Kim Bu; Gazeteci ? Siyasetçi?

Son Güncelleme : 25 Şubat 2014 - 16:38

kimbu

30 Mart seçimlerine hızla yaklaşılırken Karabük’te siyasi arenası da hızla ısınıyor.  Siyasiler birbirleri arkasından sert iddialar ile suçlamalar yaparken kendi projelerini açıklamaya devam ediyorlar.

Tüm bu siyasi atmosferde her dönemde olduğu gibi bu dönemde de kabul edilecek yada edilmeyecek iddialar ortaya atılmakta siyasi çevreler yanı sıra Bürokratlar,Gazeteciler hatta zaman zaman Vatandaşlar da zan altında bırakılmaktadırlar…

İddiaların doğruluğu tespit edildiğinde ise sadece “Hadi Canım Bu Kadarı da Olmaz” denebiliyor.İddiaların doğru olmaması halinde ise konular/haberler/yorumlar unutulup gidilirken  çamur atılıyor izi kalıyor..

İşte bu türden bir haberi Karabük Net Haber Analiz köşesinde işleyen Gazeteci Ergün Başkaya şok  bir iddia ile bir gazeteci ile bir siyasetçi arasında geçen konuşmaları yayımlayarak yılın ilk bombasını patlattı.

BU NE AHLAKSIZLIK..?   başlığı altında verilen Analiz yorum/haberde bakın ne deniliyor;

“ Köşe başında bir gazeteci kisvesi ile bir siyasetçi arasında geçtiği iddia edilen konuşma aynen şöyle;

–          Gazeteci;            Safranbolu’da (X) adayını halletmeyecek misiniz?

–          Siyasetçi;            Nasıl halledeceğiz abi?

–          Gazeteci;            Çok kolay…

–          Siyasetçi;            Nasıl olacak bu iş?

–        Gazeteci;           Adam her yerde ‘7-8 bankaya kredi borcum var’ diyormuş. Anlamıyor musunuz, paraya yatacak bu seçimlerde.

–          Siyasetçi;            Ne yapalım abi, bizimle ne alakası var?

–          Gazeteci;            50-100 Milyara bu işi bitirirsiniz isteseniz.

–          Siyasetçi;            Abi, ne alaka? Olur mu böyle bir şey..?

–          Gazeteci;            Olur… Olur… Hem de bal gibi olur. Adamın beklediği zaten bu…

Bu ne ahlaksızlık, bu ne hayasızlık, bu kadar mı basit bir siyasi partinin adayını kolay bir şekilde karalamak?”  denilmekte.

Bir gazeteci ve bir siyasetçi arasında geçen bu konuşma sonrası basın camiasında ki tüm kalemler yanı sıra Safranbolu’da ki bu ADAY zan altında kalmıştır.

Kim Bu ADAY ?

Para için aday olduğu siyaset yapıldığı iddia edilen, yine 7-8 Bankaya kredi borcum var diyerek paraya ihtiyacı olduğu vurgulanan Safranbolu adayı kim? Bu siyasetçi ve gazetecinin konuştuğu kişi hangi partinin adayı? Ekonomik sıkıntıları olduğu vurgulanan adayın bu konuşmalardan haberi olduğu iddiası yapılmasına karşın neden susuyor ? Gelecekte bu iddiaların altında kalacağı kesin olan bu ADAY neden bu duyumların gerçek olduğunu yada haberinin olmadığını beyan edemiyor.. Partisini ve kendisini zan altında bırakan bu analiz haber sonrası neden suskun kalıyor ?

Kim  Bu GAZETECİ ?

Haberde bahse konulu  gazeteci kimdir ? Bu konuşma hangi aşamada niçin yapılmıştır, konuyla ilgili gazeteci varsa kendi açıklamalı yada haberi yapan editör kaynakları gizli kalmak kaydı ile mutlaka bu ismi açıklamalıdır.

Karabük’te ve Ülkemizde  siyasi atmosferi dizayn etmeye çalışan gazeteci damgası basın camiası üzerinde sisli bir bulut olarak kalmamalıdır.

Karabük Gazeteciler ve İletişim Dernekleri  konu hakkında mutlaka hassas davranmalılar ve bu isimler doğru ise kimse zan altında kalmadan açıklanması için uğraş vermelidirler  yada haber yalanlanmalıdır.

 Kamu oyu vicdanın rahatlatılması adına bu isimler açıklanmalı kimse zan altında kalmamalı fısıltı gazeteleri ile İnsanlar farklı zeminlere çekilmemelidir.

Gerçekten bu tür bir konuşma yapıldı ise tarafların çıkıp olayı netleştirmesi gerekmekte, Basın camiası başta olmak üzere siyaset dünyasını da zan altında bırakmamalıdırlar.

www.karabukgundem.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.