Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

MİLLİ EĞİTİM ŞAŞIRDI MI?

      ÜLKE

 

 

 

ÜLKE GENELİNDE YAPILAN İLGİNÇ İDDİALARA YANIT VEREMEYEN İL MÜDÜRÜ GÜRPINAR, 6 MATEMATİK AÇIĞI OLAN İL İÇİN  BAŞKA BRANŞLARDA ATAMA YAPILDI DİYOR.

 

 

 

MATEMATİKÇİ OLMADI  GRAFİK

VE FOTOĞRAFÇI ALALIM..?

 

ELLER GİDER MERSİNE KARABÜK GİDER TERSİNE..!

 

 

 

“Kamudan Haber ” MEB bağlı okul müdürü olacak yönetici adayları için yapılan mülakat sınavında kendi atadıkları komisyon tarafından kendilerine 100 tam puan verdirmişler iddiasında bulunarak ülke gündemine bomba gibi düşen haberi Karabük Gündem ve Karabük Net Haberde yayınlamıştı.

Habare göre ; Milli Eğitim Bakanlığının yayınlamış olduğu yönetici atama yönetmeliği çerçevesinde 81 il müdürlüğü yönetici atama çalışmalarına başladı. İl müdürlükleri, şu günlerde okul müdürü olacak yönetici adaylarını mülakata alıyor. Mülakat listeleri de il müdürlüklerinin sitelerinde yayınlanıyor olmasına karşın Karabük İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yaptığı mülakat sınavlarında yalnızca üç kişi 100 tam puan alabilmişti.

Bunlarda, Karabük İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İnsan Kaynakları ve Yönetici atamalarından sorumlu Şube MüdürüTurgut Acarlı, Şube Müdürü Hasan Gümüş ve Nevzat Akbaş olarak isimleri verilenlerin iddialar karşısında bir açıklama yapmaması dikkat çekerken İl Müdürü Gürpınar’da sessizliğini korudu.

Aynı İl Müdürü Karabük Milli Eğitimde Matematik Öğretmeni açığı bulunurken son atamalarda istediğimiz oldu şeklinde  farklı bir açıklama yaptı.

Karabük Milli Eğitim Müdürü  İsmail Gürpınar  Ülke genelinde yapılacak 40 bin öğretmen ataması sonrası Karabük’te  36 branş öğretmenin atanacağını açıklayarak ; “En son özür gurubu atamalarında 51 öğretmen diğer ilerle gitti 76 tanede öğretmen Karabük ‘e geldi. 25 tane fazlalık kazanmış olduk. Bir kaybımız yok.  Ülke genelinde ilk atamadan dolayı 40 bin öğretmen atanacak ve bizde ihtiyaçlarımızı Bakanlığımıza bildirdik. 36 öğretmen ataması yapılacak ve bunlar artı branşlar. Bu branşlarda en çok ihtiyacımız olan Beden Eğitimi, Rehber,Almanca, Müzik, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi ile Grafik ve fotoğraf branşlarından 36 öğretmen ataması yapılacak” dedi.

Gürpınar, ayrıca, yaz tatilinde 66 tane okulda onarım ve tadilat çalışmaları için İl Özel İdare Genel Sekreterliği tarafından ihaleleri yapıldığını hatırlatarak,”Bunların bir kısmı yapıldı bir kısmı ise okulların açılmasına kadar yetiştirilecek. Yetişmeyenler ise öğrencileri rahatsız etmeyecek şekilde devam edecek” diye belirtti.

 

Web Tasarım & SEO: Best4SEO