Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

MİLLETVEKİLİ AKAY: “TEMENNİ ÇOK İCRAAT YOK, KARABÜK’E NİYETLERİ NİHAYETE ERDİRECEK BÜTÇE YOK”

CHP Karabük Milletvekili ve

CHP Karabük Milletvekili ve TBMM Plan Bütçe Komisyonu Üyesi Cevdet Akay, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’un ziyareti hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Bakan Tunç’un gerçeklerden uzak söylemlerine tepki gösteren Milletvekili Akay, iktidarın yapacağız, edeceğiz demeden önce Karabük’e gerekli bütçeleri ayırması gerektiğinin altını çizdi.

İktidar, GAR Arazisini Kendi İçinde Paylaşamadı

Bakanlıkların GAR alanına taleplerinin arttığına dikkat çeken Akay, “Adalet Bakanımız Yılmaz Tunç, Cumhuriyet kenti Karabük’e hoş geldi. Bir bakan geliyor GAR arazisinin yeşil alan olacağını söylüyor başka bir bakan geliyor o alanın bir köşesine de adliye yapılacağını söylüyor. Görüyoruz ki TCDD’ye ait arazi bir türlü paylaşılamıyor.” dedi.

Sayın Bakan Talep Etmiş, Fakat Görüyoruz ki Talebinin Takibini Yapmamış

Karabük Adalet Sarayı projesinin 2024 yılı yatırım programında olmadığına dikkat çeken Milletvekili Akay, “Adalet Bakanı Sayın Tunç Karabük Adliye Sarayı’nın yapımını 2024 Yılı Yatırım Programı için “teklif ettiklerini” ifade etmiş fakat görüyoruz ki tekliflerinin takipçisi olmayı unutmuş. Sayın Bakan’a hatırlatmak isteriz, 2024 yılı yatırım programı açıklandı ve o programda Adliye Sarayı’nın projesi yok. Yani 2024 yılında Adliye Sarayı’nın inşasına başlanmayacak. Sayın Bakan’ın bu niyeti umarım 2025 yılında nihayete kavuşur.” şeklinde konuştu.

Web Tasarım & SEO: Best4SEO