MART AYI HAREKETLİ GEÇECEK

Son Güncelleme : 08 Şubat 2019 - 11:22
Semih Gülen
Semih Gülen[email protected]
Karabük Gündem Haber Sitesi ve Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni - Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Karabük Başkanı

KARDEMİR – ÖZÇELİK İŞ ARASINDA Kİ 14.DÖNEM TİS…

KARDEMİR  ile ÖZÇELİK-İŞ Sendikası arasında süregelen TİS de birçok konuda anlaşma sağlanırken konunun artık  ücret maddelerine geldiği ifade ediliyor.

Bir kere KARDEMİR çok anlayışlı ve olumlu bakış sergiliyor, kamuoyuna bu mesaj veriliyor, ÖZÇELİK-İŞ Sendikası bu anlayışı görüyor ona karşı anlayış içinde kalıyor. TİS öncesi böylesi bir anlayış hakim..

Tabiki İşçi sendika alabileceğini almaya gayret edecektir.BU TİS sükunet ve anlayış içinde geçecek tarafların söylemleri, tutumları,kamuoyuna verdikleri bilgiler ışığında bu yorumu yapabiliriz..

BU TİS 31 Mart öncesi de bitmesi muhtemel ve yine ‘seçimler öncesi de iyi olur’ görüşü tüm siyasi çevrelerde konuşulmakta.

Tersi bir durumda ara bulucu ile çözüm bulunamaz ve iş siyasete kalır ki, bugünden gerginleşen ortamda Mart ayına birde bu dert gireceğini şimdiden söylemek mümkün.

ÖZÇELİK İŞ sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci bu tür konularda çok samimi davranıyor, açık net bir şekilde iki tarafında razı olacağı,İşçinin mutlu olacağı rakamalar ile bir an önce neden bitirilmesin görüşünü hep-deklare ediyor.

KARDEMİR İşveren tarafı da bu konuda İŞÇİ bizim, çalışan bizim bizde en iyi ücretleri vermek istiyoruz tabi buranın önünü görmesi de şart diyor.,

MART ayı sadece siyasetin devir aldığı ay olmayacak,KARABÜK’Te bir Kardemir de devam eden TİS görüşmeleri de gündem tutacak.

‘ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN’

Tüm Ülkede bugünden itibaren trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması amacıyla  ’Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın’kampanyasını  eş zamanlı olarak başladı.

Yasanın bir yıl önce çıkartılmıştı, birkaç gündür trafik polislerinin de dahil oldukları uygulamalar ile start verildi.

Karabük Valimiz Fuat Gürel “ Devlet eylem yapar mı demeyin işte eylem yapıyoruz” diyerek farkındalık yarattı.

Hiç şüphe yok öncelik HAYAT ve trafikte öncelik YAYALARIN..

Ancak KARABÜK’TE bu zor..

Şimdi UYGULAMASI BAŞLADI ve herkes buna uymak zorunda..

Her yerden yola atlayan yayalar, her yerden çıkan yayalara karşı  bir iki duran ancak 3.de yeter ya diyerek yol vermeyen sürücüler, hatta bazı minibüslerin yayalara niye geçiyorsunuz diyerek üstlerine üstlerine gitmesi,…

Uzatmak mümkün.. Bu işin temel eğitimden başlaması gerekir bide Devlet’in eylemi ile gerçekleşir diki Ha işte Devlet o eylemi yapmaya başladı.

Yaya haklıdır, YAYA yollarını o BEYAZ çizgili yolu kullandığı müddetçe…

31 MART SEÇİMLERİ ÖNCESİ   “İTTİFAKLAR” GÜNDEMDE  

31 Mart seçimleri öncesi Karabük’te hatta ilçelerinde AK parti-MHP arasında ki atışmaların, demeçlerin, üslupların..! çok sertleştiğini görmekteyiz..

Taraflar adeta birbirlerinin demeçlerini, sosyal medyalarından yapacakları yorumları takip ediyor anında MEVLANA’DAN deyişler eşliğinde  cevapları yapıştırıyorlar ..Arada Yunus Emreden deyişler sunanlar oluyor, Kimi Hak’tan, Kimi Hukuktan, Kimi Adaletten…

Herkes kendine göre haklı. Adaletli..

Sonuç partililer için çok değişmiyor aslında, taraflar belli, Karabük’te oy potansiyeli de belli, ancak asıl hedef kitle KARARSIZLAR üzerine..

Son anketlere göre Karabük’te seçmenin %22-23  ü KARARSIZ.. Nereden bakarsanız bakın 17-18 bin ki seçimi alıp götürecek bir kitle…

AK parti-MHP arasında bu söz dalaşı  devam ederken,   son 2 günde CHP-İYİ parti arasında İTTİFAK söylemleri yeniden alevlendi.

Safranbolu İYİ Parti adayı Mustafa ÖZATA bu işi adeta fişekledi, SAFRANBOLU’DA, Elif KÖSE adına ittifak yapılmasının uygun olacağını gördüğünü, tabanın böyle bir isteği olması dolayısı ile kendisinin fedakârlık edebileceğini söyleyerek İTTİFAK sürecini KARABÜK’TE resmen başlattı.

Safranbolu’da Elif Köse ismi bir anda öne çıktı ve potaya girdi.

Ancak, İYİ parti ve CHP kurmayları ve özellikle Genel merkez ayağı KARABÜK ilinin tümünde İTTİFAK düşünmeye başladı.

Karabük’te İYİ parti adayı desteklensin, Safranbolu ve Yenice, Ovacık CHP adayları, gibi bir plan içine girildi.

Göl maya tutar mı ?  Onu bu 3 gün içinde göreceğiz, zira raporlar her iki parti genel merkezinde değerlendirildi ve açıklama aşamasına geldi.

Bu arada CHP-İYİ parti İTTİFAKI söz konusu olursa AK parti-MHP İTTİFAKI gündeme gelir mi?

Yada AK parti ile MHP arasında yapılan şifahi anlaşmalarda, MİLLET İttifakı olan her yerde CUMHUR İttifakının kurulması gerekir maddesi yürürlüğe girer mi?

Bizce girer..

O zaman örneğin SAFRANBOLU’da ne olur… KARABÜK’te ne olur ?

Sanırım 3 – 4 gün içinde bu sorular KARABÜK Gündemini bir hayli meşgul edecek.

CHP-İYİ parti ittifakı yolda, AK parti-MHP İttifakı da bu süreci kontrol ediyor derken bir bakmışsınız, bugün ki ortamda her siyasi parti kendi adayı peşinde yola devam ediyor..

Belli mi olur burası KARABÜK..

MART AYI  KBÜ İÇİN DE ÖNEMLİ

Mart 2019 ayı Karabük Üniversitesi içinde çok önemli.

Rektör Prof. Dr Refik Polat görevi bırakacak, yeni REKTÖR ataması için gözler CUMHURBAŞKANLIĞINDA olacak.

 KBÜ Rektörlüğü için bir çok harici Üniversitelerden değerli hocalar ADAY olduklarını şimdiden ifade ediyorlar..

Bize göre mevcut REKTÖR Refik POLAT ile 2.dönemde devam edilecek.

Zaten KBÜ içinde bir hareketlenme yok farkındaysanız, harici Üniversitelerden hocalar Rektörlük için göz kırpıyor ama Polat hoca 2.dönem yola devam eder.

Bizim gördüğümüz bu..

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.