Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KIZILAY’DAN “Dost Eli İyiliğe Mülteci”

Kızılay Karabük Başkanı Mehmet 

Kızılay Karabük Başkanı Mehmet  Uzun; “Göreve Geldiğimiz Günden İtibaren Güzel Ve Faydalı İşler Gerçekleştiriyoruz”

 

Türk Kızılayı Karabük Şubesi’nin iki ay önce başlattığı “Kızılay’ın Dost Eli İyiliğe Mülteci” projesi kapsamında kursiyerler çalışmalarına yoğun tempoda devam ediyor.

Hayata geçirilen proje ile Karabük’te yaşayan ve ekonomik durumu iyi olmayan bayan mültecilere, bir aylık Türkçe dersi eğitiminin ardından el becerilerine yönelik kursun çalışmalarına da başlandı.

Konu ile ilgili basın mensuplarına açıklama yapan Türk Kızılayı Karabük Şube Başkanı Mehmet Uzun; “ Hayata geçirdiğimiz “Kızılay’ın Dost Eli İyiliğe Mülteci” projemiz kapsamında çalışmalarımız devam ediyor. Türkçe dersi eğitimi alan kursiyerlerimiz şimdi de 8 ay sürecek olan filografi tekniği, kağıt rölyef tekniği ve çerçeve yapımı kurslarına başladı. 19 kursiyer arkadaşımız 8 aylık kurslarının sonunda el emeği göz nuru eserlerini sergileyecekler. Bizlerde bu eserlerin sergilenmesine ve satılmasına yardımcı olacağız. Göreve geldiğimiz günden itibaren güzel ve faydalı işler gerçekleştiriyoruz. İnşallah bu doğrultuda da çalışmalarımız sürecek” diye konuştu.

Türk Kızılayı Karabük Şube Başkanı Mehmet Uzun’a, gerçekleştirdiği ziyarette; Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü Fatih Deniz, İŞKUR İl Müdür Vekili Mustafa Çalış, Halk Eğitim İl Müdürü Dursun Yeşiloğlu eşlik etti.