Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

NE MUTLU TÜRKÜM YAZISI KALKTI ORTALIK KARIŞTI

Safranbolu Belediyesi yaklaşık üç

Safranbolu Belediyesi yaklaşık üç ay önce Misak-i Milli Meydanında yeni baştan bir düzenleme çalışması başlatmıştı.

Meydanın restore çalışmaları bitmiş ve açılışı geçtiğimiz günlerde yapılmıştı. Meydanda bulunan Atatürk Anıtı Heykelinin tekrar meydandaki yerine kondu. Ama bir eksiklik vardı, heykelin kaidesinde yer alan “Ne Mutlu Türküm Diyene” yazısı kaldırılmıştı.

ONKARDEŞLER”O YAZI DERHAL YERİNE KONMALI”

cumhur-yerine-konsun

CHP SAFRANBOLU BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI CUMHUR ONKARDEŞLER MİSAK-İ MİLLİ MEYDANINDA BULUNAN ATATÜRK ANITININ KAİDESİNDE BULUNAN “NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE” YAZISININ EN KISA ZAMANDA YERİNE KONMASI GEREKTİĞİNİ AÇIKLADI..

Cumhuriyet Halk Partisi Safranbolu Belediye Başkan Aday Adayı ve Belediye Meclis Üyesi Cumhur Onkardeşler, yeni baştan yapılan Misak-i Milli Meydanındaki Atatürk Anıtının kaidesinde daha önce yazılı olan, fakat şu an kaidesinden kaldırılan “Ne Mutlu Türküm Diyene” yazısının en kısa zamanda yerine konması ile ilgili, Başkan Necdet Akosy’a bir çağrıda bulundu.

CHP Aday Adayı Cumhur Onkardeşler yaptığı açıklamada şunları söyledi; Misak-i Milli Meydanında uzun yıllardır bulunan Atatürk Anıtının kaidesindeki “Ne Mutlu Türküm Diyene” yazısı, meydanın yeniden düzenlenmesinin ardından anıt kaidesinden kaldırıldığını daha ilk günlerde fark ettik ve ilgili kişileri bu yazının yerine konması gerektiğini ısrarla vurguladım. Meydanın ve anıtın yeniden düzenlenmesinden dolayı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bu sözünün kaldırılmasının altında hemen bir art niyet aramıyorum. Fakat en kısa zamanda “Ne Mutlu Türküm Diyene” yazısı yerine monte edilmezse, işte o zaman bir art niyet aramak zorunda kalacağız.”

Onkardeşler, Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy’a çağrıda bulunarak “Sayın Başkan’a buradan çağrıda bulunuyorum. Atatürk’ün, Türk Milletine mal olan bu sözü aynı yerine derhal monte edilmelidir. Eğer yapılmazsa tepkimiz tüm Safranbolulu hemşerilerimizle sert bir şekilde olacaktır.” dedi.

timthumb (1)

CHP Safranbolu Belediye Başkan Aday Adayı Bülent Türkoğlu yaptığı  açıklamada , Misak-i Milli Meydanındaki Atatürk anıt heykelin den “Ne Mutlu Türküm Diyene” yazısının kaldırılmasına sert tepki gösterdi ve  “Son olarak Misak-i Milli Meydanında anıtta yer alan o veciz sözü yerine layığı ile geri konulmasını Safranbolu Halkı adına istiyorum.Çanakkale boğazından uçarak, 1915 savaş meydanları üzerinde seyrettim. Dilimde Allah-u Ekber, tüylerim diken diken. Tarihimizin sayfalarından tarihi şuuru almadan belli makamlara gelen insanlarla ilgili Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bir tespiti vardır. ‘Gaflet, Delalet ve hatta ihanet içinde olabilirler. Bu halde bile…’ Bizi biz eden bu değerler ile baba ocağından bu zamanlara geldik. Hamdolsun TÜRKOĞLU TÜRKÜZ.Derhal “ne mutlu Türküm diyene” yazısı yerine konsun” dedi..

 

 

MHP MEYDANDA BASIN AÇIKLAMASI YAPTI 

56

Bu arada ; Milliyetçi Hareket Partisi Safranbolu İlçe Başkanı Ahmet Savaş bugün yapılan Basın açıklamasının bir tepki mitingine dönüşmesini hedeflemiştik diyerek yaklaşık 150 kişilik guruba yaptığı konuşmada “Safranbolu şehir meydanımızdaki heykelin altındaki “Ne Mutlu Türküm Diyene” yazısını kaldıranların zihniyeti, son günlerde adeta Türk kelimesinden rahatsız olanlara şirin gözükmek amacıyla mı yapılıyor, sorusunu sormak gerekir. Atatürk ve Türklüğe karşı bölgemizde de yapılmaya çalışılan bu hareketleri asla kabul edemeyiz. Yarın Saat 14:00’de Misak-i Milli Meydanında toplanarak bir basın açıklaması yapacağız. Bu basın açıklamasının bir tepki mitingine dönüşmesini hedefliyoruz. Bu nedenlerden dolayı, ‘Türküm’ diyen herkesi yarın Safranbolu meydanına bekliyoruz. Ayrıca şunun da bilinmesini istiyoruz ki, Türklük düşmanlığını başlatan, PKK Terör örgütünü legalleştirmeye çalışan ve 2000’li yıllarda Safranbolu’dan doğan AKP’yi, yine Safranbolu’da gömeceğimizden de kimsenin şüphesi olmasın.” dedi..

Web Tasarım & SEO: Best4SEO