Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KIRK YILLIK ÖZLEM SONA ERDİ

      KIRK

 

 

 

KIRK YILLIK ÖZLEM SONA ERDİ

 

 

page
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hakan Eski ; Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Serkan İnal, Ovacık İl Genel Meclis Üyesi Muharrem Öter ile birlikte Ovacık İlçesi Ahmetler Grup yolunda ve Anbarözü köyü Cevre Mahallesi bağlantı yolunda incelemelerde bulundu.

Ahmetler grup yolu incelemesi esnasında yapım işini alan Müteahhit firma yetkilisi de bulundu firma yetkilisinden; bayramdan önce yolun temel malzemesinin çekilerek silindirle sıkıştırılmasını ve vatandaşın köyüne ulaşımda zorluk çekmemesi için gereğinin yapılmasını istedi.

Genel Sekreter Hakan Eski daha sonra yapımı tamamlanarak ham yol olarak açılan yolu yerinde görmek üzere Cevre Köyüne gitti ve açılan yolda incelemelerde bulundu. Genel Sekreter Hakan Eski yol ile ilgili kısa bir değerlendirme yaptı . “ Kırk yıllık bir özlem burada sona ermiş oldu, ilk mühendisliğe başladığımız yıllarda 98-99 o yıllarda dahi bu yolun ulaşıma açılması ile ilgili bize talepler geliyordu, bir türlü ekonomik imkanlar müsait olmadığından dolayı açılamamıştı bu sene sayın milletvekillerimizin de destekleriyle bu yolun açılma işlemlerini başlattık yaklaşık 3 km. lik bir yol yalnız görüldüğü üzere tamamen kayalık işin zorlu daha önce açılamama nedeni bundan bu sene için programa alındı 3 kilometrelik yolun büyük bir kısmı Özel İdare tarafından bir kısmı da Orman İşletme Müdürlüğü yardımıyla iş makineleriyle tamamlandı şu an ham yol olarak hizmete açıldı. Yaklaşık 15 km. dolaşılarak ulaşılan noktayı 3 km. mesafeye kısaltmış olduk köylümüzün hizmetine sonduk ileriki günlerdede buranın stabilizesi gerçekleştiği zaman tamamen ulaşıma açılmış hale gelecek” dedi.

Köylülerde yollarının açılmasında emeği geçen yetkililere teşekkür ettiklerini bu yolun açılması dedelerinin ve babalarının birer özlemi olduğunu bu günleri gördükleri için çok sevinçli olduklarını belirtiler.

 

Web Tasarım & SEO: Best4SEO