MHP Karabük’te, Gönüllü Askerlik Başvurusu Yapıyor

Son Güncelleme : 31 Ocak 2018 - 16:51

 

 

Karabük  MHP İl Başkanı Dr Adem Kar gazetecilere açıklamalarda bulundu ve il ve ilçe yöneticileri ile kadın kolları üyeleri ‘Zeytin Dalı’ harekatına katılmak üzere Askerlik Şubesi’ne dilekçe vereceklerini kaydetti.

MHP Karabük İl Başkanı Adem Kar, il ve ilçe yöneticileri ile kadın kolları üyeleri birlikte düzenlediği  basın toplantısında   “MHP, devleti ve milleti için vardır. Bunun aksini düşünenler siyasi fırsatçı ve oy hesapçıları dır. Devletimize ve milletimize uzanan elleri kırmak için tüm vatan sathında ve Afrin’de savaşan kahraman ordumuza başarılar, yaralılarımıza acil şifalar, şehitlerimize de Allah’tan rahmet diliyoruz. İl ve ilçe teşkilatları olarak Afrin ve buna benzer devletimizin ve milletimizin bekası için yapılacak olan tüm operasyonlara gönüllü olarak katılmaya hazırız ” dedi.

Kar; “Şanlı Türk ordusunda askerlik görevimi tamamlamış olmama rağmen bugün ülkemizi tehdit eden eli kanlı terör örgütü ile savaşmak için Güney Doğu Anadolu Bölgesi başta olmak üzere görevlendirerek gönüllü askerlik görevimi yapmak istiyorum.”  diyerek hazırlanan dilekçelerin Askerlik şubelerine ” Gereğini ivedi bir şekilde yerine getirmenizi saygılarımla arz ederim”  şekli ile verileceğini beyan etti.

 MHP Karabük İl Başkanlığının yaptığı yazılı açıklama

“20 ocak 2018 de başlayan Afrin operasyonu 11. Gününde tüm hızıyla devam etmektedir. Yüce Türk milletinin varlığına ve birliğine, devletimizin bekasına göz diken hain terör örgütlerine ve onları himaye eden düşmanlara karşı amansız bir mücadele verilmektedir. Kahraman ordumuz yine tarihi bir destan yazmaktadır. Millet olarak sınır ötesinde yapılan bu şanlı mücadele için kenetlendik. Milli birlik ve beraberliğimiz, milli irademiz her zamankinden farklı, adeta seferberlik ruhu içindedir. Türk milleti kahraman ordusunun yanındadır. Kızılelma ruhuyla, ila-yı kelimetullah için cephede savaşan, nebilerin, şehitlerin, velilerin yardımı ve milletimizin duasıyla savaşan şanlı ordumuzu Allah korusun ve muzaffer kılsın.


Millet sevdalısı, Özü doğru, Sözü doğru Bilge Liderimiz Sayın Devlet BAHÇELİ devletimize ve milletimize oynanan tüm oyunları boza boza geleceğiz demişti yıllar önce;   2001 yılında IMF’in ekonomik kriz bahanesiyle hükümete el koyma projesini erken seçim kararı alarak bozmuştur.2007 yılında yaşanan cumhurbaşkanlığı seçimi sürecinde 367 kriziyle yapılmak istenen askeri vesayet oyununu meclise girerek bozmuştur.30 yıldır çözülemeyen, başörtüsü yasağı ile eğitim hakkının engellenme oyununu meclise taşıyarak çözümünü sağlamıştır.
FETÖ’nün devlete çöreklendiğini herkesten önce farketmiş, gür sesiyle her yerde bunun mücadelesini vermiş, milletimizi ve devletimizi uyarmış ve göreve çağırmıştır.
7 Haziran seçim sonuçlarının hemen ardından ABD destekli CHP/HDP koalisyon projesinin başbakanlık teklifini kabul etmeyerek bir oyunu daha bertaraf etmiştir.15 Temmuz hain darbe girişimi karşısında en net duruşunu ortaya koymuş ve büyük bir oyunu daha bozmuştur. Hemen ardından açılım politikalarını kendince fırsata dönüştüren, güneydoğuda kantonlar ve sözde özyönetimler ilan eden HDP/PKK terör odaklarının oyunlarına dikkat çekmiş ve her türlü desteğini vererek bu oyunu da bozmuş aziz vatanımızda yeniden milli hakimiyetimizin tesisine vesile olmuştur. Kuzey Irakta kurulmak istenen IKYB terör devletinin sözde bağımsızlık referandumuna şiddetle karşı çıkmış, merkezi Irak hükümetiyle hareket edilmesine işaret etmiş ve sonuç hepimizin malumudur. Kuzey Suriyede ülkemize tezgahlanan iğrenç oyunu farketmiş ve Ankara’nın savunması Fırat Kalkanından geçer diyerek terör koridorunun tıkanması gerektiğini vurgulamış ve harekatı koşulsuz desteklemiştir. Daha fırat kalkanı bitmeden Afrinin teröristleden temizlenmesi gerektiğini gündeme getirmiş ve bu mücadelede hükümete sonuna kadar destek vermiştir. Sıra Münbiç’e de gelecek ve Fıratın batısında terör kurutulmuş olacaktır diye yeni hedefi gündeme taşımıştır.Yukarıda ancak bir kısmını sıraladığımız süreçlerde ortaya konan asil ve isabetli kararlar ‘’ önce devletim ve milletim sonra partim ve ben’’ diyen bir liderin ve onun arkasında ‘’Allah’ın rızası, Milletin Duası’’ için her türlü göreve hazır Milliyetçi Ülkücü iradenin kararıdır. Bu kararlardan kazanan sadece Türk Milletidir. Kazanan Türk Devletidir. MHP devleti ve milleti için vardır. Bunun aksini düşünenler siyasi fırsatçı ve oy hesapçıları-dır. Devletimize ve Milletimize uzanan elleri kırmak için tüm vatan sathında ve Afrin’de savaşan kahraman ordumuza başarılar, yaralılarımıza acil şifalar, şehitlerimize de Allah’tan rahmet diliyoruz.”

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.