Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

MHP VERGİLİ DEDİ , ŞİMDİ GÖZLER AK PARTİDE

    KARABÜK İÇİN

 

 

KARABÜK İÇİN MHP GENEL MERKEZİNDEN ÇIKAN KARAR MEVCUT BELEDİYE BAŞKANI RAFET VERGİLİ’Yİ İŞARET EDİNCE GÖZLER AK PARTİYE ÇEVRİLDİ. KİMİ SENARYOLARA GÖRE  AK PARTİ BİR HAFTA ÖNCE  DURSUN ALTIPARMAK  İLE  PROF.DR. BURHANETTİN UYSAL’IN ADAYLIĞINI KESİNLEŞTİRDİ. RAFET VERGİLİ KARŞISINDA KARABÜK’TE  -1- DÖNEM BAŞARILI BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPMIŞ  DURSUN ALTIPARMAK  VE SON -2- DÖNEM KBÜ DE ÇOK BAŞARILI OLAN SAYILAN  REKTÖR  PROF .DR BURHANETTİN UYSAL’IN ADAYLIKLARI NASIL KARŞILANIR ŞİMDİ O TARTIŞILIYOR.

 

 

AK HESAP  REKTÖR VE ALTIPARMAK ÜZERİNE Mİ?  

AK Parti 2009’da elinden MHP’ye kaptırdığı Karabük Belediye Başkanlığını tekrar geri almak için en güçlü planları hayat geçirmeye başladı.

.
AK partinin Karabük hesaplarında, bir dönem Karabük belediye Başkanlığı yapmış ve şahsi oyları bulunan Dursun ALTIPARMAK ve Karabük Üniversitesinde gerçekten müükemmel işlere imza atan Rektör Burhanettin UYSAL var.

.karabükgündem.com
Siyasi kulislere göre; Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal’ı Karabük Belediye Başkan Adayı gösterilmesine kesin gözüyle bakılırken, hatırı sayılır şahsi oylara sahip olan Dursun Altıparmak’ı da birinci sıra Belediye Meclis Üyesi Adayı göstermeyi planladığı ve ileriye dönük bu çalışmanın sonunda ise Burhanettin UYSAL’ın Milletvekilliği ile boşalan koltuğa Belediye Başkanı olarak Dursun Altıparmak’ı oturtmak olduğu iddia ediliyor.

 

AK HESAP TUTAR MI ?

AK Parti’nin seçim planlarının sıkça konuşulduğu siyasi kulislerde, böyle bir seçim stratejisini uygulamaya koyulacağı konusunda fikir antrenmanları yaparken basın yayın kuruluşlarının önde gelen isimlerine  bu isimler nasıl olur görüşü SORULUP  kamuoyunda da bir ön araştırılma yapılması hedeflendiği iddia ediliyor.

.
2009 Yerel Seçimlerinde etkinliğini yitirmiş Demokrat Parti’den aday olan ve 12 Bin 500’e yakın oy alarak, CHP nin önüne geçip Karabük’te adı geçmeyen partisini üçüncü konuma taşıyan Dursun Altıparmak’ın ciddi oranda bir şahsi oy potansiyeline de sahip olduğu yine KBÜ de yaptığı büyük işler ve Karabük’e kazandırdığı 30 bin öğrenci alt yapısı ve Havalimanı ile büyük sükse yapan Rektör Burhanettin Uysal’ında Karabüklülerin duyduğu sevgi saygı potansiyelini kullanmayı düşünen AK Parti bu hesabı çoğu çevrelerce çok iyi düşünülmüş bir hamle olarak değerlendirilirken kimi çevrelerce de şimdiden eleştirilere neden oluyor.

.
Bu arada Rektör Uysal’ın Belediye Başkan Adaylığını istemediğini yakın çevresine net olarak ifade ettiği bilinmekte diyen eleştirmenler KBÜ ne olacak oarada hızlı bir trend vardı hocadan sonra duracak korkusu yaşıyorlar. Öte yandan her seçimde adı geçen ve seçimden seçime Karabük’e gelerek adaylığını koyan Altıparmak’ında artık isminin dejenere olduğunu savunan Ak parti tabanında ki eleştirmenler yinede partimiz ne derse onu uygularız görüşünüde beyan ediyorlar.

 

Yerel Seçimlerde aday olmak istemeyen, 2015 Genel Seçimlerinde Milletvekili adayı olmak isteyen Burhanettin Uysal’a, “yerel seçimlerde aday ol, kazan ve 2015 seçimlerinde de milletvekili adayımızsın”, birinci sıradan Belediye Meclis Üyesi adaylığını ise kabul etmeyecek olan Dursun Altıparmak’a ise “2015 Genel Seçimlerinde Burhanettin hocadan boşalacak başkanlık koltuğu senin” sözü verilerek hazırlandığı iddia edilen Ak hesap tutar mı diye sorgulayan siyasi kulisler şimdiden seçimlerin çok sert geçeceğine işaret veriyorlar.

Web Tasarım & SEO: Best4SEO