Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KURBAN BAYRAMI PROTOKOL MESAJLARI

KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI ÖZKAN

KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI ÖZKAN ÇETİNKAYA’NIN KURBAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI 🐑

Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya Kurban Bayramı dolayısı ile yayımladığı mesajında; “Manevi dünyamızda ayrı bir yeri olan Kurban Bayramı’nı hep birlikte kutlayacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramlar insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştığı günlerdir.

Dini bir ibadet olarak kurban ise ‘Allah’a yakın olmak için takdim edilen şey’ anlamında kullanılır. Bu anlamda kestiğimiz kurbanlar bizi Allah’a daha yakın kılmaya vesile olurlar.

Kurban Bayramı, Müslümanların hem kendi aralarında hem de toplumun bütün fertleri arasında kaynaşma vesilesidir.

Bu duygu ve düşünceler ile, tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutlar, Ülkemize ve tüm İslâm Alemine hayırlar getirmesini Yüce Rabbimden niyaz ederim.”

Milletvekili Şahin: “Bu mübarek günlerin tüm insanlığa hayırlar getirmesini rabbimden niyaz ediyorum.”

AK Parti Karabük Milletvekili Cem Şahin, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.,


TBMM Anayasa Komisyonu Üyeliği ve AK Parti Genel Sekreter Yardımcılığı görevlerini de yürüten Şahin, mesajında, bu mübarek günlerin hayırlar getirmesini ve kurbanların kurtuluşa vesile olmasını diledi.

İsrail’in Filistin’de uyguladığı zulüm nedeniyle İslam dünyasının buruk bir bayram yaşadığına vurgu yapan Şahin, şunları kaydetti:
“Bizleri bir bayrama daha kavuşturan Rabbimize hamd-ü sena ediyorum. Bayramlar kardeşlik, birlik, beraberlik ve yardımlaşma duygularının en üst seviyede yaşandığı, aile, akrabalık ve komşuluk münasebetlerinin sıklaştığı, garip gurebanın hatırlandığı çok özel günlerdir.
Bu mübarek günlerin tüm insanlığa hayırlar getirmesini rabbimden niyaz ediyorum.
İslam dünyası terör devleti İsrail’in Filistinli müslümanlara uyguladığı soykırım nedeniyle bu bayrama da buruk giriyor. Ülke olarak, acı çeken, zulme ve hergün katliama uğrayan kardeşlerimizin bir an önce huzura, güven ve istikrar ortamına kavuşması için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde en sert tepkileri gösteriyor, bütün yaptırımları uyguluyor ve bütün girişimleri yapıyoruz.
Bu zulüm altında bayramı idrak edecek kardeşlerimizin bir an önce huzura, güven ve istikrar ortamına kavuşmasını diliyorum.
Bayramımızı maddi ve manevi üzüntüye dönüştürmemek için trafiğe çıkan tüm vatandaşlarımızdan, kurallara uymalarını, kemer takmalarını, yorgun araç kullanmamalarını, sabırlı ve dikkatli olmalarını rica ediyorum.
Hemşehrilerimizin, milletimizin ve İslam Aleminin Kurban Bayramını can-ı gönülden tebrik ediyorum.”

MİLLETVEKİLİ AKAY’DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI

CHP Karabük Milletvekili ve TBMM Plan Bütçe Komisyonu Üyesi Cevdet Akay Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Milletvekili Akay yayımladığı mesajında, “Bayramlar dayanışmanın sembolü; paylaşımın önem kazandığı, beraberliğimizin pekiştiği, ortak değerlerimizi bizlere hatırlatıp yaşatan en özel günlerdir.

Bir yandan bayram sevincini yaşarken diğer taraftan da vatandaşlarımızın içinde bulunduğu derin kriz halinden çıkmanın gayreti içindeyiz. Ülkemiz, iktidarın uyguladığı yanlış politikalar yüzünden uçurumun kıyısına sürüklendi. Vatandaşın feryadına kulak vermeyen, sorunlarına kulak tıkayan, derdine derman olamayan iktidar yüzünden vatandaşlarımız büyük bir çıkmazın içine hapsolmuş durumda.

