MHP İl Başkanı “Halkın Taktirine Bırakıyorum”

Son Güncelleme : 17 Kasım 2014 - 20:14

Karabük MHP İl Başkanı    Burhanettin ARSLAN  bir basın bildirisi yayımlayarak “Karabük Belediye Başkanımız gerekse Ovacık Belediye Başkanımız Milliyetçi, maneviyatçı, ahlaklı, dürüst ve halkın beğenisini kazanmış insanlardır” dedi.

IMG_9359

 

Ovacık’ta yaşananlara değinen Arslan; şu ifadelerde bulundu ;

 

 

Çok değerli Karabük’lüler
Bilindiği üzere 28 şubat 2014 tarihinde yapılan bir değişiklikle, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sn Dr. Devlet BAHÇELİ tarafından Karabük MHP İl Başkanlığına atama suretiyle getirildim. Göreve başladığım günden bugüne kadar tüm Karabük halkının, ayrım gözetmeden yanında oldum Yerli ve yersiz duyumlar üzerine basının karşısına çıkıp rastgele haberler yapmadım Benim devlet anlayışımda işin aslını delillere dayanmadan haber yapmanın doğru olmayacağını düşündüm ve bugüne kadar buna göre hareket ettim.
Değerli Karabük’lüler 30 mart yerel seçimlerine bir düzen ve disiplin içerisinde kimseye kir sürmeden vatandaşı aldatmadan gittik. Sonunda Karabük il Merkezinde ve Ovacık ilçemizde Belediye Başkanlıklarını büyük bir farkla kazandık Sayın Belediye Başkanlarımız mazbatalarını aldığı gün parti rozetlerini bir kenara atarak bulundukları il ve ilçelerde halkının tarafsız belediye başkanı oldular. Sayın il Belediye Başkanımız Rafet VERGİLİ, seçimler arifesinde halka verdiği sözleri bir, bir  yerine getirmek üzere proje çalışmalarına başladı Malumunuz olduğu gibi verilen bu sözler ve projelerin uygulanması bir seçim dönemi yani beş yıl sürelidir vatandaşlarımızın bunu altı ay içerisinde yapılmasını beklemesi her halde doğru bir karar değildir Sonunda seçim döneminde ve verilen tüm sözler proje aşamasında olup bir kısmıda başlatılmıştır. Sayın başkanımıza başarılar diliyorum
Diğer Belediye Başkanımız, Ovacık ilçesi belediye Başkanı sayın Mustafa DURSUN olmuştur. Genç yaşta İstanbul’daki bütün işlerini bırakmış, doğduğu büyüdüğü kendi ilçesine hizmet için halkın teşfikleriyle Ovacık ilçesinde seçime girmiştir. Verdiği güvenle halkın teveccüğünü  almış %63 oyla Ovacık Belediye Başkanı olmuştur, Göreve başladığı günden bugüne kadar ne yapabilirim nasıl yaparım düşüncesiyle yapmadığı araştırma kalmamıştır. Bu araştırmalarından biride göç veren nufusu durdurabilmek için Ovacık ilçesinde bir Meslek Yüksek Okul açılması projesi olmuştur. Defalarca üniversite Rektörü Sayın Burhanettin UYSAL’la görüşmüş bu görüşmelerde ilimiz Millet Vekili eski Meclis Başkanımız Sayın M.Ali ŞAHİN beyle istişarelerde bulunmuş, sonunda Ovacık ilçesinde Meslek Yüksek Okulunun açılması, değerli Rektörümüz tarafında kabul edilmiştir. Bu aşamadan sonra binanın yapılması hususunda çok değerli iş adamı Ticaret ve sanayi Odası Başkanı Sayın Sedat NAMAL tarafından hayrına yapılacağı duyurulmuştur Bu kadar güzel gelişmeler sonunda 24/112014 tarihinde Ovacık ilçemizde bir protokol imzalama töreni düzenlenmiştir.
Bu aşamaya kadar çalışmalarda emeği geçen tüm katılımcılara candan tebrik ediyor niyetlerinin kabulünü Allah’tan diliyorum Ancak protokol töreninde mevcut Belediye Başkanımız Devlet adap ve usulüne protokol düzenine uyulmadan Belediye Başkanın yerinin bir siyasi parti başkan yardımcısına bırakılması, ve konuşmalarda adından bahsedilmemesi ne derece doğrudur. Halkın taktirine bırakıyorum. Belediye Başkanı Sn Mustafa DURSUN kimsenin elinden zoraki belediye başkanlığını almamıştır. Oniki yıl hizmet getirilmeyen bir ilçe halkı elbette hizmet getirene oyunu verecektir. Amma buna bir nefret ve ihtirasla yaklaşmak yapanları küçültür büyültmez. Sayın Belediye Başkanımız ne kadar düzgün ve dürüst çalışkan olduğu bu törende bir daha kanıtlamıştır. Sayın Başkanımız olmasa bu gibi törenlerin bir oniki yıl daha yapılması mümkün değildir. Yapılan protokol törenine bakıldığında gidişin tek partili döneme gidişi olarak görülmektedir. Böyle bir törene ya hiçbir parti çağırılmaz yada bütün partililer davet edilir. Amma niyet bellidir. Tek bir parti çağırılmıştır Gidişat Tek partili geçiştir.
Gerek Karabük Belediye Başkanımız gerekse Ovacık Belediye Başkanımız Milliyetçi, maneviyatçı, ahlaklı, dürüst ve halkın beğenisini kazanmış insanlardır. Buna rağmen Diyarbakır’da pkk uzantısı Belediye Başkanı Osman Baydemir, mevcut hükümet Bakanları tarafından ziyaret edilirken Karabük Belediye Başkanının neden ziyaret edilmediği bu kin ve nefretin bir göstergesidir Ama unutulmamalıdır. Bu halk olanları yakinen takip etmektedir. Bu riyakerliğin sonu yoktur. Sayın Başkanlarımız hizmete devam Allah yar ve yardımcıları olsun.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.