Miraç Kandil Mesajları

Son Güncelleme : 03 Mayıs 2016 - 14:22

MİRAÇ

 

Miraç Kandili 2016, 3 Mayıs Salı akşamını 4 Mayıs Çarşamba gününe bağlayan geceye denk geliyor. Miraç Kandili, Müslümanların büyük önem verdiği ve 8 Nisan’da başlayan “üç aylar”ın ilki recep ayının 27’nci gecesine denk geliyor.

İslam aleminde “Allah’a yükseliş ve arınma” olarak kabul edilen Miraç Kandili, bugün Müslümanlar tarafından idrak edilecek.

İslam âleminin heyecanla beklediği mübarek 2016 Miraç Kandili için bu akşam ve yarın akşam camilerde,evlerde dualar edilecek. Recep ayı içerisinde yer alan Miraç Kandili en önemli gecelerden biri olarak kabul edilir.

Miraç Kandili gecesi Hazreti Muhammed’in göğe yükseldiği gece olması sebebiyle önemlidir. 

İslam inancına göre, Hazreti Muhammed, Miraç gecesi, Allah’ın daveti üzerine Cebrail Aleyhisselam’ın rehberliğinde Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan semaya, yüce alemlere ve ilahi huzura yükseldi. Hazreti Muhammed, yolculuğunda ”Burak” adlı binekle seyahat etti. Bu gecede beş vakit namaz,  farz kılındı, Allah’a şirk koşmayanların cennete gireceği müjdesi de bu gecede verildi.

 

İŞTE KARABÜK GÜNDEM GAZETEMİZE ULAŞAN MİRAÇ KANDİLİ KUTLAMA MESAJLARI 

 

 

KBU_6107

 

AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan

Yardımcısı Karabük Milletvekili Prof. Dr.

Burhanettin Uysal Miraç Kandili Mesajı


“Miraç, Receb ayının 27. gecesi Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v)’in Mescid-i Haramdan Mescid-i Aksâ’ya, oradan semaya, yüce âlemlere, İlâhî huzura yükselmesidir.

 

Kandillerin tüm İslâm Alemi’nde çok özel ve önemli bir yeri vardır. Kandil geceleri, insanımızın gönlünü aydınlatan, toplumumuzun manevi değerlerinin güçlenmesini sağlayan, birlik ve beraberliğimizin pekiştiği, paylaşmanın, komşuluk ve akrabalık ilişkilerimizin pekiştiği özel gecelerdir.

Bu mübarek gecenin İslam Alemi’nin birliği, dirliği ve beraberliğine; insanlığın selameti, huzuru, barışı ve mutluluğuna vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan temenni ediyor, başta sevgili Karabüklü Hemşehrilerimiz olmak üzere aziz milletimizin ve İslam Alemi’nin Miraç Kandili’ni kutluyorum.”

 

baskan_vergili_kurumsal

Başkan Vergili’den Mirac Kandili Kutlama Mesajı

 

“Kandil günleri, yardımlaşma ve dayanışma duygularının ön plana çıktığı, insanlarımızın hoşgörü anlayışının egemen olduğu özel günlerden biridir. Peygamber Efendimizin kutlu bir yolculuk sonunda Cenab-ı Hakk’a ulaştığı Mirac Gecesi’ni idrak ediyoruz. Mirac, Peygamberimizin şahsında insanlığın önüne açılan sınırsız bir yükseliş ufkudur. Miracın, manevi yükselişimiz olduğunu, onun da gönül ve ruh temizliğinden geçtiğini unutmayalım. Bu mübarek günde ruhumuzu karartan kötü duygu ve düşünceleri kalplerimizden atalım.

