Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KURTULUŞA ATILAN İLK ADIMIN 105.YILI COŞKUYLA KUTLANDI

Karabük’te 19 Mayıs Atatürk’ü

Karabük’te 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik spor Bayramı olan, Kurtuluşa atılan ilk adımın 105.yılı coşku ile kutlandı.

Karabük Gençlik Spor İl Müdürü Coşkun Güven’in  Karabük Valiliği Atatürk anıtında çelenk sunumu ile başlayan kutlamalar, Karabük Şirinevlerden stadyuma Gençlik Yürüyüşü ile devam etti.  Karabük Dr.N.Şeyhoğlu stadyumunda devam eden gösterilere Karabüklüler yoğun ilgi gösterdi.

Kutlamalar, Şirinevler Mahallesi Kent Ormanı önünden Karabük Belediyesi Bandosu eşliğinde yapılan kortej yürüyüşü ile başladı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü sporcuları, gençler ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin yer aldığı kortejde, Karabük Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) Polis Adayları tarafından metrelerce uzunluktaki Türk bayrağı taşındı.

Vali Mustafa Yavuz, gençlerin ve vatandaşların 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını kutlaması ile başlayan törenlerde yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ait şiirlerin, kompozisyonların okunması ve öğrencilerin sportif gösterileri ile devam etti.

Törende jimnastik, tekvando, trambolin ve halk oyunları gösterileri büyük beğeni toplarken yine  Safranbolu 125. Jandarma Komando Eğitim Merkezi Komutanlığında görevli komandoların gösterileri de katılımcılardan büyük alkış aldı.

Törenlere, Valimiz Mustafa Yavuz  ve eşi Süreyya Yavuz, Karabük Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya ve eşi Dilek Çetinkaya, Karabük Cumhuriyet Başsavcı Vekili Murat Karaca, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Karabük Barosu Başkanı Av. Emrah Köklü, Vali Yardımcıları Muhittin Gürel ve Mustafa Şahin, İl Jandarma Komutanı İsmail Gökcek, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse, Karabük Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) Müdürü Zekeriya Çoban, İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Sözen, İl Özel İdare Genel Sekreteri Şerafettin Kelleci, İl Gençlik ve Spor İl Müdürü Coşkun Güven, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Gaziler, muhtarlar, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Program Vali Yavuz tarafından yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerinin verilmesiyle sonlandırıldı