Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

M.ALİ ŞAHİN NET KONUŞTU

    ŞAHİN SEÇİMLER

 

 

ŞAHİN SEÇİMLER ÖNCESİ NET KONUŞTU

 

 

Siyaset kendini “yerel seçimlere” hazırlıyor.
Karabük bu seçimlerde son dönem seçimlerine göre   “farklı” hazırlanıyor.
Medya üzerinden servisler yapılmaya başlanıldı bile.

..
Bizde KARABÜK GÜNDEM,KARABÜK HABER ve KARABÜK NET HABER olarak Sayın M.ALİ ŞAHİN beyle bir özel röportaj talep ettik.

.
Gündemi değerlendirmek ve konuşulamayanları konuşmak üzere.
Sayın Şahin her zaman ki babacan ve samimi tavırları ile karşıladı sorularımızı yanıtladı.
Habere hazırlanıyor.
Bu arada bizim röportajda ilgimizi çeken konular oldu ve altını çizme adına yoruma taşıdık.
Başta İNTERNET MEDYASI ile ilgili  bilgiler aldı bizden.

.

Dünya medyasının bu konudaki akışını yakından takip etmekle beraber ilgili yasa TBMM gelmeden önce parti görüşü için bilgi alınacağı zaman sizlerle görüş alışverişinde bulunacağım “ dedi..
Bu bizle ilgili yönüydü.

.
Ardından seçimler ile ilgili söylemleri dikkat çekiciydi.
“Ben Genel Başkan Yardımcısı olarak konuyla tüm Türkiye ile ilgiliyim.Aday adayları için . Muhtemelen Genel Başkan Yardımcılarının başlarında bulunduğu komisyonlar kurulacak ve araştırmalar,kamuoyu yoklamaları ile sonuç belirlenecek” diyerek seçim çalışmalarına başladıklarının altını çizdi
Sonra; Karabük’te geçen isimler var dedik..

.
Cevabı “Bütün bu konuşmalar ve hesaplar tamamen bizim dışımızda olan hesaplar” şeklindeydi..
Çok açık net bir mesaj daha verdi Rektör B.Uysal’ın ismi geçtiğinde “Kendisinin siyasetle ya da siyasi alanla ilgili ne gibi bir düşünceleri var, gelecekte ne gibi bir tasarrufları var bu konuyu kendisiyle paylaşmış falan değiliz. Önümüzdeki günlerde bütün bunları görürüz.” Oldu
Ardından , Karabük için görüşünü ortaya koydu “Burada belediye seçimlerini kazanacak en yakın parti Ak Parti onun adayıdır”

.
Safranbolu Belediye Başkanlığı adaylığı için M.Dizdar İsminin kamuoyunda dolaştığı ama AK Parti Genel başkanı ve Başbakana yakınlığı ile bilinen ve aynı zamanda Şefik DİZDAR’ın büyük ortağı kanalı ile bu adaylık iptal oldu sorusuna ise şu cevabı verdi;

.
“Ben böyle bir şeyi ilk defa sizden duyuyorum. Ben Şefik Beyin ortağının kim olduğunu bile bilmiyorum. Kaldı ki, sn. Başbakan’ın Şefik Beyin yeğeninin adaylığıyla ilgilenecek kadar boş vakti olduğunu sanmıyorum. Bütün bu dedikleriniz doğru olsa en azından nispeten %1 bilgi sahibi olurum.”

.
Yani sayın Şahin bu tür haberlerin seçim öncesi stratejik taktikler olduğunun mesajını  veriyor, Bu arada , Safranbolu Belediye başkanı Dr N.AKSOY’dan ise övgü ile bahsediyordu ..

.
RT 9 ile ilgili düşünceleri ise çok farklıydı..
Kasıt olmadığını bir araştırma yapılması gerektiğini ve bu araştırmayı teknik uzmanlar,çevreciler yapmalı ama tekrar ediyorum kullanımda bir art niyet olmaz “Bir belediye başkanı insan sağlığını böyle olumsuz etkileyecek bir şey yapmaz.” Diyerek Rafet beye de adeta destek oluyordu.

Başkan Rafet Vergili’nin “Benim  Hükumetten talebim olmaz sözleri noktasında sorulan soruya ise çok açık net bir cevap verdi Sn Şahin.

.
“Rafet beyin bana intikal ettirdiği şu bakanlıktan şöyle bir talep ettiği ve gerçekleşmediği bir talep olmadı. Yalnızca bir talebi oldu. Geçtiğimiz hafta beni aradı. Benim iller bankasından bir kredi talebim olmuştu, fakat içişleri bakanlığından onaylanmadı yardımcı olabilir misiniz demişti. İçişleri bakanını aradım. İçişleri bakanı dosyaya bakıp bana döndü. Evet böyle bir talep var ben şuan inceliyorum ve iller bankasına göndereceğim dedi. Rafet beyi aradım ve dosyan çıkıyor iller bankasına gidiyor dedim”

.
Röportajın ayrıntıları,detayları görüntüleri yarın KARABÜK GÜNDEM de yayınlanacak.

.
Bu ayrıntılı röportajı takip edin.
Seçimler öncesi tüyolar var.

.
Hatta seçimin nasıl geçeceği konusunda bilgiler var..

.
Bizden söylemesi..