İktidar; ekonomik krizin can yakıcı hale geldiği, gelir dağılımdaki bozulmanın tarihi zirveye ulaştığı, yoksulluğun kronikleştiği, sorun çözen değil sorun yaratan politikaları uygulamaya koydu. İktidar her alanda olduğu gibi hayvancılık sektöründe de kara bir tablo yarattı. Uzun yıllardır yapılan hayvan ithatı hayvancılığın sorunlarına çözüm olmadığı gibi hayvancılık sektöründe kapanmaz bir yara açtı. Artan kurbanlık hayvan fiyatları yüzünden vatandaşlarımız dini vecibelerini dahi yerine getiremez hale geldi.

Tüm bu olumsuzluk ve yaratılan kara tabloya rağmen büyük bir dayanışma içerisinde bu zor günlerin üstesinden gelmeye gayret edeceğiz. Milletimizle, ele ele vererek bu zor günleri hep birlikte aşacağız. Kuvvetlenen birliğimizin bizleri aydınlık yarınlara ulaştırılacağını unutmamalıyız.

Mübarek Kurban Bayramı vesilesiyle, başta yurt savunmasında canlarını feda eden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, bedenlerini vatan savunmasında siper etmiş gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Bu duygu ve düşüncelerle tüm milletimizin Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutluyor sevginin, kardeşliğin, barışın ve birlikteliğin hâkim olduğu, sevdiklerinizle birlikte mutluluk dolu bayramlar geçirmenizi diliyorum.” ifadelerini kullandı.

KBÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık’ın Kurban Bayramı Mesajı

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Kurban Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Kurban Bayramı vesilesiyle yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Kurban Bayramınızı en iyi dileklerimle kutlar, Milletimize ve tüm İslam alemine sağlık, mutluluk ve esenlikler dilerim.”

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Babalar Günü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Babalar Günü vesilesiyle yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: “Çocuklarına karşı gösterdikleri sevgi ve şefkatle aile bağlarının güçlenmesini sağlayan ve onları geleceğe hazırlayan babalar, yeni nesillerin en iyi şekilde yetiştirilmesinde önemli bir görevi yerine getirmektedir. Aile üyelerine tecrübeleriyle her zaman yol gösterici olan, karşılıksız sevgi ve fedakarlığın sembolü babalarımızın ve baba adaylarının Babalar Gününü kutlar, sağlıklı, huzurlu ve mutluluk dolu günler dilerim”

Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse’nin Kurban Bayramı Mesajı

Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse, Kurban Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Köse, bayramın bereket ve paylaşma duygularını pekiştirdiğini vurgulayarak, “Bu mübarek günlerde sevgi, kardeşlik ve dayanışma duygularımızın en güçlü şekilde yaşandığı zaman dilimlerinden birindeyiz. Tüm İslam Alemi’nin sağlık ve mutlulukla dolu bir bayram geçirmelerini diliyorum.

Kurban Bayramı’nın manevi değerlerini hatırlatan Başkan Köse, insanların birbirlerine destek olmalarını ve ihtiyaç sahiplerini unutmamalarını özellikle vurguladı.

Direksiyon başında olanların çok dikkat etmeleri gerektiğini belirten Köse, bayramın aynı zamanda şehirdeki güzelliklerin ve tarihi mirasın keşfedilmesi için bir fırsat olduğunu belirterek, Safranbolu’nun kültürel zenginliklerini ziyaretçilerle paylaşmaya davet etti.

AK Parti Karabük İl Başkanı Ferhat Salt, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

AK Parti Karabük İl Başkanı Salt, bayram mesajı göndererek, ”Milletimizin daha nice bayramlara erişmesini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı. Mesajında Gazze vurgusunda da bulunan Salt, ”Her gün katliama uğrayan kardeşlerimizin huzura kavuşmasını diliyorum” açıklamasında bulundu.

Salt, yayınladığı mesajında şu ifadeleri kullandı: “Millet olarak bir bayrama daha erişmenin sevinci ile karşıladığımız Kurban Bayramı’nın milletimize, İslam alemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum. Bayramlar, millet olarak birliğimizin, beraberliğimizin, kardeşliğimizin pekiştiği, dargınların barıştığı, yardımlaşma ve dayanışma duygularının arttığı müstesna günlerdir.

