Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

MHP’Lİ YENİCE BELEDİYE BAŞKANI ÇAYLI : “ARTIK BIRAKIN DOĞAL GAZ MASALINI”

Karabük’ün Yenice İlçesi MHP

Karabük’ün Yenice İlçesi MHP li Belediye Başkanı Zeki Çaylı’dan 14 mayısta Yenice ye doğalgaz hayırlı olsun diyerek özellikle Ak parti milletvekili adaylarının açıklamalarına karşın bugün “ARTIK BIRAKIN DOĞALGAZ MASALINI YOKSA ALTINDA KALACAKSINIZ” çıkışı geldi.

Çaylı, kendisine ait sosyal medya ağı üzerinden “Yalanla, dolanla, iftirayla, çamur siyasetiyle, algı operasyonlarıyla aziz hemşehrilerimizin zihinlerini bulandırmak isteyen müfterilere cevap vermek zorunda kaldığımız için her bir hemşehrimden anlayış istirham ediyorum. Birileri yaklaşık 10 yıldır, kaç seçim olduğunu bizim dahi hesap edemediğimiz doğalgaz masalına tekrar sarılmış bulunmaktadır. Zeki Çaylı ve çalışma arkadaşlarını tenkit edecek herhangi bir şey bulamayanlar yine akıllarına geldikçe doğalgaz üzerinden spekülasyonlar yapmaya devam etmektedirler.” dedi


Yenice Belediye Başkanı Zeki çaylı açıklamalarına şöyle devam etti; “Yaptıkları toplantı ve programlarında mübarek Kurban Bayramı dahi dinlemeksizin yanlarındaki birkaç miyancıyla doğalgaz yalanını sürekli ortaya atan bu güruh bilmelidir ki, Zeki Çaylı ve çalışma arkadaşları onlardan daha fazla doğalgazın Yenice’ye gelmesini istemekte ve bu konuyla ilgili KARGAZ yetkilileri nezdinde her türlü olumlu çabayı göstermektedir. Diyaloğu hiç kesmeden sürekli istişarelerimizi sürdürmekteyiz ve ısrarla sürdürmeye devam edeceğiz. Bu güruha diyoruz ki, bu iş devlet kurumu olan belediye ile 4-5 vilayete gaz veren KARGAZ şirketi arasında yapılan protokole göre yapım çalışmaları sürdürülmektedir. Protokol gereği 2023 yılında sadece Özal Mahallesi’nin şebekesi KARGAZ tarafından programlanmıştır. Yapılan bütün programlama çalışmaları KARGAZ tarafından yapılarak belediyemize sunulmakta ve bu konuda belediyemizin herhangi bir tasarrufu bulunmamaktadır. KARGAZ yetkililerinden aldığımız bilgilere göre 2023 yılında Özal Mahallesi’nin dışında Yenice’de yapılacak başka bir çalışma da yoktur. 2024 yılından itibaren çalışma mevsimi olan 1 Nisan -1 Kasım arası KARGAZ tarafından yeniden program yapılarak İsmetpaşa Mahallesi ve devamı olan mahallelerin şebeke hatları ve ana hat döşeme işlemi programlanacaktır. Yapılan bu program belediyemizce de onaylanarak Yenice’mizin saygıdeğer vatandaşlarımızın doğalgaza kavuşması mümkün olacaktır. Yalan ve iftira peşine düşerek Zeki Çaylı ve ekibini karalamaya çalışanlara daha önce yayınladığımız gibi protokolü tekrar yayınlıyoruz. Artık bırakın Zeki Çaylı ile uğraşmayı, yalanı, iftirayı, karalamayı ve bundan siyasi rant sağlamayı. Gerçekleri halkımıza siz de söyleyin. Miyancılarınıza da iyi söyleyin ki, artık Yenice halkını kandırmayı bırakın. Artık en azından bundan sonra bari dürüst olmayı deneyin. Şunu artık çok iyi biliyor ve görüyoruz ki, 2024 yerel seçimlerinizin Yenice’deki ana gündem maddesi doğalgaz yalanları üzerinden olacaktır. Ama Yenice halkı bu yalanlarınıza artık itibar etmeyecektir. Şimdiye kadar olduğu gibi kendisine hizmet eden ve bundan sonra da hizmet edecek olan bizlerin yanında olacaktır.”

ÇAYLI “YENİCE OSB NE OLDU? RAYLI SİSTEMLER YÜKSEK OKULU NE OLDU?”

Çaylı, kendisine yönelik eleştiler dışında “Sahi Yenice’nin, Yeniceli’nin yıllardır beklediği, bekletildiği Yenice Organize Sanayi Bölgesi ne oldu? Dönemin Başbakanı Sayın Binali Yıldırım 2018 Karabük mitinginde , “2007’de Karabük Üniversitesi’ni kurduk mu? Şimdi Yenice’ye bir de Raylı Sistemler Yüksekokulu ile Bilişim Yüksekokulu’nu kuracağız. Buradan müjdeliyorum. Yenice’ye de orman ürünleri OSB kuruyoruz. Bugün en fazla müjdeyi Yenice aldı. “ demişti.” ne oldu diye sorarak Cumhur ittifakı içinde olduğu Ak partiye ağır eleştiler yaptı

Yenice’de oy devşirme adına doğalgaz üzerinden kurumumuzu ve şahsımı karalamayı bırakın artık.” açıklaması yapan Çaylı ” Elinizden tutan mı var, iktidarda olan etkin ve yetkin olan sizsiniz, her şey sizin elinizde. Çeşitli ayak oyunlarının kazananı olmaz. Zeki Çaylı ile değil Yenice’ye hizmet etmek için uğraşın.
Yenice halkımıza biz söz veriyoruz.” ifadelerinde bulundu