Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

M.ALİ ŞAHİN “BEN..BEN DEMEKLE OLMAZ,KUZEYİN YILDIZI VOLKAN KONAK’TIR” DEDİ..

AK Parti Karabük İl

AK Parti Karabük İl Danışma Meclisi Toplantısı Vali Nafiz Kayalı Gençlik Merkezinde yapıldı.

Toplantıya, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Karabük AK parti Milletvekili Osman Kahveci, Ak Parti İl Başkanı Ömer Ayar, Belediye Başkan adayı Mehmet Ceylan ve partililer katıldı.

şahin farklı2

Toplantıda ülke gündemine ilişkinde açıklamalarda bulunan Şahin, Fethullah Gülen’e de seslenerek, ‘Mehmet Akif gibi siz de dönün hocam. Bizim hakkımızda ne söylerseniz söyleyin sizi seviyoruz” derken Karabük MHP Belediye Başkan adayı Rafet Vergili’yi severim ama diyerek sert eleştiler gönderdi..

Yerel seçimlere 3 ay kaldığını , Büyük bir hızla seçimlere gidildiğini,  belirten M.Ali ŞAHİN ;  “Piyasalarda ciddi bir sıkıntı yaşanıyor. Bu sorunun cevabını bulmak teşhis etmek ve değerlendirerek buradan sonuçlar çıkarmak durumundayız. ”  dedi.

Amaç Irak petrolleri Türkiye üzerinden dünyaya pazarlanacaktı ve pazarlanıyor. Ancak bu petrol gelirleri hangi bankanın yönlendirmesi ile gerçekleştirilecekti ? diye sorgulayan ŞAHİN ; ”  Uzun süredir hükümetimiz Kürt Bölgesel Yönetimi ile bir takım temas halinde . Kürt Bölgesine bizim teklifimiz Halk Bankası olması yönünde olmuştu. Petrol gelirleri ile ilgili patron banka Halk Bankası olsun dedik ve Kürt Bölgesi Yönetimi bunu kabul etti. Ambargo uygulanan İran’dan aldığımız doğal gazın ödemeleri de Halk Bankası üzerinden yapılıyordu. Bu zaten batıda ve özellikle Amerika’da tepki çekiyordu. Diğer bir anlamda Ambargoyu nasıl delerler deniyordu !!. Halk Bankası noktasında Bağdat yönetimi ile de görüşülerek anlaşma yapılması gerekiyordu. Bölgesel Kürt Yönetimi de bu konuda kararlı ve Türkiye’ye verilmiş sözleri var. Tam bu aşamada 17 Aralık yargı operasyonu başladı. Halk Bankası Genel Müdürü gözaltına altına alındı tutuklandı. Halk Bankasının dünyada saygınlığı zedelendi, borsadaki değerleri önemli ölçüde düşürdüler. İki gün önce Bağdat’ta yapılana anlaşmada Halk Bankası olmadı maalesef. ABD’li Federal Bank oldu. 17 Aralık operasyonun amacında Halk Bankası devreden çıkararak bir Amerikan bankasının bu işi yapması üstlenmesiydi.  Dikkatleri Halk Bankası üzerinden çekmek ve yolsuzluk iddiası ile gözaltına alınan kişilerle ilgilide hiç ilgisi olmadan 3 dosya birleştirildi. Amaç Halk bankasını devre dışı bırakmaktı.”  şeklinde son günlerde yaşanan olaylar ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Bu proje Uluslararası bir projeydi ama yerli işbirlikçiler Türkiye’ye müthiş darbe vurdular şeklinde açıklamalarda bulunan ŞAHİN konuşmasında ;  “AK beyaz demektir. Biz en ufak bir lekeyi gösteririz. İmamın sarığı gibidir bizim ismimiz. Biz yolsuzlukla mücadele etmeyi partimizin ismine monte etmiş olan bir partiyiz. Bizim camianın içinde hata yapanlar olmaz mı, olabilir. Varsa önce yakasına biz yapışır ve hesabını sorarız.”  diyerek  Fetullah Gülen hoca efendi ile ilgili görüşlerini  açıkladı.

“LÜTFEN TÜRKİYE’YE DÖNÜN HOCAM”

 

Yaklaşık bir ay önce Fethullah Gülen hoca efendi ile telefonla görüştüğünü açıklayan  M.Ali Şahin, “Hastaydı geçmiş olsun diledim. Kendisini severim. Bir beddua sözünden dolayı ciddi eleştiri aldı. İnsan hata yapabilir. Keşke o bedduayı söylemeseydi. Hata yapmayan günah işlemeyen sadece peygamberlerdir. İnanıyorum ki o da üzüntü duymuştur. Karabük’ten hoca efendiye çağrıda bulunmak istiyorum, Hocam artık Türkiye’ye dönün lütfen. ” dedi.

Biz ne badireleri atlattık. Bize karşı darbe teşebbüsünde bulundular . Yargı kararı var. Biz bütün bunları açtık. Bunu da aşacağız. diyen Şahin ; “Biz bu oyunu bozacağız.” dedi.

Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantısında yerel seçimler ile ilgili olarak konuşma yapan Mehmet Ali Şahin; Kuzeyin Yıldızı Volkan Konak’tır, Taklit bir isimle değilde orijinal isimle çıkılsaydı daha iyi olurdu , diyerek Başkan Vergili’ye yönelik  eleştirilerde bulundu.

Vergili’nin projelerinin AK Parti Karabük Belediye Başkanı Mehmet Ceylan’dan kopya  olmasa bile benzerlikler olduğuna değinen  Şahin; “Devletin sırtından iş yaptırmam diyor, bugüne kadar yaptıklarını Vergili Şirketler Grubundan mı yaptırmış,” diyerek sert eleştirilerde bulundu

Popülist demeçler verildiğini belirten ve hep Ben,ben demek , devletin-hükumetin katkısı yok diyerek niye bu havalara giriyorsunuz, siz yapacaklarımı devletin sırtından yaptırmam diyerek gelecek yatırımların önünü kapatıyorsunuz diyen M.Ali ŞAHİN ; ” Siz kapıyı kapatıyorsunuz,diyorsunuz ki devletin sırtından bunları yaptırmam , o zaman hiç bir hizmeti yapamazsınız sayın Vergili, ” dedi.

Bakanlar beni ziyaret etmiyor diyor, ve şikayet ediyor ama ben sayın Vergili’yi hiç bir bakan karşılaşmasında görmüyorum, siz geldiniz bakanlarımızı karşıladınız , davet ettiniz de bakanlarımız mı gelmedi ? diye soran,  Şahin konuşmalarını şöyle sonlandırdı  ” Sadece Ben , benim kimseye ihtiyacım yok havaları ile sadece Karabük’e yürüyen merdiven yaparsın ,park yaparsın ama bu projelerin hiç birini yapman mümkün değil, bu projeleri Sayın Mehmet Ceylan Devletten,Hükumetten aldığı güçle yapacak İnşallah ” dedi.