Her bayramda olduğu gibi bu bayramda da başta aile büyüklerimiz olmak üzere yetim ve kimsesizleri, ihtiyaç sahiplerini ziyaret edip onları sevindirelim. Kurban Bayramı, özellikle kurban ibadetiyle paylaşma ve dayanışmanın zirveye çıktığı bereketli bir zamandır. İslam alemi olarak inancımızın güzellikleri ile huzur, bereket ve mutluluğu paylaşıp çoğaltacağız.

7 Ekim’den bu yana katil İsrail’in Filistinli kardeşlerimize uyguladığı vahşeti bayrama girdiğimiz bu günlerde kelimelerle anlatmak mümkün değil. Siyonist katiller çocuk, yaşlı, kadın demeden binlerce Filistinliyi şehit etti. Bunu en şiddetli bir şekilde kınıyor, lanetliyoruz. Bayram sevincini gönüllerde buruklaştıran, çocukların bayramı yaşama sevincini savaşın gölgesinde bırakan bu kanlı zihniyetin yaptığı tahribatın izleri yıllar boyunca akıllardan silinmeyecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle kurban ibadetimizin kabul olmasını diliyor, başta şehitlerimizin aileleri, gazilerimiz ve tüm sevenleri olmak üzere tüm Karabüklü hemşehrilerimin, ülkemizin ve İslam aleminin Kurban Bayramı’nın hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”

CHP İL BAŞKANI VEDAT YAŞAR’DAN BAYRAM MESAJI;

Yaşar Mesajında ” Sevgili Karabük’lüler öncelikli olarak Kurban Bayramınızı kutlar, sağlık ve huzur dolu bir bayram geçirmenizi dilerim. Hepimizin bildiği gibi bayramlar özel günlerdir. Bu günlerde hoş görü, kardeşlik, dostluk ve barış çok daha ön plana çıkmakta, mutluluklar daha fazla olmakta ve paylaşılmaktadır, paylaşıldıkaça da mutluluklar katlanmaktadır. Ancak, Bu Kentimizde, Ülkemizde ve tüm Dünyada da böyle olması gerekirken, Dünyamızdaki emperyalist düşünce ve uzantıların yakın çevremizde Filistin halkına yaptıklar zulüm ve soy kırım uygulamaları, Fakir ülkelere karşı ilgisizlik, Çevreye kirliliğine karşı duyarsızlık ve savaşlar hala 1.sırada yerini korumaktadır. Ülkemiz insanları da ; çok verimli ve bereketli topraklar üzerinde bulunmasına rağmen halkımızın % 80’i açlık ve yoksulluk sınırının altında yaşamaya çalışmakta bir başka deyişle mahkum edilmiş durumdadır. Emekli, dul ve yetim, esnaf, asgari ücretli, köylü. Yani halkımızın büyük çoğunluğunun uygulanan ekonomik politikalardan dolayı yaşam kalitesi maalesef çok düşmüştür.


Ülke yönetimi bazında her alanda, Ekonomisinden, Eğitimine, Sağlıktan,Adalete, Tarıma, İç işlerine, Kültür Sanattan, Dış İşlerine kadar zor günler geçirmekteyiz. Her günümüzün Bayram tadında olması elbette beklenemez, ancak doğru politikalar, üretene destek ve tüketene saygı, Her alanda israftan kaçınma ve tasarruf, liyakat ve kişiye göre değil halka hizmet önceliğimiz olmalıdır. Ülkemizin ve Partimizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün İlke ve İnkilapkarı doğrultusunda yol alanların, Partimizin lideri Sn. Özgür ÖZEL’ önderliğinde yerelde İktidar olmuş olan partimiz Belediyeleri halka yönelik hizmetleriyle devlet yönetiminin de nasıl olacağının örneklerini vermektedirler. Bizler inanıyoruz ki yapılacak ilk genel seçimlerde iktidar olacağız ve aydınlık yarınları halkımıza birlikte kucaklıyacağız.

Bu duygularla siz değerli basın mensuplarıyla birlikte tekrar tüm halkımızın bayramını kutlar, sağlık ve huzur içinde geçirmeleri dilerim.”

BAŞKAN ÇAPRAZ’DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Çapraz, Kurban Bayramı sebebiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Çapraz yayımladığı mesajında; Birlik, beraberlik ve dayanışmanın en güzel örneklerinin sergilendiği, sevgi ve paylaşmanın zirveye ulaştığı mübarek Kurban Bayramı’na bir kez daha ulaşmanın sevincini yaşıyoruz.

