Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Metale Sanal Yolculuk” 1 Nisan’da başlıyor

84. Yılında Karabük’e ve

84. Yılında Karabük’e ve Türk Sanayisine Armağan: Uluslararası 3 Nisan FENOFEM Sanayi Sanal Fuarı

Karabük’ün ve Türkiye’nin ilk demir çelik fabrikasının kuruluşunun 84. yılında Karabük Ticaret ve Sanayi Odası ile Karabük Üniversitesi işbirliğiyle hazırlanan demir ve demirdışı metaller alanında uluslararası bir adım olarak kayda geçecek 3 Nisan FENOFEM Sanayi Sanal Fuarı 1 Nisan’da Karabük Valisi Sayın Fuat Gürel’in de katılımıyla sanal ortamda başlayacak.

Anasponsorlarının KARDEMİR ve MESCİER olduğu ExpoFENOFEM, 16 katılımcısı kamu kurumu olmak üzere 100 katılımcı ile bir ilki gerçekleştiriyor.

Demir ve demirdışı metal sektörünün başta Karabüklü şirketleri olmak üzere sektörün kıymetli firmaları ürünlerini, çalışma ve hizmetlerini sergileyeceği fuar geleneksel hâle gelecek. Basın sponsorları arasında İnşaat Noktası, Steel Orbis ve CemenTurk’un olduğu fuarın katılımcılarının röportaj ve haberleri de yıl boyunca ulusal ve uluslararası mecralarda yayımlanacak. Fuar platformu ayrıca Karabük Üniversitesi tarafından yapılan iki önemli sempozyuma da eş zamanlı erişim sağlayacak; 1-3 Nisan 2021 tarihlerinde düzenlenecek “Uluslararası Entegre Kirlilik Önleme ve Kontrolü (EKÖK) Sempozyumu ve yine aynı tarihlerdeki “5. Uluslararası Demir ve Çelik Sempozyumu (UDCS 2021)” fuar alanı içerisinden izlenebilecek.

Ticaret Bakanlığı’nın onayını alan yedi e-ticaret firmasından biri olan globalpiyasa.com’un sistem altyapısı ile hazırlanan Uluslararası 3 Nisan FENOFEM Sanal Sanayi Fuarı, Türkiye’nin ilk modern ağır sanayini başlatan, fabrikalar kuran fabrika kentinin yeniden dünyaya hatırlatılması için bir ilk adım.

Karabük TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mescier;

“84. yılında Karabük’ün sanayi geçmişini, deneyimini ve geleceğini dünyaya göstermek için çıktığımız yolda üniversitemiz işbirliğiyle kısa zamanda büyük bir çalışma ortaya koyduk. 100 katılımcı ile tüm dünyaya açıldığımız bu ilk fuarın yıl boyu açık kalacak e-ihracat platformuyla ve Karabük TSO ekibinin iletişim planı çerçevesinde yıl boyu sürecek ulusal ve uluslararası basın çalışmalarıyla ses getireceğine inanıyorum. 85. yılda çok da güçlü ve hazırlıklı şekilde ikincisini düzenleyebilmek için el birliğiyle çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerinde bulundu.