“Matematik Olimpiyadında” Safranbolulu Öğrencilerin Başarısı

Son Güncelleme : 14 Nisan 2021 - 14:03

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’yi Türkiye Okullar Arası Zeka Oyunları Şampiyonası Türkiye Finalinde dereceye giren öğrenciler ziyaret etti.

Singapur merkezli dünya çapında yapılan “Matematik Olimpiyatında” dereceye giren öğrenciler Safranbolu’nun gururu oldu. 19 ülke 32.000 katılımcıyla gerçekleşen yarışmaya Safranbolu’dan da katılım sağlandı. Ortaokullar arası olimpiyat MATBEG ödüllerini kazanan öğrenciler, Eymen Efe Ayvalık Türkiye 1’incisi ve dünya 22’inci,

Ayşe Gizem Çelen Türkiye 1’incisi ve Ömer Akhan Türkiye 4’üncüsü oldu.

Öğrencilerden, Ömer Akhan ile Ahmet Salih Sözer ise ulusal alanda derece yaparak, olimpiyat takımlarına, toplam puanlamada takım halinde derece yaparak kristal plaket ödülünü kazandırdı. Başkan Köse, ziyaretine gelen öğrencilere ve eğitimcilerine teşekkür ederek şu sözlere yer verdi

“Türkiye Okullar Arası Zeka Oyunları Şampiyonası Türkiye Finalinde üstün başarı gösteren ortaokul matematik olimpiyat takımına ve emeği geçen öğretmenlerimizi  tebrik ediyor, olimpiyat takımımızı da kutluyorum”dedi.

23 Nisan Şiir Yarışması İçin Şartname Yayımladı ,

Öte yandan, Safranbolu Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına özel ‘’Resim ve Şiir’’ yarışması düzenliyor.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliği kapsamında, Safranbolu’da yaşayan çocuklar için düzenlenen ‘’Resim ve Şiir’’ yarışması şartnamesi belli oldu. Resim yarışması için aranan şartlar; Safranbolu’da ikamet edilmesi, 6-9 yaş ve 10- 13 yaş aralığındaki çocuklar arasında 2 kategoride düzenleneceği, Şiir yarışmasına ise 10- 13 yaş aralığındaki çocukların başvurabilecekleri açıklandı. Her iki kategoride de 1 ‘inci olan çocuklara bisiklet, 2‘inci olanlara tablet, 3 ‘üncü olan çocuklara ise akıllı saat ödülü verileceği belirtildi.

Yarışma için başvurular [email protected] mail adresinden online olarak yapılacak.

SAFRANBOLU BELEDİYESİ

“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ”
Resim ve Şiir Yarışması Şartnamesi

AMAÇ:  Atatürk’ün Türk Çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlamak. İlçemizde yaşayan çocuklarımız için sanatsal aktivite gerçekleştirmek.  

ORGANİZASYON: Yarışmanın organizasyonu ve yürütücülüğü Safranbolu Belediyesi tarafından yapılmaktadır.

KATILIM ŞARTLARI

 • Yarışmaya katılım bireyseldir.
 • Resim Yarışması için her türlü resim tekniği serbesttir. (kolaj hariç)
 • Resim Yarışması Safranbolu’da ikamet eden ve 6-9 yaş ve 10- 13 yaş aralığındaki çocuklar arasında 2 kategoride düzenlenecektir.
 • Resim yarışmasına katılacak çocuklar, resimlerini; 35*50 cm boyutunda resim kâğıdına pastel veya kuru boya kullanarak yapacaklardır. Her çocuk en fazla 1 resimle yarışmaya katılabilir.
 • Şiir yarışması 10- 13 yaş aralığındaki çocuklar arasında tek kategori olarak düzenlenecektir.
 • Şiir yarışmasına katılacak olan çocuklarımız, A4 dosya kâğıdına,  10 kıtayı geçmeyecek şekilde sadece 1 şiir ile yarışmaya katılabilirler. Eser, mavi kalem ile el yazısı ile yazılacaktır.
 • Yarışmalara  Seçici Kurul Üyeleri ile birinci derece yakınları katılamaz.
 • Yarışmalara  gönderilen eserler iade edilmeyecektir. Dereceye giren ve sergileme alan eserlerin her türlü dijital ve basılı mecralarda kullanılma hakları Safranbolu Belediyesine aittir.
 • Yarışmaya başvurular [email protected] mail adresinden online olarak yapılacaktır. Gönderilen mail içeriğinde
 • Yarışmaya katılan çocuğun adı soyadı
 • Yarışmaya katılan çocuğun yaşı
 • Velisinin adı soyadı
 • İletişim   gibi bilgiler bulunmalıdır.
 • Eserin bulunduğu kâğıdın bir masa üzerinde dik açı ile çekilmiş fotoğrafı mail ekinde gönderilmelidir.
 • Yarışmaya katılanlar şartnameyi kabul etmiş sayılır.

YARIŞMA TAKVİMİ 

Son Katılım Tarihi                                   : 19.04.2021 saat 17.00

Seçici Kurul Toplantı Tarihi                 : 20.04.2021

Sonuç Bildirim Tarihi                             : 22.04.2021

SEÇİCİ KURUL ve DEĞERLENDİRME

Seçici kurul üyeleri Safranbolu İlçe Mili Eğitim Müdürlüğü tarafından, alanında yetkin branş öğretmenlerinden 2 (iki) kişi, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü personelinden belirlenen 1(bir) kişi olmak üzere 3 (üç) kişiden oluşur. Seçici kurul kararları kesindir.

ÖDÜLLER:

Birinciler                     Bisiklet

İkinciler                       Tablet

Üçüncüler                   Akıllı saat

YARIŞMA SEKRETERYASI/BAŞVURU

Şule EREN – Gülşen KARATAŞ

Safranbolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü

Yeni Mah. Sadri Artuç Cad. Belediye Binası 6. Kat

0370 712 41 14- 171
Mesai saatleri 08:30 – 17:30

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.