değil Kurt konseyi” olmuş gibi yakıştırmalara da ziyadesiyle üzüldüm. Zira bilinmelidir ki 25 Haziran dan itibaren tek siyasi ideolejim Karabük sevdasıdır, böyle de devam edecektir. Bu görevde kaldığım sürece burayı siyasi ideolejimin tatmin aracı yada siyasi ikbal kapısı olarak görmeyeceğimi de bir kez daha hatırlatmak istiyorum.  Ayrıca yürütme kurulunu oluştururken kişilere göre değil temsil edilen kurumları göz önüne aldım. Düşününki Karabük Barosu, Ticaret ve Sanayi Odası, Emekli kenti olan kentimizde Emekliler Cemiyeti , Sanayi ve emek kentinde Çelik İş Sendikası, Kardemir Karabükspor, Muhtarlar Derneği temsilcileri olmayan bir Kent Konseyi olabilir mi? Bu kurumları temsille görevlendirilen arkadaşlar ise doğal olarak yürütme kurulunun üyeleri oldular. Bunların dışında bazı AB projelerinden ve hibe programlarından yararlanabilmek için bazı STÖ temsilcilerini de  ( Kimsesiz Çocuklar Derneği, KUYEM gibi) yürütme kurulumuza dahil ettik. Hepsi de birbirinden  değerli, nitelikli, varlıklarından mutlu olup onur duyduğum büyüklerim ve  arkadaşlarım.

Sizler haklı olarak , göreve geldiğimizden buyana iki ay gibi bir zaman geçmesine rağmen henüz bizden bir faaliyet göremediğiniz için sabırsızlanıyorsunuz. Haklı olmakla beraber takdir edersiniz ki göreve gelmemizin hemen ardından Ramazan ayı olması sonrasında yıllık izin ve tatil programları ziyaretlerimize mani oldu. Önümüzdeki günlerden itibaren konseyimiz için yer problemimizin  çözülmesiyle birlikte yapacağımız ilk basın toplantısında projelerimizi siz sayın basın mensubu arkadaşlarımız ve Karabüklü hemşerilerimizle paylaşacağız. Sizler de inşaalah  geçen süre zarfında boş durmadığımıza bu zaman zarfında projeler ürettiğimize şahit olcaksınız.

Sevgili Osman Güldemir’in önerdiği Havaalanı projesini ayrıca Marzing ve çevre konularını yakından takip ettiğimizi bilmenizi isterim.

Saygı ve muhabbetlerimle.

Yalçın KILINÇ
Karabük Kent Konseyi Başkanı

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.