Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

MİLLETVEKİLİ AKAY’DAN BAKAN YUMAKLI’YA TEPKİ: SAYIN BAKAN 14 YILDIR KARABÜK’Ü CEZALANDIRDIKLARINI İTİRAF ETMİŞ

  CHP Karabük Milletvekili

 

CHP Karabük Milletvekili ve TBMM Plan Bütçe Komisyonu Üyesi Cevdet Akay, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’nın Karabük’e yaptığı ziyaret hakkında konuştu, bakanın yaptığı açıklamaları eleştirdi.

İş Kaynak Aktarımına Gelince İktidar Ortadan Kayboluyor

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Karabük’e yapılması planlanan fakat aktarılmayan kaynaklardan dolayı yılan hikayesine dönen yatırımları kalem kalem açıklayan Milletvekili Akay, “Sayın Bakan bitme aşamasında olan Haslı Barajı’nı ziyaret etmiş fakat kaynak aktarmadıkları için yapımı yılan hikayesine dönem sulama projeleri yine görmezden gelmiş. Sayın Bakana kaynak yetersizliğinden dolayı bitirilmeyen projelerini de hatırlatalım: 3.5 milyon lira proje bedeli olan Eskipazar Adiller Göleti’ne 2023 yılında 1 lira, 5 milyon lira proje bedeli olan Eskipazar Yazıboyu Göleti’ne 2023 yılında 1 lira, proje bedeli 40 milyon lira olan Safranbolu Ovacuma Göleti’e 2023 yılında 1 lira, 3 milyon proje bedeli olan Merkez Düzçam Göleti’ne 2023 yılında 1 lira; 240 milyon lira proje bedeli olan ve yapımına 2017 yılında başlanan Eskipazar Ova Göleti’ne bugüne kadar 52 milyon lira, 963 bin lira proje bedeli olan ve yapımına 2007 yılında başlanan Safranbolu Acısu Göleti’ne bugüne kadar 125 bin lira, 438 milyon lira proje bedeli olan ve yapımına 2016 yılında başlanan Safranbolu Aldeğirmen Barajı’na bugüne kadar 124 milyon lira kaynak aktarmış.

Araç Çayı 14 Yıldır Neden İslah Edilmedi?

Proje başlangıcı 2010 yılı, proje bedeli 10 milyon lira olan Araç Çayı Islah projesine 14 yılda sadece bin lira kaynak aktarılmış. Yine proje başlangıcı 2010 yılı olan Karabük Yukarı Havza Islahı projesine ise 14 yılda sadece 1 lira kaynak aktarılmışlar. Sayın Bakan Yumaklı, AKP Adayı’nın “Nehir Park” projesine kendilerinin de destek olacağını beyan etmiş. Sayın Bakan bu projeye nasıl destek olabilir diye incelediğimizde, bakanlığın dere ıslahı yaparak projeye katkı yapabileceğini gördük. Fakat burada çok büyük bir çelişki var. Araç Çayı’nın ıslahını yapmak için Tarım ve Orman Bakanlığı’nın projeyi 2010 yılında yatırım programına aldığını ve o gündem bu güne yani 14 yılda sadece 1 lira kaynak ayırdıklarını Sayın Bakan bilmiyor mu? Sayın Bakan 14 yıldır iktidarınız ne yapıyordu, buraya gerekli kaynakları neden ayırmadı? Belediye AKP’de olmadığı için mi buraya gerekli kaynakları aktar madınız? Gördüğümüz kadarıyla belediye AKP’de olmadığı için 14 yıldır Karabük’ü cezalandırmışsınız.” dedi.

Web Tasarım & SEO: Best4SEO