Kurban, Yüce Rabbimizin bizlere vermiş olduğu nimetlere şükrün; paylaşmanın, yardımlaşmanın, cömertliğin ifadesidir. Kurban Bayramı, bizlere millet olma şuuruna ermenin, millî ve manevi değerlerimize sahip çıkarak hoşgörü ve sevgiyi hayatımıza hâkim kılmanın önemini hatırlatır.

Bu vesileyle; Kurban Bayramı’nın ülkemize, milletimize ve tüm İslam âlemine barış, huzur ve bereket getirmesini niyaz ediyor, hayırlı bayramlar diliyorum.’’

SAFRANBOLU TSO YÖNETİM KURULU BAŞKANI EROL ALTUNTEPE’NIN KURBAN BAYRAM MESAJI;

“Bayramlar, toplum olarak birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirdiğimiz, sevinçlerimizi ve mutluluğumuzu paylaştığımız özel günlerdir. Bir Kurban Bayramını daha idrak etmekte, onun rahmet ve bereketiyle buluşmaktayız.

Her türlü güzelliğin ve mutluluğun yaşandığı bayramlar eşin, dostun, akrabanın, hastaların ve büyüklerin ziyaret edildiği, muhtaçlara yardım elinin uzatıldığı, çocukların sevindirildiği, dargınlıkların giderildiği, küskünlerin barıştığı sevgi ve mağfiret günleridir.

Kurban Bayramının ülkemize ve tüm insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum”. dedi.

Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Cengiz Ünal’ın Kurban Bayramı tebrik mesajı;


“Toplumsal birlikteliğin samimiyetle yaşandığı, ortak değerlerimizin hatırlandığı bir Kurban Bayramı’na daha ulaşmanın huzurunu ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Küskün ve dargınları barıştıran, umutları canlandıran, İslam âlemini kaynaştıran ve bütünleştiren bayramlar, sosyal huzurumuzu da pekiştiren manevi değeri yüksek olan anlamlı günlerdir. Bayramlarımız, millet olma şuuruna ermenin, ortak değerlerimizi güçlendirmenin ve aramızdaki bağları geliştirmenin de vesilesidir. Toplumları yakınlaştıracak, medeniyetleri kaynaştıracak, mesafeleri giderecek bir iklime insanlığın bugün her zamankinden daha çok ihtiyacı var. Bu anlamda bayramlar milletimizin eşsiz ilham kaynaklarıdır. Dargınlıkların, kırgınlıkların unutulduğu ve ferdi sevinçlerin müşterek mutluluklara dönüştüğü bu müstesna bayram günleri, daha çok kucaklaşmak ve kaynaşmak için önemli birer fırsattır. Bu anlamda bütün kırgınlıklarımızı ve dargınlıklarımızı unutarak kardeşçe kucaklaşmalı ve bayram sevincini hep beraber yaşamalıyız. Bu duygularla ülkece birlik, beraberlik içerisinde geçirebileceğimiz daha nice bayramlara ulaşılması, her haneye sağlık, huzur ve bereket getirmesi temennilerimle ülkemizin ve tüm İslâm âleminin mübarek Kurban Bayramını kutluyorum” dedi.

TÜED KARABÜKŞUBE BAŞKANI CELAL BULUT’UN KURBAN BAYRAM MESAJI

TÜED Karabük Şube Başkanı Celal Bulut mesajında şu ifadelere yer verdi; “Bütün İslam aleminin Kurban Bayramı’nı kutlar, bu mübarek ayın tüm insanlığa barış, huzur ve hoşgörü getirmesini temenni ederek, Mübarek Kurban Bayramının Emeklilerimize, Dul yetim ailelerimize, Şehit ailelerimize, zor şartlar altında hayat mücadelesi veren tüm Emekçi dost ve ailelerine mutluluk bol huzur ve refah bir hayat getirsin, bu Kurban bayramının güzelliğini ve bereketini evine getirsin kalbine iman nefesine güç versin.

Bayramlar Birlik ve Beraberlik günleridir. Bu birliğimizi bugün hayat şartları zorlaşan Emeklilerimiz ve dul yetim ailelerimiz için gösterelim.

Kurban Bayramınız Mübarek Olsun.”