Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

MOR SAFRAN SANAT-KÜLTÜR DERNEĞİ, “PAZAR ŞİİR DİNLETİSİNE BEKLERİZ”

Safranbolu Mor Safran Kültür

Safranbolu Mor Safran Kültür Sanat Derneği tarafından düzenlenen etkinlikler Karabük ve çevre illerdeki edebiyat severleri bir araya getiriyor.

Dernek  21 Nisan Pazar günü ‘Biz Bize Şiir ve Müzik Programı’ ile Batı Karadeniz’in değerli yazar ve şairleri Safranbolu’ya getirerek farklı bir organizasyona daha imza atıyor..

Mor Safran Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Safranbolulu Şair ve Yazarı Döndü Açıkgöz, Safranbolu’da her ay düzenledikleri ‘Biz Bize Şiir ve Müzik Programı’nı büyük bir heyecanla sürdürdüklerini belirterek,  bu süreçte gönüllü destekçilerin katkılarıyla güzel geri dönüşler aldıklarını ve yeni dostlar edindiklerini de vurguladı.

Bu programların oluşmasında değerli dernek üyelerinin katkısı olduğunu belirten Açıkgöz, derneklerini ‘Mor Safran Kültür Sanat Derneği’ adıyla resmileştirdiklerini ifade ederek,  21 Nisan 2024 Pazar günü saat 12:00 ile 16:00 arasında Safranbolu Tarihi Çarşı, Çeşmeli Konak’ta düzenlenecek olan ‘Biz Bize Şiir ve Müzik Programı’nın 14.’sünün gerçekleştirileceğini ve bugünü büyük bir heyecanla beklediklerini söyledi.

Bu programın ayrı bir önemi olduğunu belirten Açıkgöz, Zonguldak’ta temelleri atılan ‘Batı Karadeniz Edebiyat Topluluğu’ grubuna dernek olarak ev sahipliği yapacaklarını açıkladı. Bu topluluğun amacının bölgenin edebi gücünü bir araya getirerek birlikte hareket etmek olduğunu vurgulayan Açıkgöz, bu etkinliğin aynı zamanda bölge yöneticilerine karşı bir duruş olduğunu ifade etti. Programa, bölgenin önemli şair ve yazarlarının yanı sıra ‘Biz Bize Şiir ve Müzik Programı’nın konukları da katılacağını belirterek,  etkinliğin güzelliğini Kanun Sanatçısı Hikmet Biçer ve Gitarist-Vokal Ahmet Sunman’ın hazırladığı repertuar ile taçlandıracağını açıklayarak herkesi şiir dinletine davet etti.

Web Tasarım & SEO: Best4SEO