Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KIŞ LASTİĞİ UYGULAMASINA UYULMUYOR !

  Kış aylarında kazaların

 

Kış aylarında kazaların artması ve tekerlek zincirlerinin yollara zarar vermesi üzerine, geçen yıl çıkarılan yönetmelikle ticari araçlara 1 Aralık ile 1 Nisan tarihleri arasında kış lastiği takma zorunluluğu resmen başlamasına rağmen bir çok ticari araçta Kar lastiklerinin takılmadığı iddia ediliyor.

 

 

KIŞ LASTİĞİ UYGULAMASINA UYULMUYOR !

 

 

karlastik

Bir araçta hayati önem taşıyan iki noktanın bulunduğunu belirten uzmanlar Lastikler ve fren araçta hayati önem taşıyan iki husustur diyorlar.

 

 

Motor bozulduğunda ya da yakıtınız bittiğinde durabilirsiniz, ama aniden lastiğiniz patladığında ya da frenler tutmadığında, özellikle yağışlı havada aracınız kontrolü kaybettiğinde, telafisi olmayan sonuçlar ortaya çıkabilir bu anlamda Dolayısıyla gereken önem verilmelidir diyen trafik uzmanları ; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın hazırladığı “Araçların Yüklenmesine İlişkin Ölçü ve Usuller ile Tartı ve Boyut, Ölçüm Toleransları Hakkındaki Yönetmelik” Resmi Gazete’de geçen sene yayımlandı. Yönetmeliğe göre yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan araçların her yılın 1 Aralık ile 1 Nisan tarihleri arasında kış lastiği kullanmaları zorunlu hale getirildi.Cezası ise çok yüksek rakamlar bu anlamda trafiğe artık kış lastğiniz yoksa çıkmayın lütfen” diyorlarlar.

Öte yandan uygulamanın başlaması ile birlikte Şehirler arası,şehir içi taşımacılıklarında ki ticari araçların bir çoğunda halen kış lastiğinin takılmadığına dikkat çeken konuya yakın kaynaklar denetimde yapılmıyor diyorlar.

Web Tasarım & SEO: Best4SEO