Narkotik Şube Göz Açtırmıyor

AİLE-SAĞLIK, GÜNDEM

MEDİKAR HASTANESİ BÖLGEDE TEK GÖSTERİLİYOR.

Bu haber 14 Haziran 2013 - 16:40 'de eklendi ve 903 kez görüntülendi.

MEDİKAR hastanesinde  Genel Cerrahi uzmanı Doç. Dr. İsmet Baran’ın görevi üstlenmesi ile birlikte hastane içinde ki  değişim gözle görünmeye başlanırken hastanenin finansal sorunlarını da suratla aşarak iyi konuma taşındığı ifade ediliyor.

medikar

 

Hastane Baş Hekimi Doç. Dr. İsmet Baran ;   500 çalışanı ile günde 1500 hastaya sağlık hizmeti sunabilecek kapasitede, modern fiziki altyapısı, nitelikli kadrosu ve üstün teknolojik donanımı olan bir hastane olduğunu belirtirken , Hasta kalite istiyor,güven istiyor bunlar bizde mevcut dedi.

Sağlık hizmetini alan hasta ve hasta yakınlarının , hastane çalışanlarının beklentileri en iyi şekilde nasıl karşılanır dikkat ettiklerini belirten Baran ; “ İnsan yeryüzünün en yüce varlığıdır. İnsan sağlığına hizmet etmek biz sağlık çalışanları için de kutsal bir görevdir. Amacımız bu görevi etik kurallar içerisinde, herkesin kolayca erişebileceği, kendi evi kadar rahat edebileceği, modern ve çağdaş yöntemlerle, güncel bilgi ve beceri ile yürütmektir. Medikar  artık  Karabük  ve  Batı Karadeniz Bölgesinde yaşayan herkesin hastanesi olmuştur. Her türlü bilgi ve becerisini yüreğiyle ortaya koyan personelime başarılar, hastanemize ilgisini esirgemeyen halkımıza  da sağlık ve esenlikler dilerim.” Şeklinde bilgiler verdi.

Baran bölgede Yeni Doğan Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi ile tek olduklarının altını çizerek,çevre İllerden gelen prematüre doğan çocukların tedavisi için tercih edilen hastane olduklarını  belirterek , “  Bir takım nedenler ile prematüre doğum kaçınılmaz olabiliyor. Neonatolojideki (yenidoğan bilim dalı) ilerlemeler ile çok düşük doğum ağırlıklı (VLBW) bebeklerin sağ kalımları giderek artmakta. Ülkemizde de doğum ağırlığı 750- 1000 gram olan bebeklerde sağ kalımın yüzde 60-90 oranında mümkün olmaya başladı, Prematüre bebekler organ gelişimlerini tam tamamlayamadan doğduklarından uzun süre yoğun bakımda ve kuvöz içinde izlenmeleri, bazı hastaların ise solunum cihazına bağlanmaları gerekir. Erken doğum tehdidi olan bir gebenin doğumunu, yeni doğan yoğun bakımı olan bir merkezde yapması bebeğinin sağlığı için çok önemlidir.Bu konuda MEDİKAR HASTANEMİZ Bölgede tekdir” dedi.

Hastane Başhekimi   Genel Cerrahi uzmanı Doç. Dr. İsmet Baran   Kalp anjiyografisi ve özellikle KVC ‘de Koroner arter hastalığı ile mücadelede en önemli adım, korunmaktır  Hastalık bir takım risk faktörleri varlığında çabuk ortaya çıkmakta ve hızlı ilerlemektedir. İyi kolesterol düzeyinin yüksek olması (60 mg/dl’den fazla) hastalık riskini azaltmaktadır. genellikle bacak atardamarından (femoral anjio), bu damarın uygun olmadığı hastalarda kol atardamarından (brachial-radial anjio) girilip, Kalp damarlarının (koroner arter) içine özel bir ilaç verilerek ve röntgen ışınları kullanılarak, kalp damarlarının yapısının, kalp kasının kasılma gücünün, kalp kapaklarının kaçak veya darlık durumunun tespit edilip görüntülerinin kaydedildiği bir tanı yöntemidir , diyerek açık kalp ameliyatlarının aylık ortalama 35-40 dolayında değişkenlik gösterdiğini ve başarı oranında istatistiklere göre çok yüksek olduğunu gözlemlediklerini dile getirerek bu anlamda İnisiyatif Kardiyoloji’de yine bölgede aranılan ve tercih edilen hastane olmanın kıvancını yaşamaktayız dedi.

 

 

Medikar Hastanesi Olarak Değişmeyen Değerlerimiz;

 

Hastanemizde bedeni, ruhi ve sosyal yönden tam bir iyilik hali içinde yaşama hakkının, en temel insan hakkı olduğu, hizmetin her safhasında daima göz önünde bulundurulur diyen Başhekim Baran;            “Hastane çalışanlarımız, herkesin yaşama, maddi ve manevi varlığını koruma ve geliştirme hakkını haiz olduğu ve hiçbir merci veya kimsenin bu hakkı ortadan kaldırmak yetkisinin olmadığı bilinerek, hastaya insanca muamelede bulunulur.

Ayrıca; Hastanemizde, tüm sağlık hizmetlerinin verilmesinde, hastaların, ırk, dil, din ve mezhep, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç ve ekonomik ve sosyal durumları ile sair farklılıkları dikkate alınmaz.Hastanemizin sağlık hizmetleri, herkesin kolayca ulaşabileceği şekilde planlanıp düzenlenmiştir.Hastanemizde, kanun ile müsaade edilen haller ile tıbbi zorunluluklar dışında, hastanın özel hayatının ve aile hayatının gizliliğine dokunulmaz.”

MEDİKAR Hastanesindeki yönetim değişimi ile yeni bir dinamizm kazandığını ifade eden hasta ve yakınları ise kentimizde böylesi lüks,sağlık sektörü yok, olmazda, burası özel hastane olma özelliğini gösteriyor ve sağlık hizmetlerini de dörtdörtlük veriyorlar diyorlar.

 

DOÇ. DR. İSMET BARAN’IN ÖZGEÇİMİŞİ;

“l945 Doğumlu.1969 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 1974 – 1985 yılları arasında GATA Genel Cerrahi kliniğinde Asistan, Baş Asistan ve Doçent olarak görev yaptı. 1985 yılında Ankara Dışkapı SSK’da Klinik şefi olarak çalıştı ve 1996-2003 yılları arasında Dışkapı SSK’ da Başhekim olarak görev yaptı. 2003 Yılında Özel Akay Hastanesinde göreve başlayan Baran, 10 yıl Akay Hastanesinde çalıştıktan sonra iki hafta önce Özel MEDİKAR Hastanesi’nde Başhekim ve Genel Müdür görevine getirildi.”

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.