Bu duygu ve düşüncelerle feyiz ve bereketin coştuğu mübarek gecelerimizden biri olan Mirac Kandili’nin; sevgi, kardeşlik ve barış duygularını kuvvetlendirmesini, ülkemiz ve tüm insanlık alemine mutluluk, huzur ve barış getirmesi temennisiyle, başta Karabüklü hemşerilerim olmak üzere tüm İslam âleminin Mirac Kandili’ni tebrik eder, saygılar sunarım”

 

13115479_10208647733686162_986621493_n

Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy

Miraç Kandili  Mesajı

 

“Tüm İslam Alemi ve Safranbolulu hemşerilerimin kandilini tebrik ediyorum” dedi.

Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy mesajına şöyle devam etti; Miraç: Sevgili Peygamberimizin (SAS) önce Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya oradan da Yüce Mevla’nın sonsuz ayet ve kudretini müşahede etmek için semaya kadar uzanan içerisinde pek çok ilahi hikmet ve bereketi barındıran manevi bir yolculuktur.

 

“Bu güzel gecede, Rabbimize olan imanımızı, Peygamberimize (sas) olan bağlılığımızı, namaza olan muhabbetimizi tazeleyelim.  Eşref-i mahlûkat olmanın bilinciyle daha ferasetli bir bakış, daha merhametli bir kalp, daha nezaketli bir dil, daha güzel bir ahlak, daha huzurlu bir dünya için dualarımızı miraca gönderelim. Bu kutlu gecede Rabbimizden incinmiş kalpleri te’lif ederek birleştirmesini, hata ve günahlarımızı bağışlamasını dileyelim. Muhabbetimize, birliğimize, dirliğimize, kardeşliğimize gölge düşüren her türlü şiddetten, nifaktan, kötülükten bizleri muhafaza eylemesini niyaz edelim.

 

Bu vesile ile, Miraç değerlerinin tüm insanlığın hayrına vesile olmasını, yükseliş ve yücelişimizin nefislerimizden başlayarak dalga dalga toplumun her kesimini kuşatmasını, insanlığın ortak huzurunu tehdit eden terör, şiddet, savaş ve düşmanlığın yerini barış ve huzura bırakmasını Cenab-ı Mevla’dan niyaz ediyor, yeniden tüm İslam Alemi ve Milletimizin Kandilini tebrik ediyorum.”

 

DSC_0273

 

AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar; Miraç

Kandili  mesajı

 

Kandillerin insanın gönlünü aydınlatan, toplumun manevi değerlerinin güç kazandığı çok özel geceler olduğunu belirten Saylar, mesajında şunları kaydetti:

“Miraç, sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in manevi anlamda en yüksek dereceye ulaştığı, içinde büyük hikmetler barındıran, mucizelerle dolu bereketli bir gecedir. İnsanlığın geleceği için maddi refah kadar, manevi değerlerin muhafazası da önem taşımaktadır. Bu anlamlı gecenin tüm insanlığın selameti için, iyiliği, barışı, dostluğu, paylaşmayı ve merhameti yüceltmek için vesile olması duasıyla; ihsan, bereket ve feyiz dolu mübarek Miraç Kandilinizi tebrik ediyor, tüm İslam alemi ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.”

 

????????????????????????????????????

 

KARABÜK TSO  BAŞKANI TİMÜRÇİN SAYLAR’IN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

 

Sevgili Peygamberimizin, mucize ile dolu miraç yolculuğu Allah’ın izni ve keremiyle takdir buyurulan bir zaman diliminde önce Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan da Rabbimizin sonsuz kudret ve ayetlerini müşahede etmek için semaya yaptığı, içerisinde pek çok ilahi lütuf, ihsan ve bereketi barındıran; hikmet, hediye ve müjdelerle dolu manevi bir yolculuktur.Bizler de bu mübarek gecede rabbimize ettiğimiz dualarla kulluğumuz adına bir yükselişte bulunuyoruz.

Bu vesile ile tüm islam aleminin birlik, beraberliğine ve huzuruna vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz eder, tüm hemşerilerimin ve islam aleminin Mirac Kandilini kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

 

 

KARGAZ KANDİL MSJ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.