Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

MÜLTECİLERİMİZ EĞLENDİ

      Karabük’te

 

 

 

Karabük’te Mülteci Olarak Yaşayan Irak ve Afkanistan’lı Aileler Cumartesi Günü Safranbolu Belediyesinin Konuğu Oldu. Aileler Kendileri İle İlgilenen Safranbolu Belediyesi SAKEM Personeli İle Dolu Dolu Bir Gün Geçirdi.

Irak ve Afkanistan’lı Mülteci Aileler Gönüllerince Eğlendi IMG_8919 - Kopya

Günün sonunda verilen iftar sonrası kendilerini ziyaret eden Safranbolu belediye başkanı Dr. Necdet Aksoy ile de sohbet eden misafirler Başta Başkan Aksoy olmak üzere tüm belediye personeline ve Safranbolu halkına teşekkür ediyoruz dediler.

Başkan Aksoy ise yaptığı konuşmada; “ Yaklaşık üç ay önce ilimize gelen ve Valiliğimiz başta olmak üzere diğer kamu kurum ve kuruluşlarımız aileleri sahiplenerek hayatlarını idame ettirmelerine destek vermekteyiz. Bizlerde SAKEM olarak 3 ailemizin sorumluluğunu alarak tüm ihtiyaçlarını gidermeye gayret gösteriyoruz. Bu gün de ailelerimizi Safranbolu’da misafir ederek çeşitli aktivitelerle biraz olsun mutlu etmeye çalıştık. Bu gün arkadaşlarımız ailelerimizi hayır çarşısından giydirdiler. Lunaparkta çocukların eğlenmelerini sağladılar gün sonunda da Aslanlar SAKEM de hep birlilikte iftarımızı yaptık. İnanıyorum ki Safranbolu’nun zengin tarihi ve kadirşinas insanları dünyada mekanı olmayan bu kardeşlerimizi bağırlarına basarlar diye düşünüyorum. Dünyadaki en büyük talihsizlik vatansızlıktır. Bu nedenle bizlerde bu ailelerimiz için elimizden geleni yapacağız . Bu vesile ile  misafirlerIrak ve Afkanistan’lı Mülteci Aileler Gönüllerince Eğlendiimiz ile ilgilenen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum “ dedi.

 

IMG_9009 - Kopya