MHP ” Sigortaların Atmasını Zorlamayın”

Son Güncelleme : 26 Kasım 2014 - 16:43

Arslan “Şuanda mala zarar verme kasten adam

öldürme suçundan göz altına alınan öğrencilerin

neden ve nasıl bırakıldıklarının da takipçisi olacağız”

Dedi

IMG_9496

 www.karabukgundem.com

 

HABER-FOTO; ŞEVAL ERAKMAN 

MHP  İl Başkanı Burhanettin Arslan  bugün yaptığı basın açıklamasında AK parti organlarını suçladı ve “24.11.2014 pazartesi günü saat 20:00 sıralarında AKP İl Başkanı şahsımı arayarak, Karabük Üniversitesinde gençler arasında bir bıçaklama olayı olduğunu, AKP gençlik kollarından bir şahsın, bizim gençlerden birinin bıçaklandığını, kendisinin böyle bir olayı asla tasvip etmediğini, eli bıçaklı bir şahsın kendilerinin partisin de işi olmadığını,  belirterek bu şahsın derhal yakalanıp ilgili mercilere teslimi için talimat verildiğini  belirtti.” dedi

 

IMG_9514Arslan,  İki  gündür Karabük kamuoyunda dikkatlice izlenen olay hakkında şu açıklamalarda bulunarak şöyle dedi  

“  Ben bu aldığım haber üzerine hemen harekete geçerek teşkilatımı aradım. Aldığım bilgi üzerine Karabük Araştırma Hastanesine gittim. Büyük bir kalabalık yüzümüze bakarak arkadaşımızı bıçakladılar, can çekişiyor Başkanım ne yapmamız gerekiyor diyerek heyecan içindeydiler, Ancak biz  orada bulunanları sakinleştirdik ve  hastanın yanına gittim. Doktordan hastanın durumu hakkında bilgi aldım. Hastayı ameliyata alacaklarını halen hayati tehlikeyi atlatamadığını bildirdiler. Dışarıda kalabalığın yanına giderek arkadaşları tekrar sakinleştirdim. Diğer üç gencin Safranbolu Emniyet Müdürlüğüne gittim. Emniyet Müdüründen gerekli bilgiyi aldım. Bıçaklama olayını gerçekleştiren öğrencilerin  sorguda tutulduklarını belirttiler. Hastalarımız hakkında bilgiler  aldıktan sonra olayın oluş nedenlerini araştırdım.4 arkadaşımız  davet üzerine olayın gerçekleştiği Safranbolu Kütüphanesi önünde buluşuyorlar. Konuşma başladıktan bir iki dakika sonra daha önceden hazırlanmış 10-12 kişilik bir grup ( taş,sopa, bıçak ve çekiç ile ) saldırıya geçiyorlar. Ancak daha sonra öğreniyoruz ki bu gençleri çağıranlar, bir tuzak hazırlayıp  tenha bir yerde canlarına ve mallarına kast etmek üzere plan kurmuşlar, olay yerine vardıklarında, birisiyle konuşurken bir grup insan ani saldırısına uğramışlar, bıçak,sopa,çekiç ve diğer öldürücü aletlerle 4 kişinin üzerine yürüdükleri tespit edilmiş zaten.” 

 

AK Parti 3 Kişiyi Teslim Etti

Arslan olayların sonrasında  ise; “ Bu olaydan haberimiz yoktur diyen siyasi parti yetkililerinin, daha sonra elleriyle koymuş gibi, olaya karışanlardan 3 kişiyi getirip emniyete teslim ettikleri öğrenildi. Karabük insanının bugüne kadar kasten adam öldürme teşebbüsünde bulunduklarını görmedik ve duymadık  Ancak bu olayda kendilerinin yapmadıklarını eşkıya uzantısı –öğrencilere- gençlere yaptırmaları çok manidardır. Karabük halkının bunu çok iyi analiz etmeleri lazımdır.” Açıklamasında bulundu

www.karabukgundem.com

 

IMG_9512Anarşiyi ilimize çeken Devletin kurumlarını hiçe sayıp parti organı gibi gören, hak hukuk ve kanun tanımayan bu iktidarın foyaları ortaya çıkmaya başlamıştır.  Diyen  MHP İl Başkanı Burhanettin Arslan,  “Bugüne kadar hiçbir parti baki olmadığı gibi bunların da zannediyorum son çırpınışlarıdır. Eli silahlı bıçaklı terör uzantısı kişilerle nasıl beraber oluruz? Bugün Ülkücü gençliği zapt ediyorsak bunların devlete millete Bayrağa ve Dini terbiyeye saygısındandır. Ülkücü bir karınca öldürmekle bir insanı öldürmenin ne olduğunu iyi bilir. MHP bu ülkenin sigortasıdır. Lütfen sigortaların atmasına kimse kendini zorlamasın.”

 

SARITAŞ RESİMLER İLE

ÖRNEKLER VERDİ

MHP Merkez İlçe Başkanı Yalçın Samet Sarıtaş ise sosyal paylaşım ağlarında adı geçen sahışların Üniversitede ki faaliyetlerini gösteren resimleri basın mensuplarına göstererek yaşanan olaylar hakkında bilgiler verdi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.